İnternet sadece bir bilgisayarda yavaş ama diğerlerinde sorun yok

İnternette gezinirken veya ağa bağlı herhangi bir platformu kullandığımızda en önemli konulardan biri hızın yeterli olmasıdır. Kullandığımız cihazın türünden bağımsız olarak her zaman mevcut olması gereken bir şeydir. Bazen kötü yapılandırma, eski sistemler, kötü amaçlı yazılımlar, davetsiz misafirlerden kaynaklanabilecek sorunlar ortaya çıkar… Tüm bunlar düzgün çalışmayı engelleyebilir ve günlük hayatımızda bir sorun olabilir. Bu yazıda bahsedeceğimiz bir bilgisayarda internet neden yanlış gidebilir ama geri kalanı için iyi çalışıyor.

İnternet çalışmıyor veya bir bilgisayarda yavaş ama diğerlerinde sorun yok

Elbette bazı vesilelerle karşılaştık internet hızı kaybı hatta bir web sitesini açamama veya bir uygulamayı kullanamama. İlk akla gelen bağlantıda, router’da, operatörümüzde bir sorun olduğu… Gerçek şu ki, sebepler çok çeşitli olabilir.

Ama olabilir ki, Bağ düzgün çalışacak, ancak yalnızca bir bilgisayardan sorunlarımız var. Örneğin, internette gezinmeye çalıştığımız bir bilgisayar olabilir ve çok yavaştır veya hatta bağlı değildir. Ancak başka bir bilgisayar veya herhangi bir mobil cihaz kullanıyoruz ve hız testi yaparken her şeyin doğru çalıştığını görüyoruz.

Bu sorun birçok durumda ortaya çıkabilir ve ekibimizle düzgün çalışmamızı ve istediğimiz gibi gezinmemizi engelleyebilir.

İnternet hızını artırmak için ipuçları

Neden bir cihazda internetim yok ama diğerlerinde var

bunun nedenleri nelerdir bilgisayarda internetimiz yok ama geri kalanında evet? Ana sebeplerden bazılarını açıklayacağız ve bu şekilde çözebiliriz. Ekipmanın geri kalanında bağlantı iyi çalıştığından, bunun bir yönlendirici arızası olmadığından emin olduğumuz temelinde başlayacağız.

Bilgisayarda bazı kötü amaçlı yazılımlar var

Bilgisayarımız, cep telefonumuz veya herhangi bir cihazımızda bir sorun olmasının en yaygın nedenlerinden biri, bir tür sorun olmasıdır. Kötü amaçlı yazılım. Web’de kötü amaçlı yazılımlar çok yaygındır ve yanlış sayfalara girerken, bir dosya indirirken, bir bağlantı açarken birçok saldırının kurbanı olabiliriz…

Bu nedenle, bir bilgisayarda İnternet’in yanlış gittiğini görürsek, yapabileceğimiz bir şey, hiçbir tür kötü amaçlı yazılım olmadığından emin olmaktır. Bir antivirüs kullanabilir ve sistemi tehditlere karşı tarayabilir ve kaldırabiliriz.

Wi-Fi kapsama sorunları

Bugün kablosuz ağlar Hayatımızda çok bulunurlar. Gittikçe daha fazla internete bağlı bilgisayarlarımız var ve kablo kullanmamamız normal. Ancak, bu seçeneğin kablodan daha kararsız olduğunu ve düşük hızda sonuçlanan sorunlara yol açabileceğini unutmayın.

Erişim noktasından çok mu uzaktayız? Sinyali iyileştirmek için her zaman amplifikatörlerden yararlanabiliriz. Geniş duvarların veya müdahale edebilecek cihazların bulunduğu bir alanda bulunmamak da önemlidir.

Kötü veya eski kablolama kullanıyoruz

Ama ya kabloyla bağlıysak ve İnternet hızı çok yavaşsa ama diğer bilgisayarlarda değilse? Belki de eski veya kötü kablolama kullanıyoruz. Bir hız testi yaparsak veya senkronizasyon hızını kontrol edersek ve 100 Mbps ile sınırlı olduğunu görürsek, kullandığımız kablo olabilir. Hızlı internet ve bu nedenle maksimum hızda bağlanamıyoruz.

Sürücülerde ve sistemde güncelleme eksikliği

Öte yandan, en son sürümlere sahip olmak her zaman çok önemlidir. Ağ kartı sürücülerinin doğru şekilde güncellenmesi gerekir. Windows durumunda, kartı güncellemek için Başlat’a gitmemiz, Aygıt Yöneticisi yazmamız, Ağ bağdaştırıcılarına gitmemiz, ilgili kartı aramamız ve tıklamamız gerekiyor. güncellemek için.

Ağ sürücüsünü güncelle

Ama bunu sistemin kendisine de uygulamalıyız. Eski bir ekip, mevcut kaynakları iyileştirmek ve istismar edilebilecek güvenlik açıklarını düzeltmek için en son haberlere erişemezdi.

Doğru gruba bağlı değiliz

Bildiğimiz gibi, mevcut Wi-Fi ağları, bizim 2.4Ghz ve 5Ghz. Her biri belirli durumlarda daha iyi olabilir. Örneğin, ilk durumda, kararlılığı kaybetmeden yönlendiriciden daha fazla bağlantı kurabiliriz, ikincisi ise daha fazla hız sunandır.

Belki bir bilgisayarda internet olmamasının ve diğerlerinde iyi çalışmasının nedeni yanlış banda bağlı olmamızdır. Değiştirmek kadar basit bir şey deneyebilir ve bunun sorunu çözüp çözmediğini görebiliriz.

Yanlış erişim noktasına bağlıyız

Evimizde sahip olduğumuz yaygındır tekrarlayıcılar ve amplifikatörler ağ. Sadece bir tane değil, birkaç tane olabilir. En yakın erişim noktasına bağlı mıyız ve hangisi en iyi sonucu verir? Bu noktayı gözden geçirebilir ve başka bir cihaza geçmenin İnternet hızını artırıp artırmadığını görebiliriz. Bu cihazlar her zaman doğru çalışmaz ve gerektiğinde nasıl değiştirileceğini bilmek için her şeyin olduğunu doğrulamanız gerekir.

Sistemin yanlış yapılandırılması

Ayrıca dikkate alınması gereken bir diğer konu da kötü bir Sistem yapılandırması. Karar vermişsek statik IP adresi, varsa harici ağ kartı vb. gibi belirli parametreleri yanlış yapılandırmış olmak. Sistem yapılandırmasının doğru olduğundan emin olmamız da önemlidir.

Kısacası bunlar, İnternet bir bilgisayarda düzgün çalışmıyorsa, geri kalanında çalışıyorsa atabileceğimiz bazı adımlar. Bunu çözmeye çalışmak için hesaba katabileceğimiz ve her şeyin doğru gittiği bir dizi faktör. Amaç, her şeyin düzgün çalışması, iyi bir hıza sahip olması ve günlük hayatımızı etkileyen sorunlardan kaçınmasıdır. Ağa bağladığımız birçok bilgisayar var ve bunlar her zaman düzgün çalışmıyor.

İnternet sadece bir bilgisayarda yavaş ama diğerlerinde sorun yok makalesi RedesZone’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…