Instagram’a 11 alternatif: Fotoğraf ve video paylaşmak için en iyi sosyal uygulamalar

Rağmen Instagram, anın mobil fotoğrafları için sosyal ağdır, şüphesiz, gerçek şu ki piyasada başka seçenekler de var. Fotoğraf veya video olsun, kreasyonlarınızı paylaşabileceğiniz diğer ağlar. Her türden uygulama, bazıları daha yeni, diğerleri aramızda yıllarca ve hatta akıllı telefonların yükselişinden önce.

Her birinin kendine has özellikleri olduğu doğrudur. Örneğin, sosyal ağı çok belirgin ve tanınabilir önceden tanımlanmış stiller içeren güçlü bir fotoğraf düzenleyicinin arkasına saklanan VSCO’muz var. Ya da son Dispo, yakalamalarımızın nasıl sonuçlandığını görmek için bizi beklemeye zorlama özelliğine sahip. bakalım ne var Instagram’a alternatifler Belki ondan kaçmak istersek ya da kitlemizi çoğaltmak için yayınları çoğaltmak istersek bugün buluşabiliriz.

Flickr

Flickr

Instagram’ın bazı alternatiflerinin uzun süredir ortalıkta dolaştığını söylemiştik ve buna bir örnek Flickr. Hangi O zamanlar ilk seçenek buydu. Fotoğrafları çevrimiçi depolamak ve görüntülemek söz konusu olduğunda birçok fotoğrafçı için, hala dolaşımdadır ve hala epeyce yüklemeye izin veren ücretsiz bir profile sahiptir.

Tabii ki, Flickr’ın güçlü bir sosyal profil bu, diğer kullanıcıları takip etmemize, fotoğraflarına yorum yapmamıza ve istediğimiz zaman onları düşünmek için onları favorimize koymamıza izin veriyor. Aynı şekilde, başkaları da bizimkiyle aynı şeyi yapabilir. Flickr hala hayatta ve eğer bilmiyorsanız, belki bir deneyebilirsiniz.

Flickr

Flickr

500 piksel

mobilde 500 piksel

500px bir bütün olmayı başardı profesyonel fotoğrafçılar için referans, amatör fotoğrafçılar için de mükemmel bir şekilde erişilebilir olmasına rağmen. Flickr örneğinde olduğu gibi, hem kreasyonlarımızın (bu durumda sadece fotoğrafların) bir sergileyicisi olarak hem de sosyal temaslar oluşturmak ve onlarla etkileşim kurmak için hizmet vermektedir.

500px’in mobil uygulaması var, böylece kişisel bir bilgisayarın önünde olmak için beklemek istemiyorsak doğrudan telefonumuzdan yayınlayabiliyoruz. Daha az itibara sahip olmasına rağmen Instagram’a bir başka harika alternatif, belki de cep telefonları dünyasıyla çok yakından ilişkili olmadığı için.

500 piksel

500 piksel

vsco

vscoapp

VSCO’nun merak uyandıran bir alternatif olduğunu başta söylemiştik ve öyle. Bu açıdan Photoshop veya Snapseed’e daha çok benzeyen çok karakteristik stillere sahip bir fotoğraf düzenleyici olarak VSCO’muz var. Ancak, bu editörün arkasında bir sosyal ağ yatıyor muhtemelen olması gerekenden daha az kullanılır.

Hem ana beslemede hem de Hikayelerde Instagram için kolaj yapmak için 17 uygulama

VSCO’da fotoğraf ve video yükleyebilir ve bunları platformun diğer kullanıcılarıyla paylaşabiliriz. Biraz daha profesyonel bir yaklaşıma sahip olmakla birlikte, VSCO herkese açık ve tamamen ücretsizdirolmasına rağmen ön ayarlar düzenleme yalnızca ödeme yapan kullanıcılar için ayrılmıştır. Flick veya 500px örneğinde olduğu gibi, denemek ve olanaklarını keşfetmek için göz önünde bulundurulması gereken bir seçenektir.

vsco

vsco

göz em

göz

EyeEm’de yine tuhaf bir ikilik ile karşılaşıyoruz. Bir yanda, ister kendimiz için bastırmak istersek reklam amacıyla ve başkaları için kullanmak isteyip istemediğimize izin verebilmek için bir fotoğraf kataloğumuz var. Öte yandan, bir sosyal ağımız var. kreasyonlarımızı yükleyebilmek ve diğer kullanıcılarla paylaşabilmek.

Tabiri caizse fotoğraflarımızı da satabileceğimiz bir Instagram. Fotoğraflarımızı paylaşmak, topluluklarına katılmak ve neden olmasın, başka bir ilginç sosyal ağ seçeneği belki biraz para kazan eğer bu fotoğrafçılık işinde özellikle iyiysek.

göz em

göz em

doğru

veroapp

Vero, zorla doğan ve daha sonra biraz arka planda kalan bu sosyal ağlardan biridir. Ancak, hala tam kapasitededir ve bir hem Instagram hem de Twitter’a ilginç bir alternatifçünkü istediğimiz buysa yalnızca metne ek olarak fotoğraf içeriklerinden farklı başka içerikler de paylaşabiliriz.

Vero’nun niteliklerinden biri, verilerimizi satmama sözü vermesi ve ücretsiz erişimli bir sosyal ağ olarak kalmasıdır. Diğer rakipler kadar popüler değil, ancak Vero’da videoları ve fotoğrafları sorunsuz bir şekilde paylaşabiliyoruz ve orada topluluğumuzu oluştur.

doğru

doğru

mevcut

Cihaz Uygulaması

Dispo, en son gelenlerden biri ve şu anda önerdiğimiz Instagram alternatifleri listesinin belki de en merak edileni. bir görüntü yakalama uygulamasıdır. bizi ertesi günü beklemeye zorlar nasıl çıktıklarını görmek için, sanki makaraların geliştirildiği analog fotoğrafçılık dünyasında yeniden yaşıyormuşuz gibi. Var olmaya devam eden, ancak dijital kasırga tarafından köşeye sıkıştırılmış bir dünya.

Şimdilik, Dispo yalnızca iOS kullanıcıları tarafından kullanılabilir ama belki yakında Android alanına ulaştığını göreceğiz. Önerilen diğer alternatiflerde olduğu gibi, fotoğraflarımız profilimizde yayınlanabilir, böylece diğer kullanıcıları kreasyonlarını görmek ve onlarla ve kreasyonlarla etkileşime geçmek için takip edebiliriz.

Dispo - Anı yaşa

Dispo – Anı yaşayın

  • Fiyat: Ücretsiz (iç alımlarda)
  • Şu adresten indirin: iOS

TikTok

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/2b/3a/04/5ffee4404bd22f1753/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/61/a7/72/5e9dc6db4bd22f1ae9/orijinal/mini-tik-tok.jpeg»}

Kısa videoların kraliçesi şu anda, şüphesiz, TikTok. Burada sadece videodan bahsediyoruz, ancak eğer istersek arka plan müziği ile statik fotoğrafları paylaşabiliriz. Ancak TikTok’un ekseni, diğer kullanıcılar tarafından platforma veya kendimiz tarafından yüklenen müzikleri kullanarak kreasyonlarımızı yüklememize izin verdiği için videolarıdır.

TikTok’un ana gücü, diğer kullanıcıların içeriğini yeniden kullanmanın ne kadar kolay olduğu yaratmaya devam etmek. Ya ses dosyalarını kullanarak ya da doğrudan videolarını kullanarak kendi yapımımızla düetler oluşturun. Neredeyse tüm gezegende başarılı olan video formatında Instagram’a bir alternatif.

TikTok

TikTok

ilgi alanı

ilgi alanı uygulaması

Pinterest, başka bir ilginç seçenektir, ancak burada uğraştığımız şey, kendimizinkini yaratmaktan çok başkalarının yarattıklarını toplamak ve onlarla etkileşim kurmakla ilgilidir. Pinterest, internette halihazırda var olan herhangi bir görseli ekleyebileceğimiz harika bir çevrimiçi katalogdur. güçlü bir ilham kaynağı olarak hizmet eder çünkü potansiyeli koleksiyonların yaratılmasında yatmaktadır.

Geri kalan Pinterest kullanıcılarının kullanımına açık olan koleksiyonlarda veya panolarda bizi ilgilendiren her İnternet görüntüsünü favorilere ekleyip kataloglayabileceğiz, böylece bizi takip edebilirler veya listelerimizi favorilerine ekleyebiliriz. Tabii ki kendi fotoğraflarımızı da yükleyebiliriz, ancak Pinterest’in adapte edilmesi zor olan çok özel bir kullanımı var (her şey söylenmeli) ama bu aşık ol ve kolayca bağlan.

ilgi alanı

ilgi alanı

Tumblr

Tumblr Uygulaması

Tumblr’da başka bir şey hakkında konuşmak için dönüyoruz, çünkü burada daha önce bir mikroblog sosyal ağı bu aynı zamanda kendimizi fotoğraf bölümüne adamamızı da sağlıyor. İçeriği, her türlü resim veya mem yüklemeye olduğu kadar fotoğrafa odaklı değildir, ancak profilinizi fotoğraflara adadığınız takdirde, Instagram gibi çok fazla sorun yaşamadan hareket edebilir.

Resim, video ve metin içeren gönderiler yapmanızı sağlar ve bunlar Instagram gibi hashtag’ler tarafından indekslenebilir. Çok fazla içerik paylaşımı var ama hikaye özelliği yok. Ayrıca kendi GIF’lerinizi de oluşturabilirsiniz ve profilinizle ilgili neredeyse her şeyi özelleştirin.

Tumblr

Tumblr

Snapchat

Snapchat Uygulaması

Snapchat, kısa ömürlü hikayeler bölümünde olmasına rağmen, Instagram’ın ana alternatiflerinden bir diğeridir. Snapchat’ti, daha ileri gitmeden, kaybolan hikayeler konseptinin yaratıcısı ve daha sonra herkes tarafından taklit edildim. Snapchat’te, birkaç saatliğine geçici olarak yayınlanmaları için fotoğraf ve videolar yayınlayabilirsiniz.

Snapchat: Geçici içeriğin sosyal ağını sıkıştırmak için 27 numara (ve bazı ekstralar)

Facebook’un birçok özelliğini “kopyalama” konusunda çok agresif olmasına rağmen, Snapchat hayatta kalıyor ve evcil hayvan filtreleri veya yüz efektleri gibi diğer sitelerde gördüğümüz çok özel özelliklerle yenilik yapmaya devam ediyor. Ayrıca geçici özel mesajlar sunarbu nedenle, zaman içinde kalıcı olan içeriğe daha az ilgi duyuyorsak, Instagram’a tamamen geçerli bir alternatif olabilir.

Snapchat

Snapchat

Testere

Wisaw

Derlememizi (şimdilik) WiSaw gibi çok meraklı bir fotoğrafik sosyal ağ ile bitiriyoruz. Burada, fotoğraflarımızı yükleyebileceğimiz, diğer kullanıcıların fotoğrafları hakkında yorum yapabileceğimiz, favorilere ekleyebileceğimiz veya başka ağlarda paylaşabileceğimiz bir ağ ile karşı karşıyayız. WiSaw’ı özel kılan şey, tamamen anonim. Bir profil oluşturmamız veya kaydolmamız gerekmiyor, sadece içerik yükleyin.

Ayrıca, WiSaw oldukça minimalist bir tasarıma ve arayüze sahiptir, bu nedenle ona aşık olmak kolaydır. WiSaw’ın başka bir ilginç işlevi daha var. yakınımıza yüklenen fotoğraflar, görüntülerin coğrafi konumu sayesinde, denemek ve olanaklarını keşfetmek ilginç olabilir. Sorumlu kullanın, anonim ağlar şeytan tarafından yüklenir.

Testere

Testere

– Haberler Instagram’a 11 alternatif: Fotoğraf ve video paylaşmak için en iyi sosyal uygulamalar aslen yayınlandı Android Samuel Fernandez tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…