iOS 14.5 beta 2’deki tüm haberler: yeni emoji, iPad’de daha fazla güvenlik, Pil Paketi, yeni kısayollar ve daha fazlası

iOS 14.5 beta 2'deki tüm haberler: yeni emoji, iPad'de daha fazla güvenlik, Pil Paketi, yeni kısayollar ve daha fazlası

iOS 14.5 olduğu açık. küçük ama ilginç haberlerle dolu bir versiyon olacak. Tam olarak iki hafta önce gelen ilk beta sürümünde zaten önemli değişiklikler gördük ve şimdi ikinci sürümde daha da fazlası geliyor. Yeni emoji, iPad için güvenlik iyileştirmeleri, iPhone için henüz tanıtılmamış bir pil paketinden bahsediliyor ve çok daha fazlası. Bu betadaki tüm haberleri inceleyelim.

Emojiler, güvenlik, kısayollar ve daha fazlası: bahar güncellemesi

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/0d/02/d2/5ea963034bd22f6ba7/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/3a/30/a2/5ea962dd3bef075aa8/original/magic-keyboard-miniatura.jpeg»}

Diğer durumlarda yorum yaptığımız gibi, Apple genellikle sunar bahar güncellemesi dediğimiz süreçte çeşitli yeni özellikler işletim sistemlerinden oluşmaktadır. Genellikle Mart ayının başında gelen ve sürüm numaralandırmasında .4 veya .5 ile çakışan bu güncelleme, WWDC’deki büyük haber sunumundan önce her zaman küçük ayrıntıları getiriyor. Bu döngüye saygı duyarak bakalım hangi haberleri bulacağız.

 • Yeni Emojiler: Emojipedia iOS ve iPadOS 14.5’te yansıtıldığı gibi, yanan kalp, sargılı kalp, bulutların arasındaki yüz, iç çekme veya sarmal gözlü yüz gibi birkaç yeni simgeyle geliyorlar. Ten rengi ve saç uzunluğu ne olursa olsun tüm emoji yüzlerine sakal ekleme imkanı da eklendi. Benzer şekilde, çift simgeleri çeşitli ten rengi kombinasyonları kazanır. Son olarak, kulaklık emojisi artık AirPods Max’i gösteriyor ve şırınga yeniden tasarlandı.
 • iPad’de güvenlik iyileştirmeleri: 2020 iPad Pro, üzerine ekranı kaplayan bir MFi kılıfı koyduğumuzda mikrofonlarını donanım üzerinden tamamen susturuyor. Şimdi bu özellik iPad 8. nesil, iPad Air 4. nesil, iPad Pro 11 inç 2. nesil ve iPad Pro 12.9 inç 4. nesil için de geliyor.
 • Yeni kısayollar: Şimdi kısayollar uygulamasında ekran görüntüsü almak için bir işlem buluyoruz. Yön kilidi eylemi daha fazla seçenek kazanır ve Sesi ve verileri ayarlayın 5G, 5G Otomatik, 4G vb. arasında seçim yapmamızı sağlar. Örneğin konum tabanlı otomasyonlar için idealdir.

Ivborw0kggoaaaansuheugaabkaaaarwcayaaad8zvemaaaacxbiwxmaastaaaleweampwyaaaj8wluwhrytuw6y29tlmfkb2jl 2

 • Apple Music’teki hareketler: Artık kuyruğa şarkı eklemek istediğimizde bunu bir jest ile yapabiliriz. Bir şarkıyı sağa kaydırın ve hemen sonra eklemek için mavi düğmeye veya en son eklemek için turuncu düğmeye dokunun.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Apple Music menü değişiklikleri: Kütüphanede, indirme düğmesinin yerini, şimdiye kadar bir şarkıyı basılı tutarken görünen aynı menüye erişmemizi sağlayan üç noktalı bir düğme aldı. Bu menüde seçenekleri ekledik sonunda oyna ve albümü göster.

Ivborw0kggoaaaansuheugaabkaaaarwcayaaad8zvemaaaacxbiwxmaastaaaleweampwyaaaj8wluwhrytuw6y29tlmfkb2jl 2 2

Diğer küçük değişiklikler ve düzeltmeler

Ivborw0kggoaaaansuheugaabkaaaarwcayaaad8zvemaaaacxbiwxmaastaaaleweampwyaaaj8wluwhrytuw6y29tlmfkb2jl 2 3

Artı? Elbette. Özellikle bize verilen kodda hala birkaç küçük değişiklik var. yeni özellik parçaları. Ayrıca bazı küçük arayüz değişiklikleri, bu liste:

 • Apple, bazı iPhone’larda görünen küçük gri veya yeşil bir parıltıyı araştırıyor. Sosyal ağlarda gördüğümüz gibi bu güncelleme, çoğu durumda düzeltirama görünüşe göre hiç de öyle değil.
 • iPhone ve iPad yazılım güncelleme ekranı mesajı yeniden basitleştirildi. “iPhone’unuz en son hata düzeltmeleri ve güvenlik iyileştirmeleriyle güncel” yerine şimdi gösteriyor “iOS güncel”. Gelecekteki sürümlerde daha fazla değişiklik olup olmadığını göreceğiz.
 • Apple’ın sahip olduğu gizlilik etiketlerini biraz ayarladı Karanlık mod etkinken ayırt edilmelerini kolaylaştırmak için App Store’dan.

Steve Jobs'un bu orijinal iş başvurusu yaklaşık 175.000 $'a açık artırmayla satıldı.

 • AirTag’lerle ilgili olarak, Arama uygulamasında yeni bir uyarı ifadesi görünür “Bu eşya senin değil, ama uzun zamandır seninle görülüyor”.
 • Web Apps’ın ses tanımaya erişebileceğinden bahsediliyor.
 • Apple Watch erişilebilirlik ayarlarında “Kulaklık bildirimleri” ile ilgili bir bölüm görünür.
 • Uygulamalar artık çok oyunculu oyunu geliştirmek için GameCenter arkadaşlarına bağlanabilir.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler iOS 14.5 beta 2’deki tüm haberler: yeni emoji, iPad’de daha fazla güvenlik, Pil Paketi, yeni kısayollar ve daha fazlasıaslen yayınlandı elma küresi David Bernal Raspall tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…