İOS 14.5’teki Safari, Google yerine Apple sunucuları tarafından sahte web sitesi uyarısı taşıyor

İOS 14.5'teki Safari, Google yerine Apple sunucuları tarafından sahte web sitesi uyarısı taşıyor

iOS 14.5 ve iPadOS 14.5 beta sürümlerinde Apple, Safari’nin dolandırıcılık amaçlı web sitelerinden gelen uyarıları işleme biçiminde küçük ama önemli bir değişiklik yaptı. Google’ın Güvenli Tarama hizmetine dayanan bir sistemancak artık herhangi bir verinin arama motoru şirketine sızdırılmasını önlemek için Apple sunucularını kullanıyor.

IP’mizi koruyarak Apple sunucularının gizliliği

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/0a/6f/03/600860b03bef0715b6/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/73/d8/92/600861fc4bd22f6d8f/orijinal/que-pasa-now-con-whatsapp-asi-es-su-nueva-politica-de-privacidad-miniatura.jpeg» }

Apple’ın iPhone ve iPad’lerimiz için mevcut olan en son işletim sistemi sürümünde yaptığı değişikliklerden bahsetmeden önce, şimdi olduğu gibi sistemden bahsedelim. Her şey bir yerde yatıyor Safari’de bulabileceğimiz ayar: sahte web sitesi uyarısı.

Bu işlev, bizi riske atabilecek belirli bir web sitesini ziyaret etmek istediğimizde, sistemin yüklenmesini önleyici olarak engellememizi sağlar. bize açıklayıcı bir bildirim gösterin ve yalnızca kendi hesabımız ve riskimiz altında siteye erişmemize izin verin. Bu işlev, şirketin topladığı ve yanıltıcı veya tehlikeli olarak değerlendirdiği web sitelerinin bir listesinden oluşan Güvenli Tarama adlı bir Google hizmeti tarafından desteklenir.

Google’ın Güvenli Tarama hizmeti, güvenli olmayan web sitelerinin bir listesini içerir. Karşılaştırma cihazda yapılır, ancak bazı durumlarda Google IP’mizi bilebilir.

Sistem şu şekildedir: Google, Safari’ye tehlikeli gördüğü tüm web sitelerinin (yerden tasarruf etmek için belirli bir noktada kısaltılmış URL ile) karmalarının bir listesini verir. Safari’deyken bir web sitesini ziyaret ediyoruz uygulama, ziyaret etmek istediğimiz URL’nin hash değerinin listenin hiçbiriyle eşleşmediğini yerel olarak karşılaştırır.. Bu durumda Safari, yanlış pozitifleri dışlamak için ikinci bir kontrol için Google’dan bu karma ile eşleşen tam URL’leri ister. URL eşleşirse, bildirimi görüntüleyin.

Sistem şu şekilde tasarlanmıştır: Google’ın hangi adresi ziyaret etmek istediğimizi bilmesini engellemek, Safari yalnızca bir karma gönderdiğinden, ancak Google’ın erişimi olan veriler IP adresimizdir. Ve iOS ve iPadOS 14.5’ten itibaren tam olarak duracak olan da budur.

güvenli Gezinti

Bu sürümde, Safari’deki bir karmadan tam bir dize isteği önce Apple sunucularına gönderilir ve bunlar Google’dan yanıt almaktan sorumlu olanlardır.. Böylece, arama motoru şirketi yalnızca Apple’ın IP’sini alır ve asla bizimkileri almaz ve gizliliği korur. Değişiklik, WebKit’in mühendislik başkanı tarafından, isteklerin nasıl uygun bir şekilde yeniden yönlendirildiğini gösteren bir tweet ile onaylandı.

Mountain View şirketi, isteği Apple’ın sunucuları aracılığıyla Google’a yönlendirerek IP’mizi asla alamaz. Gizlilikten vazgeçmek zorunda kalmadan güvenlik.

Bize nasıl olduğunu söyleyen bir değişiklik gerek kalmadan Google’ın Güvenli Tarama gibi bir güvenlik hizmetini kullanmak mümkündür. karşılığında verilerimizi ver. Apple’ın gizlilik alanında iOS 14’te uyguladığı ve iletişimlerimizi, kişisel verilerimizi vb. korumamıza yardımcı olan birçok değişiklikten biri, söylenmelidir.

Apple Glass, gelecekteki artırılmış gerçeklik cihazı hakkında bildiğimiz her şeye dayanan bir görüntüde görünüyor

Sloganının «Gizlilik. İşte iPhone’dur», onu oluşturan üç kelimenin çok ötesine geçer. iOS 14’te, App Store’daki uygulamaların gizlilik etiketleri veya bize uygulamaların bizi izleyemediği seçeneği sunan Uygulama İzleme Şeffaflığı gibi büyük değişiklikler gördük. Kesinlikle iyi haber.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler İOS 14.5’teki Safari, Google yerine Apple sunucuları tarafından sahte web sitesi uyarısı taşıyoraslen yayınlandı elma küresi David Bernal Raspall tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…