İnternet Arşivinde zaten herkes için 2 milyon ücretsiz kitap var: onları “zor yoldan” bu şekilde dijitalleştiriyorlar

İnternet Arşivi, çalışmaları web’deki en önemli sitelerden biri olan sitelerden biridir. Kocaman bir servet biriktirmek için yıllarını harcadılar sayısallaştırılmış içerik kütüphanesi ve hepsine açık erişim sunan dünyadaki herhangi birine.

Kataloglarında müzik, resim, video, film, yazılım, oyun ve kitaplar var. Tam olarak ikincisi, mevcut iki milyon cilt rakamına ulaştı. hakkında arşivin halihazırda sahip olduğu 28 milyon metinden oluşan devasa koleksiyonda yer alan iki milyon modern kitap.

Her gün 3.500 kitabı dijitalleştirmek

İnternet Arşivi

İnternet Arşivi koleksiyonunda her türlü metin bulunur. Bu, kamu malı olan eski dergileri, belgeleri ve kitapları içerir. Bunların hepsi Open Library projesinde bulunabilir.

Ancak buna ek olarak, İnternet Arşivi günde yaklaşık 3.500 modern kitabın sayısallaştırılmasından (ve zor yoldan) sorumludur. ödünç alabileceğiniz kitaplar dünyanın her yerindeki halk kütüphanelerine erişimi olan herkes için sitenin dijital kütüphanesinden.

Standart E-Kitaplarda ücretsiz ve kamuya açık kitapları güzel bir biçimde indirebilirsiniz

İnternet Arşivi kütüphanecilerinden biri ve Açık Kütüphaneler programının yöneticisi Chris Freeland şöyle açıklıyor: “İnsanların çevrimiçi olarak erişmesi gereken kitapları kullanıma sunuyoruz ve kullanıcılarımız gerçekten ilgileniyor. Dijital çağda kütüphane çalışması yapıyoruz

https://platform.twitter.com/widgets.js

Bu kütüphanenin bir parçası olan kitaplar “el ile” sayısallaştırılır. İnternet Arşivinden bir kitabı asla cildini keserek yok etmediklerini açıklıyorlar, bunun yerine, mühendislerinin kullandığı yazılımla birlikte icat ettiği bir kitap tarayıcı olan Scribe’ı kullanıyorlar.

Kitaplar bir insan operatör tarafından sayfa sayfa taranır. Tarama Merkezleri dünyanın her yerindeki üniversitelerde ve kütüphanelerde bulunmaktadır. Bir kitap tarandıktan sonra, çeşitli kalite kontrollerinden ve hata düzeltmelerinden geçer ve sonunda uzun süreli koruma için fiziksel arşive geri gönderilir.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/28/ba/d3/5e7352d53bef07407b/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/07/8d/44/600b0a184bd22f95f9/orijinal/11-webs-para-descargar-ebooks-gratis-para-tu-kindle-xataka-tv-bq.jpeg»}

Dünyanın dört bir yanındaki birçok kütüphane bu projeye kitaplarla katkıda bulundu ve yeni nesiller için tüm bu yazılı bilgilere erişim sağlamak için işbirliği yapan eğitimciler, kütüphaneciler ve bireyler tarafından seçildi.

İnternet Arşivi, büyük ölçüde bağışlara dayanan devasa bir projedir ve bu nedenle kitap, plak, film ve mikrofilm gibi fiziksel bağış yapabilecek herkesi arşive davet eder.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler İnternet Arşivinde zaten herkes için 2 milyon ücretsiz kitap var: onları “zor yoldan” bu şekilde dijitalleştiriyorlar aslen yayınlandı Genbeta Gabriela Gonzalez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…