Intel, İki Yeni Fabrikaya 20 Milyar Dolarlık Yatırım Yapacak: Entegrasyon Teknolojilerinin Rekabet Gücünü Artıracak Makineler Hayata Geçiyor

Pat Gelsinger liderliğindeki ilk hareketlerin gelmesi uzun sürmedi. Intel’in yeni CEO’su, birkaç saat önce kendisinin açıkladığı tüm kararları omuzlarına almamız için çok kısa bir süre görevde kaldı, ancak önümüzdeki birkaç yıl içinde bu deneyimli mühendisin baş mimar olacak bu şirketin atacağı adımlardan

Gelsinger’in açıkladığı konferans yeni üretim stratejisi 1970’lerin sonlarında ilk profesyonel adımlarını attığı şirkete dönüşünden sadece bir ay sonra Intel’den geliyor. Intel tarafından kullanılandan daha gelişmiş fotolitografi ile büyük ölçekli üretime iyi yerleşmiştir.

Bu şirketin sahip olmadığı büyüklükteki bir şirketin, geleceğe tereddütlü adımlarla bakmayı kaldıramayacağı ve Gelsinger’in aldığı kararların bilindiği açıktır. güven vermeye çalışmak ve Intel’in son yıllarda bazı rakiplerine kaptırdığı öncü rolü yeniden kazanacağı bir geleceği ufukta çiziyor.

entelfab

İki yeni fabrika üretim kapasitelerini artırmayı hedefliyor

Pat Gelsinger tarafından açıklananların en güçlü hareketi, şirketin yarı iletken üretim altyapısını geliştirmek için çok önemli bir bahsi yansıtıyor. Intel yaklaşık olarak yatırım yapacak 20 milyar dolar Arizona’nın (Amerika Birleşik Devletleri) Ocotillo kasabasındaki kampüsünde iki yeni fabrika kurmak.

Nanometre savaşında savaşanlar sadece Intel, TSMC, GlobalFoundries ve Samsung değil;  gölgede yöneten ASML'dir

Ek olarak, Intel genel müdürü, Intel İspanya genel müdürü Norberto Mateos’un bir aydan biraz daha uzun bir süre önce bizden ne beklediğini doğruladı: Meteor GölüIntel’in 7nm fotolitografisinin üzerine uygulanan ilk mikromimari, 2023’te gelecek. Ve beklendiği gibi, 12. nesil Intel Core işlemcilerin bize sunacağı düşük güçlü çekirdekler ile yüksek performanslı çekirdekleri birleştiren hibrit mimariyi kullanacak. Kızılağaç Gölü 2021’in ikinci yarısında.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Ama bu hepsi değil. Gelsinger, Intel’in tatmin edici sonuçlara katkıda bulunmak istediğini de garanti etti. yarı iletkenler için büyük talep Şu anda hem Amerika Birleşik Devletleri’nde hem de Avrupa’da var olan ve bunu başarmak için şirkette IFS olarak bilinen yeni bir bölüm oluşturdu (Intel Döküm Hizmetleri) sadece x86-64 mimarisi yongalarının üretiminden değil, aynı zamanda ARM ve RISC-V’den de sorumlu olacak.

Intel, gelecekte diğer yarı iletken üreticilerine daha fazla güveneceğini onayladı.

Gelsinger’in açıkladığı ve gözden kaçırılmaması gereken önlemlerden bir diğeri de Intel’in gelecekte diğer yarı iletken üreticileri. Son yıllarda, iletişim yongaları, grafik işlemcileri ve yonga setleri gibi bazı ürünlerini bu şirket için başka dökümhaneler üretti, ancak Gelsinger’in açıklamaları, yönettiği şirketin önümüzdeki aylarda diğer yarı iletken üreticileriyle olan ittifakını güçlendireceğini gösteriyor.

Yarı iletken üreticileri arasındaki rekabetin kızışıyor olmasının kullanıcılar için iyi bir haber olduğuna şüphe yok. İdeal olarak, diğerleri arasında Intel, TSMC, Samsung veya GlobalFoundries gibi şirketler mümkün olan en iyi durumda kalır. Ancak o zaman piyasaya arz edebilecekler gerçekten rekabetçi ürünler. Ve her zaman olduğu gibi, bu panorama bize, kullanıcılara fayda sağlayacak.

Daha fazla bilgi | Intel

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Intel, İki Yeni Fabrikaya 20 Milyar Dolarlık Yatırım Yapacak: Entegrasyon Teknolojilerinin Rekabet Gücünü Artıracak Makineler Hayata Geçiyor aslen yayınlandı Xataka Juan Carlos Lopez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…