Intel, kendi ‘karşılaştırmalarını’ seçerek Apple’ın M1’ine karşı saldırıyor

Medya ve kullanıcılar Apple Silikonlu Mac’leri överken Intel’in boş boş oturacağını düşündüysek, çok yanılmışız. Çünkü Intel aşağı inmeye karar verdi çamur ve leke Bu işlemcilerin sürpriz etkisini azaltmak için. Ve bunu kendi seti ile yaptı. kıyaslamalarApple’ın M1 destekli MacBook Air ve Pro’sunu yıkmak için özenle seçildi.

Sorun, çoğu durumda karşılaştırmanın şüpheli olmasıdır. Diğerlerinde, sonuçlarını iyileştirmek için karşılaştırıldığı işlemciyi değiştirir. Nasıl olduğunu görelim.

Intel, 11. neslini M1 ile karşılaştırmak için testler yapıyor

PCWorld’den Intel tarafından hazırlanan ve iki bilgisayarın karşılaştırıldığı sunumu topladılar. İlk durumda, 16 GB RAM’e sahip bir MacBook Pro M1’imiz var, ikincisinde, belirtilmemiş bir bilgisayar ancak 11. nesil Intel Core i7 (1185G7) ve 16 GB RAM. Bu çipi ve belleği monte eden PC modelinden bahsetmeyerek, doğruluğunu doğrulamak için testleri tekrarlamak karmaşık olacaktır.

üretkenlik

Testlere baktığımızda, Intel’in çok spesifik özellikleri karşılaştırmaya nasıl karar verdiğini görüyoruz. Böylece verimlilik testleri için Chrome ve Office’i her iki platformda ve yerel sürümlerde kullandınız. Intel işlemci, bir PowerPoint’i PDF’ye dışa aktarma ve Excel’de büyük miktarda veriyi sıralama, fotoğraf geliştirmeden çok daha iyi performans gösterir.

Verim

11. nesil Intel Core’un performansındaki en büyük sürpriz Topaz Labs testlerinde geliyor.Burada işlemcisi Apple’ın M1’inden altı kat daha iyi. Topaz Labs’ın uygulamalarının özel olarak tasarlanmış olduğunu belirtmeliyiz. Intel donanım hızlandırmasından yararlanmak için. Karşılaştırmada dikkate alınması gereken bir nokta, çünkü M1 ile Mac’te testler yapılırken, donanımından daha iyi yararlanan uygulamalar kullanılmaz. Adobe bölümünde, Mac M1 için hala beta aşamasında olduğunu ve hala mevcut olmayan fonksiyonların olduğunu unutmamalıyız.

oyun

Sizinki ise, Mac’lerin ideal bir platform olmadığı iyi bilinmektedir. oyun oynamak. Shadow of the Tomb Raider gibi çok sayıda oyun henüz Apple Silicon için hazır değil. Her şeye rağmen, M1’ler bu oyunlarda oldukça iyi puan alıyor platformda bulunanlar (Intel, olmayanları not eder).

pil

Pil testi için Intel burada hem Apple’ın hem de kendi ekipmanında bir değişiklik yapıyor. MacBook Air’e geçin, özerkliği MacBook Pro’dan daha az olan Şimdiye kadar karşılaştırdığımızda, Intel tarafında Acer’dan bir i7 1165G7 var. Test için, her ikisi de 250 nit parlaklığa sahip Safari ve Chrome kullanıyorlar.

Sonuç, 10 saatin biraz üzerinde pil ömrü ve Mac’in biraz ilerisinde olmasıyla her iki takım için de çok benzer. Gerçek şu ki Intel, test için daha az özerkliğe sahip M1’li Mac’i seçti, görüntülemek için Safari’yi kullanma yayın Akışı Apple TV uygulaması yerine NetflixApple 18 saatin elde edildiğini iddia ediyor (250 nit ile yapılan test muhtemelen daha az saat, ancak bu 10 saatten fazla).

Intel’in önyargısını güçlendirmek için seçilen karşılaştırmalar

MacBook Air ve MacBook Pro

Genel olarak, bu tür ifadeler, gerçek kullanım durumlarında kullanıcılar ve uzman basın tarafından doğrulanmalıdır. Mac M1 iken onlar aldı yorumlar tüm bu bölümlerde çok iyibu işlemcileri gerçek dünya kullanımında karşılaştırmak için henüz yeterli model yok.

Santa Clara firmasının işlemcilerinden daha iyi yararlanan uygulamalar veya işlevler olduğunda, Apple’ın M1’inde aynı şeyi yapmamaları da dikkat çekicidir. Safari yerine Chrome kullanırken oluyor, Safari ve Apple TV uygulaması değil veya hala beta sürümünde olan ve henüz açılmamış özelliklere sahip Adobe paketini kullanın. Mac durumunda en az özerkliğe sahip olanı kullanarak, pil testi için modeldeki değişiklikten bahsetmiyorum bile.

Intel, yeni bir CEO’ya geçiş süreci, çip tasarımı ve üretimindeki sorunlar ve Apple gibi büyük müşterilerin kendi çözümlerini yaratmasıyla, tarihinin hassas bir anında bulunuyor.

Bu son noktada şunu görmek ilginçtir: Intel, MacBook Air’de bir fanın yokluğundan hiç bahsetmiyor (ayrıca MacBook Pro’nun sessiz çalışması). Akılda tutulması gereken bir nokta, ancak bu, üreticinin testleriyle ilgili değildir.

Intel, Üçüncü Noktaya boyun eğiyor: TSMC'ye üretim dış kaynak kullanımı ve Şubat ayına kadar CEO istifa ediyor

Her üretici, diğerlerinden en çok öne çıkanı karşılaştırma hakkına sahiptir. Ama şunu da bilmelisiniz iddialarınız iyi kurulmuş olmalı. Aksi takdirde, kullanıcıların ve özel medyanın ellerine ulaştıklarında, renkleri çıkar.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Intel, kendi ‘karşılaştırmalarını’ seçerek Apple’ın M1’ine karşı saldırıyor aslen yayınlandı elma küresi Eduardo Archanco’nun fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…