Intel, yeni Mac’lerde M1 çipine saldırarak #GoPC kampanyasını sürdürüyor

İş burada bitmedi, Intel’in Santa Clara ofislerini düşünmüş olmalılar. Kendi çiplerini tasarlayan ve üreten firma (şimdilik) ile yoluna devam ediyor. #GoPC adlı küçük bir kampanya. Intel’li bilgisayarların belirli işlevlerini, kullanıcılarını veya farklı noktalarını Apple M1’li Mac’lere karşı konumlandırma girişimi.

M1’in Kasım’daki lansmanından Şubat’taki Apple karşıtı kampanyalara

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/17/a9/a3/6026639c4bd22f7a79/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/2b/72/65/602664313bef072d7f/orijinal/la-nueva-era-de-los-mac-arm-por-que-es-a-noticion-y-como- değişiklikler-görülecek.jpeg»}

Elbette Apple ve Intel arasındaki ilişki 180 derecelik bir dönüş aldı. Geçen yaz ise Cupertino’dan gelenler Mac’te kendilerine ait yeni bir mimariye geçişlerini duyurdular, ilk takımları görmek için çok az bekleyecektik. Yeni Mac mini, MacBook Pro ve MacBook Air ile geçiş devam ediyor ve bir buçuk yıldan kısa sürede tamamlanması hedefleniyor.

Şimdi ne olacak Intel, Apple’ın işini giderek kaybediyor Bu adımı tamamlarken, çip tasarımcısı ve üreticisi saldırıya geçti. Ayın başında bir cıvıldamak altında hashtag’ler #GoPC, burada “Photoshop küçük resimlerini parmağınızla kaydırabiliyorsanız, Mac’te değilsiniz.” PC’lerde bulunan ve Mac’lerde bulunmayan dokunmatik ekranlara açık bir referans.

Bu hafta Intel, Apple’ın diğer iki tarafına saldırmak için kampanyayı yeniden canlandırdı: bilim ve video oyunları. Mac platform değil oyun oynamak varsayılan, aslında pek çok oyun yok. Dolayısıyla bu, Intel’in kampanyasında yararlandığı ve vurguladığı zayıf bir noktadır.

Düşmanlıklar daha yeni başladı

m1

Bu seferin geçici bir şey olduğunu ve suların birkaç ay içinde kanallarına döneceğini düşünenler, belki de topyekün bir savaşa hazırlanmalılar. Apple sadece Intel’i terk etmekle kalmadı, ancak bunu güç, tüketim ve üretilen ısı bakımından aşan kendi yongaları aracılığıyla yaptı. Kendini özel olarak kitle silikonuna adamış biri için, alınması zor bir darbe olmalı.

Intel zor bir dönemle karşı karşıya. senin işin çekirdek özellikle Apple’ın tasarladığı çiplerin üreticisi TSMC tarafından kuşatma altında. Bu, birleştiğinde 14nm’den daha az olan çiplerin yerleştirilmesinde devam eden gecikmeler, bazı ağır yatırımcıların şirkete dava açmasına neden oldu. 2019’dan beri CEO’ları Bob Swan’ı işten çıkardılar ve Pat Gelsinger’ın 15 Şubat’ta onun yerine girmesi planlanıyor. Ayrıca üretim kapasitelerini üçüncü taraflara dış kaynak sağlamayı da araştırıyorlar.

Bu değişikliklerin açıklanmasından bu yana, Apple’a karşı cepheleşme kampanyaları yapıldı. CEO’su, Apple’ı geçen ay bir “yaşam tarzı şirketi” olarak adlandırırken, bir dizi lansmandan kısa bir süre sonra kıyaslamalar Intel’in M1’leri yerine kendi işlemcilerini tercih etmek için çarpık. Bunlar izole olaylar değilApple ve Intel arasındaki yeni ilişkinin bir sonucu olarak marka iletişimindeki bir değişikliğin parçasıdır.

M1 zamanlarında 'kıyaslamalar': Apple Silicon'un performansını yeniden yorumlama

Bu nedenle, en azından Intel açısından, uzun sürecek bir savaşın başındayız. Microsoft artık hizmetlere ve buluta daha fazla odaklandığındaIntel, en azından ezici hacim açısından, platformun Apple’a karşı tek savunucusu olarak kaldı.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Intel, yeni Mac’lerde M1 çipine saldırarak #GoPC kampanyasını sürdürüyor aslen yayınlandı elma küresi Eduardo Archanco’nun fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…