iOS 14.5, varsayılan oynatıcılar olarak Spotify veya diğer müzik aboneliklerini seçmenize olanak tanır

Hala iOS 14.5 kaynak kodunu araştıran cesur geliştiriciler ve meraklılar, sistemde başka bir ilginç ayrıntı buldular: Spotify’ı varsayılan müzik çalar olarak ayarlama yeteneği. Bu, Siri’nin herhangi bir özel komut veya adım gerekmeden bu hizmeti diğerlerinden önce kullanmasına izin verir.

Şimdiye kadar, Siri’den bir şarkı çalmasını isteseydiniz, bunu yapmak için her zaman Apple Music’e dönerdi. Etiket satırını eklediyseniz «…Spotify’da«, sonra bu diğer kataloğu kullanmaya devam etti. Ancak iOS 14.5 ile sadece istediğimiz müzik servisini ana servis olarak yapılandırmamız gerekecek ve o özel siparişleri unut.

Bir kez seç, ne kullanırsan onu kullan

Siri Spotify Ios14 5

Siri Spotify Ios14 5 2

Varsayılan oynatıcı olarak seçebileceğimiz servisler arasında Spotify, Apple Podcasts ve Müzik, Deezer, Castro, Dark Noise, YouTube Music… tüm ana kataloglar dikkate alınır. müzik veya podcast olup olmadıkları. Siri’ye ilk kez çalma sırası verdiğimizde yüklediklerimiz arasından bu hizmetlerden birini seçmemiz istenecek, bundan başka bir şey yok.

Şu anda, işlev biraz kararsız ve bazı hatalar içeriyor gibi görünüyor, ancak betalar bunun için var: önümüzdeki birkaç hafta içinde, iOS 14.5’in son kararlı sürümünde sorunsuz çalışması için cilalanacak. görülmeli gelecek ay.

Spotify, oynatma testlerini Apple Watch'tan genişletiyor: zaten etkinleştirilmiş olabilir

Bu, Apple Music’in iOS’taki rakipleri için ölçekleri ipucu vererek, onları Apple’ın müzik kataloğu ile aynı seviyeye getiriyor. İlave olarak gelecekteki denemeler için bir argüman olarak hizmet edebilir Apple’ın Spotify ile sahip olacağı bu hizmetin iddia edilen tekelci operasyonlar nedeniyle Apple’a yasal savaş ilan ettiğini hatırlayalım.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler iOS 14.5, varsayılan oynatıcılar olarak Spotify veya diğer müzik aboneliklerini seçmenize olanak tanır aslen yayınlandı elma küresi Miguel Lopez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…