Instagram: “TikTok’tan geri dönüştürülmüş” makaralar önerilmez

Reels, Instagram’ın geçen yıl TikTok’u ele geçirmek için ortaya çıkardığı platformdur. Bununla birlikte, etki minimum düzeyde olmuştur ve kullanıcılar kısa videolar oluşturmak için Asya platformunu kullanmaya devam etmektedir.

Son aylardaki dinamik, bir Tiktok videosu yapmak ve ardından bunu Makaralar için indirmek; görsel-işitsellerde TikTok filigranını gösterdiği için Instagram’a yakışmayan bir aktivite.

Bu durumu değiştirmek amacıyla Instagram, kullanıcılara TikTok videolarını Reels’te kullanmayı bırakmaları için bazı önerilerde bulundu.

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

Reels’e yüklenen TikTok videolarını kaldıracak mısınız?

Hayır, Instagram, içeriğinde daha fazla görselleştirme elde etmek için içerik oluşturucuları (@creators) hesabı aracılığıyla bir dizi ipucunu bilgilendirdi.

Bahsettiği ipuçları arasında “diğer uygulamalardan geri dönüştürülmüş içeriği logoda veya filigranda bulunduğu platformda paylaşmayın” mesajı vardı.

//platform.instagram.com/en_US/embeds.js

Bu da demek oluyor ki TikTok filigranı olan Instagram, algoritmasıyla onları kayırmayacak, tam tersine izlenmeyi azaltacak.

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

Algoritmadan yararlanmak için diğer önerilerin yanı sıra Instagram şunları önerir:

  • İyi çözünürlükte videolar yükleyin
  • Görsel-işitsel materyali çok fazla metinle doldurmayın
  • Doğru dikey biçimde yükleyin

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…