iOS 15.4, iPhone’un kilidini bir maske ile açmaya izin verecek, COVID sertifikası eklemeyi ve çok daha fazlasını kolaylaştıracak

iOS 15.4, iPhone'un kilidini bir maske ile açmaya izin verecek, COVID sertifikası eklemeyi ve çok daha fazlasını kolaylaştıracak

Son zamanlarda Apple, işletim sisteminin beta aşamasından geçtikten sonra tüm kullanıcılarının kullanımına sunulan en son sürümü olan iOS 15.3’ü yayınladı. Bu sürüm esas olarak güvenlik hatalarını düzeltmeye odaklandı, neredeyse hiç yeni özellik yoktu, şu anda bildiğimiz kadarıyla beklediğimiz bir tür geçiş sürümü. devrim yaratmak için iOS 15.4’ün gelişi sistem biraz.

Kuzey Amerika şirketi iOS 15.4 beta sürümünü zaten yayınladı ve Apple’ın yayınladığı yeni özellikler listesine bir göz atmak, bu sürümün şimdi sistemde epeyce değişiklik içerdiğini anlamak için yeterli. En önemli: maske açıkken iPhone’un kilidini açma imkanı.

iOS 15.4’ün getirdiği haberler

FaceID'yi maskeyle kullanma

Söylediğimiz gibi, iOS 15.4, özellikle güvenlik hatalarını düzeltmeye odaklanan önceki sürümle karşılaştırırsak, epeyce yeni özellikler içeriyor. Şimdi, Apple pilleri koyuyor ve verecek sisteminize ilginç bir yüz germe Bu, hemen hemen her köşesini etkileyecek, ancak kendimizi küresel bir pandeminin ortasında bularak en büyük yeniliği vurgulayarak başlayacağız.

  • Face ID bizi bir maske ile tanıyacak: COVID-19 nedeniyle maskenin gelmesi Face ID için yüzleri tanıma ve sisteme erişim, ödemeler vb. Bu, kilit açma desenini oluşturmak için yüzün görünür özelliklerini kullanacak olan iOS 15.4 ile düzeltilecektir.
  • yeni emojiler geliyor: Apple’ın güncellemelerine evrensel kitaplıklarda bulunanları ekleyerek yeni emojiler eklemesi yaygındır. iOS 15.4 ile 37 yenisi geliyor.
  • evrensel kontrol: Apple tarafından vaat edilen ve iOS 15.4 ile gelen başka bir işlev. İşlev, daha sonra tüm kullanıcılar için piyasaya sürülecek olan mevcut beta aşamasında tamamlanacak ve örneğin iPhone veya iPad’i MacBook’umuzun faresiyle kullanmamıza izin verecek.
  • iCloud Anahtarlık için Notlar: örneğin, hizmetlerin ve uygulamaların kilidini açmamıza yardımcı olacak ipuçlarını eklemek için anahtarlığa ek açıklamalar ekleyebiliriz.
  • Otomasyonlarda bildirimler: iOS 15.4 ile bu bildirimleri devre dışı bırakabiliyoruz.
  • Apple, 120 Hz’yi üçüncü taraf uygulamalara açıyor: Şimdiye kadar iPhone 13 Pro’nun 120 Hz’si ev uygulamaları için ayrılmıştı. iOS 15.4, bu kullanımı üçüncü taraf uygulamalara açar.

Apple iPhone 13 Pro, inceleme: ışıklar, kamera, 120 Hz ve aksiyon!

  • iCloud özel alan adlarına izin verir: ve bunları Apple kimliğimizin ayarları aracılığıyla iPhone veya iPad’den oluşturabiliriz.
  • Oyunu Paylaş: artık paylaşım menüsünden etkinleştirilebilir

Apple, bu yeni özelliklere ek olarak, Apple Card’daki widget’lar veya Notes uygulaması için köşelerdeki hareket ayarları gibi daha birçok küçük özelliği içerir. Belki de belirtilenlerden uzak en dikkat çekici şey, şimdi yapabileceğimizdir. COVID sertifikasını doğrudan iPhone kamerasından Cüzdan’a veya Sağlık’a ekleyin, eskiden daha hantal olan ve şimdi oldukça basitleştirilmiş bir prosedür. iOS 15.4 ile sadece fotoğraf çekmemiz gerekecek, o kadar.

tüm bunlar şu anda tam elma beta devresinde, iPhone’larını iOS beta sürümüne kaydettiren kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Her şeyin doğru çalıştığı doğrulandıktan sonra Apple, uyumlu cihazlara sahip diğer platform kullanıcıları için bunu yayınlayacak. Umarız bu yakında gerçekleşir.

– Haberler iOS 15.4, iPhone’un kilidini bir maske ile açmaya izin verecek, COVID sertifikası eklemeyi ve çok daha fazlasını kolaylaştıracak aslen yayınlandı Engadget Mobil Samuel Fernandez tarafından.