iOS için Cortana, App Store’dan kayboluyor: Microsoft, yardımcısını diğer platformlarda devre dışı bırakıyor

2019’un sonunda Microsoft zaten bildirimde bulundu: sesli asistan Cortana iOS’ta (ve Android’de) geliştirmeyi durduracaktı. Ve bugün nihayet resmi uygulaması App Store’dan kayboldu. Şu andan itibaren Redmond’dan olanlar, evrimlerini kendi platformlarında geliştirmeye odaklanacaklar: Windows ve Xbox.

Sebep, düşündüğünüz şeydir: Cortana yeterince büyük bir kullanıcı tabanına sahip değil ne iOS’ta ne de Android’de, bu platformlardaki gelişimine kaynak ayırmaya devam etmek. Zaten Siri’ye sahibiz ve Android’de zaten Google Asistan’a sahipler.

Cortana ile çalışan uygulamalar iOS’ta kullanılabilecektir

{«videoId»:»x8062pk»,»autoplay»:true,»title»:»bir IPHONE, IPAD veya IMAC MACBOOK RIGHT Applesfera Eğitimleri NASIL YAPILANDIRILIR»}

Bu sihirbazı kullananlardan biriyseniz, lütfen hizmetin kendisinin artık kullanılamayacağını unutmayın. Cortana’nın yapılacaklar listeleri, notları ve hatırlatıcıları saf dokunuşla düzenleme için hala mevcut olacak Microsoft To Do uygulaması aracılığıyla. Ve o başvurunun geri çekilmesi planlanmıyorsa.

Apple, konuşma engelli insanları daha iyi anlamak için Siri'yi eğitiyor

Eğilim açık görünüyor: Hiçbir platform sesli asistanlarını kendi platformlarının ötesine taşımayı başaramıyor. Siri, Apple cihazlarında, Cortana Microsoft cihazlarında, Alexa Amazon cihazlarında ve Assistant Google cihazlarında kalır. Buna karşılık, bu asistanlar giderek üçüncü taraf hizmetlerle uyumlu hale geliyor.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler iOS için Cortana, App Store’dan kayboluyor: Microsoft, yardımcısını diğer platformlarda devre dışı bırakıyor aslen yayınlandı elma küresi Miguel Lopez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…