Invisible Narratives’e göre günümüzün eğlencesi en küçükler için yapılmadı: işte iki eski Disney ve Paramount yöneticisinin önerdiği şey

Geçen yıl ve koronavirüs krizinin ortasında, Invisible Narratives görsel-işitsel endüstriyi devrim niteliğinde bir formülle dönüştürmek için yola çıktı: dijital dünyadaki içerik yaratıcılarının gücünü Hollywood’daki en deneyimli yapımcı ve yönetmenlerin deneyimleriyle birleştirmek. Amacı: Z kuşağının ilgisini çekmek, youtuber’lara, tiktoker’lara ve etkileyicilere içeriklerinden para kazanmaları için bir platform sunmak ve asırlık bir endüstriyi yeni akış zamanlarına uyarlamak.

Adam Goodmaneski başkanı Paramount Resimleri ve Dreamworks SKG ve Andrew Sugermaneski genel müdür yardımcısı ve dijital medya ve yayıncılık küresel başkanı Disneyilk iki filmlerinde gösterildiği gibi her modelin en iyisini birleştirmeye istekli bir şirket olan Invisible Narratives’in kurucularıdır.

Bir yandan, genç dijital stüdyo, yolculuğuna bir eSports devi FaZe Clan ile bir film serisi ve farklı platformları ile 215 milyondan fazla kullanıcıyla eğlence. İşbirliği sonucunda ortaya çıkan ilk film, oyuncu ve youtuber FaZe Rug’un oynadığı ve ‘Paranormal Activity’ yönetmeni Gregory Plotkin tarafından yönetilen bir korku filmi olan ‘Crimson’ oldu.

{«videoId»:»x807r77″,»autoplay»:true,»title»:»FaZe Rug Crimson – Resmi Film Fragmanı»}

Geçen 29 Ekim’de, Cadılar Bayramı’ndan önce, Invisible Narratives’in müşterilerine etkinliklerini kutlamaları için sunduğu dijital platform Inviz.tv’de gösterime giren film o kadar başarılı oldu ki Devamını şimdiden duyurdular. Seyirci verilerinin yokluğunda, bir gerçek: Filmin çıkışına eşlik eden Snapchat filtresini üç milyon kişi indirdi.

Öte yandan, Görünmez Anlatılar başlatıldı’bağışıklık (Songbird)’, gişe rekorları kıranların kralı Michael Bay tarafından üretilen bir bilim kurgu filmi. Pandemi sırasında kaydedilen ve yakın gelecekte, 2024’te, Covid 23 virüsünün gezegeni harap ettiği bir zamanda, oyuncu kadrosu, bu daha geleneksel durumda, ‘Riverdale’ oyuncusu KJ Apa, Disney kızı Sofia Carson veya çok Demi Moore. Amerika Birleşik Devletleri’nde çevrimiçi olarak gösterime girdi ve bu Mart ayında İspanya’da tiyatroları vuracak.

“İçerik tüketicileri ve içerik üreten insanlar arasında hiç bu kadar büyük bir nesil farkı olmamıştı. Gençlerin pandemi sırasında çevrimiçi oyunlar, etkileyiciler veya Tiktok’ta video yapmak ve Instagram’da hikayeler yayınlamak için harcadıkları zaman benzersizdir. Ve profesyonel içerik oluşturucuların geleneksel tüketimin değiştiğini anlamalarının zamanı geldi” dedi Goodman, Bloomberg’e Görünmez Anlatılar tarafından savunulan melezleştirme stratejisi hakkında.

“Sosyal ağlarda, ulaşabilecekleri bir milyondan fazla izleyiciye sahip yaklaşık 600.000 kişi var. Ve stüdyolara veya geleneksel platformlara bakarsanız, bu grubun yüzeyini zar zor çiziyorlar ”diye devam etti yönetmen: “Bu, farklı bir şey yapmaya çalışmak için harika hikayeleri gelecek neslin hikaye anlatıcılarıyla birleştirmek hakkında” .

Etkileyici pazarlamanın görünmez anlatısı

İyi bir örnek, yukarıda bahsedilen ‘Crimson’ın üretimidir. Geçen yaz FaZe Rug yeni bir ev satın aldı ve tüm süreci 30 milyondan fazla takipçisine yayınladı. Hayranlarının bilmediği şey ise bu hareketin arkasında görünmez bir anlatının saklı olduğuydu., dolayısıyla şirketin adı, yani filmi tanıtmak için bir pazarlama stratejisi, elbette korkunç evde kaydedildi. Yeni komşularının ‘It’ filmindeki Pennywise tarzında kötü ve ürkütücü palyaçolar olduğu ortaya çıktı.

“Seyirci zaten ona büyük bir ilgi duyuyor. Ancak hikaye, izleyicinin yeni ev arayışına, o yeni evin keşfine ve yeni evin ortaya çıkmasına dahil olacağı fikriyle planlandı,” diye açıkladı Goodman The Wrap’a. Başka bir deyişle: görünmez anlatı, kitlelerin pazarlandıklarını bile bilmedikleri bir şekilde pazarlamaya başlamakla ilgilidir.dijital ortam tarafından açıklandığı gibi.

kızıl 2

Başarısının anahtarı, o halde, bunu yapabilmekte yatar. Dijital dünyanın içerik oluşturucularının zaten anlatmakta olduğu hikayelerden yararlanınyayınlarını dindar bir şekilde takip eden, hikaye anlatımını tamamen yeni ve potansiyel olarak çok kazançlı bir seviyeye taşıyan esir bir izleyici kitlesine.

Daha önce de belirtildiği gibi, ‘Crimson’ bahsi geçen filmde gösterildi. Inviz.tvInvisible Narratives’in aşağıdaki gibi etkileyicilere tanıttığı bir platform büyük projelerinizden para kazanabileceğiniz ve mağazacılık satabileceğiniz bir ek gelir kaynağı ilişkili. Böylece söz konusu olay sona erdiğinde, içeriklerini diğer platformlarda yayınlayarak onu kullanmaya devam edebilirler.

«Muazzam fandomlara sahip yetenekli içerik oluşturucular olaylar yaratmak için sebepler ve fırsatlar ararlar. Bunu YouTube veya Instagram’da yapamıyorlar çünkü Adsense’leri veya markalarla anlaşmaları dışında onları finanse etmenin bir yolu yok. VE çalışma sistemi tarafından tanınmıyor çünkü yeterince büyük değiller ya da yöneticilerin tanıdığı niteliklere sahip değiller” dedi Goodman, Bloomberg ile yaptığı konuşmada.

Etkileyicilerin tutsak izleyicilerini hedefleyen çevik yapımlar

2021’de içeriğin tüketilme şekli, hem akış platformlarının zorlaması hem de en gençlerin internete ve sosyal ağlara kaçışı nedeniyle, sadece yirmi yıl önce görüldüğünden kökten farklı. Bu öncülden yola çıkarak Invisible Narratives, dikkatini idolleriyle çalışarak zaten garanti altına almış oldukları niş izleyicilere yöneltiyor. Ve onlar için çekici ve gerçek içerik üretirken.

Bağışıklık Ötücü Kuş

Pandemi bir şekilde tahminlerinde haklı olduklarını gösterdi. Geçen yaz, Hollywood ilerlemeye çalışırken, Los Angeles’ta 20 günden daha kısa bir sürede ‘Inmune’u çektiler. Bunu yapmak için, günde 30 veya 40 kişiyi geçmeyen oyuncu kadrosu da dahil olmak üzere tüm ekibi, sıklıkla test ettikleri üç farklı gruba ayırdılar. Çalışırken en büyük avantajı tam olarak şuydu: filmin natüralist estetiği ve prodüksiyonun küçük boyututüm süreçleri kolaylaştıran.

Invisible Narratives’in kurucu ortağı Adam Goodman, “İçerik tüketicileri ile içerik üreten insanlar arasında hiç bu kadar büyük bir nesil farkı olmamıştı” diyor.

kızıl

“Sinemanın şu anda tehlikede olduğunu düşünüyorum. Şu anda film işindeyseniz ve cephaneliğinizde dijital dağıtım yoksa, dağıtım yolu olmadığında yeni filmlere yeşil ışık yakamazsınız. Dolayısıyla HBO Max, Peacock veya Disney+’a sahip olmayan stüdyolar sıkışıp kalıyor ve bu onları akış platformları için yapımcı olmaya zorluyor, bunun ne kadar hızlı olduğunu düşündüğünüzde garip bir durum.”

Kısacası Goodman, hızlı ve kolay bir şekilde üretilip dağıtılabilen ve idollerine sahip olarak gençleri kendine çeken bağımsız sinemaya kendini adamıştır. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Paramount’taki çalışması sırasında, Bay ile başka yarım düzine projede çalışmaya ek olarak, şimdi franchise haline gelen iki filmi ‘Paranormal Activity’ ve ‘Cloverfield’ı lanse eden kişinin kendisiydi. ‘Transformatörler’.

Sonraki: youtuberlar ve tiktokerler ile komediler

İleriye baktığımızda, Görünmez Anlatılar denemeye devam edecek geleneksel yetenekleri yaratıcılarla ve etkileyicileri birçok hayranla birleştirin. Ama önce, ses getiren başarısızlığı sektörü alarma geçiren mobil cihazlar için gişe rekorları kıran görsel-işitsel alanda devrim yaratmaya çağrılan bir platform olan Quibi felaketinden ayırt ediliyorlar. Özellikle projenin mimarları aynı zamanda iki endüstri lideri olduğu için, Disney’in eski başkanı ve Dreamworks’ün kurucu ortağı Jeffrey Katzenberg ve eBay ve HP’nin eski CEO’su Meg Whitman ve büyük yıldızları yakalamıştı. Steven Spielberg Guillermo del ToroJennifer Lopez veya Sophie Turner.

“Yeni izleyiciler yakalamaya veya kimseyi sevmedikleri bir şeye yaklaşmaya ikna etmeye çalışmıyoruz. Zaten bulundukları yerde sadık bir izleyicinin peşinden gidiyoruz.Goodman, Bloomberg’e Quibi’nin abone çekememesine atıfta bulundu.

Görünmez Anlatılar’ın sonraki projeleri iki komediyle aynı yolu izliyor. Hâlâ isimsiz olan ilki, 29 milyon takipçisi olan youtuber, tiktoker ve şarkıcı Larray farklı platformlarında.

Kurguda, genç yaratıcı tesadüfen zamanda geriye yolculuk eder, sadece tamamen bilinmez olduğu bir zamana değil, cep telefonlarının bile var olmadığı bir zamana gider. Proje açıklamasına göre Larray, sosyal uygulamaları ve çevrimiçi nüfuzu olmadan 90’larda hayatta kalmak ve 2021’e dönmek için analog içgüdülerini keşfetmeli.

İkincisi ‘Dadı’, İspanyolca’da ‘La niñera’ olacak 20 milyon takipçiyi aşan oyuncu ve komedyen Laura Clery, kocası, besteci Stephen Hilton ve oğulları Alfie. Eh, bu durumda argüman da gerçek hayatlarından ilham alıyor.

Laura ve kocası Stephen, içerik oluşturmak, işlerini yürütmek ve iki yaşındaki oğulları Alfie’nin peşinden gitmekle çok meşguller. Bu kaosu hafifletmek için yatılı bir dadı tutmaya karar verirler. Özet, dadılarının mükemmel görünüşünün korkunç olduğunu anladıklarında, Kaliforniya kiracı yasasının bu davetsiz misafiri dışarı atmalarına izin vermediğini keşfederler.

Daha ne, Yukarıda bahsedilen ‘Crimson’ devam filmi, film serisini besleyecek birlikte inşa etmeyi düşündükleri FaZe Clan’ın yaratıcıları, bu kişilikler etrafında bir içerik, ticaret ve fikri mülkiyet madeni. Goodman, Forbes dergisine, “2004’te Transformers’ın haklarını aldığımda herkes deli olduğumuzu düşündü” dedi. Zaman onu haklı çıkardı.

Fotoğraflar: Görünmez Anlatılar, FaZe Clan

– Haberler Invisible Narratives’e göre günümüzün eğlencesi en küçükler için yapılmadı: işte iki eski Disney ve Paramount yöneticisinin önerdiği şey aslen yayınlandı Xataka Fatima Elidrissi’nin fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…