Intel, Facebook ve Epic Games: Applesphere Talks’ta Apple’ın üç büyük şoku

bu son haftada birkaç Apple rakibinin saldırısı yoğunlaştı üç farklı cephede. Facebook yakın gizlilik önlemlerine saldırmaktan sorumlu, Intel M1 çiplerini eleştiriyor ve Epic Games, App Store’u kuşatmak için mahkemelere ve yasama meclisine geri dönüyor. Bu hafta Las Charlas de Applesfera’da incelediğimiz üç şirket, üç cephe ve Apple’ın üç yönü öne çıkıyor.

Epic Games, Intel ve Facebook Apple kuşatmasına

mac mini m1

Son birkaç gün içinde, teknoloji şirketleri arasında yeniden etkinleştirme veya yeni bir yüksek rekabet dönemi gördük. Epic Games, Intel ve Facebook Apple’a yönelik saldırılarını farklı cephelerde sürdürdüler. Epic Games’inki şüphesiz en karmaşık olanıdır, çünkü mahkemede, soruşturmalarda ve yasama organlarında en uzun süre kalandır.

Epic Games, Apple’ı App Store’daki tekelci uygulamalar nedeniyle Avrupa Komisyonu önünde dava etti. Böylece çıkarları için olumlu görüş almayı umduğu coğrafyaları genişletir, ABD’de başlayan ve daha sonra Avustralya’da konuşlandırılan. Epic Games için kapat Apple’ın uygulama mağazasında kontrolü, diğer indirme, ödeme ve promosyon seçenekleriyle değiştirilmesi.

Facebook ve Epic Games, Apple ile büyüyen bir çatışmayı temsil ederken, Intel’inki daha geçici görünüyor ve birbirini anlamaya mahkum iki şirket arasında yaşanıyor.

Intel için Apple ile çatışması daha çok bir tür ahlaki yeniden silahlanmaya odaklanıyor. M1’in görünümü ve bir çip üzerindeki geleneksel sınırları aşması Şirketin ruhuna önemli bir darbe oldu, en iyi anını geçirmiyor. Farklı kampanyalar aracılığıyla kendisini yeni Mac’lerin piyasaya sürdüğüne alternatif bir mimari olarak yeniden konumlandırmaya çalışıyor.

Facebook’a gelince, Apple ile çatışma bir süredir hazırlanıyor. Kullanıcı gizliliğini korumak ve kontrol araçları vermek, Apple’ın en önemli önceliklerinden biri Son yıllarda. Facebook, uygulamalarını verilerle gizleme hevesinde, yeni önlemlerden açıkça zarar görüyor. izleme veri. Bu nedenle, uygulanması için diş ve tırnağınızla savaşın.

Bu yeni sezonda, podcast haftalık, hangi çarşamba veya perşembe sabahları size haftanın büyük haberlerinin içeriğini anlatacağımız mevcut randevuya dakik olacağız. Henüz abone değilseniz, aşağıdaki platformlarda yapabilirsiniz: dijital ses dosyası:

Onları da kaçırmayın! Bunlar son podcast bölümleri:

Podcast’i beğendiyseniz, 5 yıldız vermeyi ve bir inceleme yazmayı unutmayın. Apple dünyasını yoğun bir şekilde deneyimlemeye devam etmek için daha fazla dinleyiciye ulaşmamıza yardımcı olacak. Bizi desteklediğiniz için çok teşekkür ederiz!

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Intel, Facebook ve Epic Games: Applesphere Talks’ta Apple’ın üç büyük şoku aslen yayınlandı elma küresi Eduardo Archanco’nun fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…