Instagram, TikTok filigranı olan Makaralardaki görünürlüğü kaldıracak ve daha fazla kullanıcıya ulaşmak için yeni yönergeler verecek

Instagram, kullanıcılar için kurallarını değiştirdi: “yaratıcıları” veya içerik oluşturucuları için yeni kılavuzda, Reels videolarının bu şekilde olması amacıyla algoritmasında değişiklikler yaptığını belirtiyor. TikTok veya başka bir sosyal platformun filigranına sahip olmak daha az görünürlüğe sahip takipçileriyle karşı karşıya.

Spesifik olarak, sosyal ağın birkaç saat önce profilinde @creators yaptığı şey, diğer Instagram kullanıcılarına görünür olmak için ne yapılması ve ne yapılmaması gerektiği konusunda öneriler yayınlamaktı. “Makaralar Sekmesinde Keşfedilmeye Yönelik İpuçları” başlığı altında “Diğer uygulamalardan gözle görülür şekilde geri dönüştürülen Makaraları yayınlamamanızı önerir” (yani logoları veya filigranları var)”.

Geri dönüştürülmüş videolarla “Kullanıcılar daha az tatmin edici bir deneyime sahip”

makara Insta

Instagram’da yayınlanan TikTok videolarının görünürlüğünün kaldırılmasının resmi nedeni nedir? @creators profillerinde söyledikleri sosyal ağın sözcülerine göre, “Soruşturmalarda şunu keşfettik: kullanıcılar geri dönüştürülmüş içeriği görüntülerken daha az tatmin edici bir deneyim yaşar diğer uygulamalardan veya bulanık ve düşük çözünürlükten. Bu nedenle, Makaralar sekmesinde bu içeriği daha az görünür hale getiriyoruz.”

Reel, IGTV, Stories... bunlar Instagram'da video yayınlamak için farklı seçenekler

Reels’in 2020 yazında ortaya çıktığı unutulmamalıdır. başarılı TikTok’a çok benzeyen bir arayüzle video paylaşımı için yeni format. Tıpkı dört yıl önce olduğu gibi Instagram, Hikayeleri (24 saat sonra silinen içerik) ile Snapchat’e yanıt verdi, video ve fotoğraflara dayalı sosyal ağ, 2020’de en popüler platformlardan birinde karşı saldırısını başlattı. Makaralar, 15 saniyeye kadar kısa videolar yayınlamanıza olanak tanır müzik ve efektlerle.

Bunlar, Keşfet’inizde görünen ve herkese açık olan kalıcı, herkese açık videolardır. makaralar içerir çıkartmalardan, artırılmış gerçeklik efektlerinden her şeyi içeren yaratıcı araçlar ve müzik, kendi orijinal sesinizin eklenmesi, oynatma hızındaki değişiklikler, nesne hizalaması ve zamanlayıcı.

Asya platformundan bir yanıt gelip gelmediğine ve bu onları etkileyip etkilemeyeceğine bakmak gerekecek: Hikayelerin bir yıl içinde Snapchat’i kendi formatı ile tahttan indirmeyi başardığını göz önünde bulundurmak gerekiyor. VEYA sana zarar verdiği de olabilir ve dev Facebook’un gerçek bir başarısızlıkla sonuçlanan birçok projesi de var.

Makaralarınızda görünürlük elde etmek için diğer Instagram önerileri

Daha önce TikTok ile yapılan videoların halktan daha fazla gizleneceğini bilmenin yanı sıra, Instagram, şu andan itibaren görünürlüğü koşullandıracak bir dizi ipucu yayınladı kullanıcıların Makaralar için yapacakları gelecekteki içeriğin.

{«dosya»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/73/f3/62/5e9dc68e4bd22f1a3d/default-standard-180.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/61/a7/72/5e9dc6db4bd22f1ae9/orijinal/mini-tik-tok.jpeg»}

ne yapmanı önerirsin: İnsanları güldüren eğlenceli ve eğlenceli içerikler; ilham verici olmak ve başkalarını buna katılmaya teşvik eden bir trend başlatmak; metin gibi yaratıcı araçlar kullanın, kamera filtreleri veya efektleri; videoları dikey formatta yap (yatayları yeniden oluşturmanın o kadar kolay olmadığını söylüyor); Instagram’ın kendi müzik kitaplığından, orijinal sesten veya Reels tarafından sunulan bir müzikten yararlanın; ve genellikle yeni bir şey yapın.

Instagram’ın halka görünürlüğünüzü azaltacağı için yapılması önerilmeyen şey: Bulanık veya düşük kaliteli içerik; etrafında bir çerçeve veya kenarlık olması; görüntünün çoğunun metinle kaplı olması; ve yukarıda belirtilen filigranlar.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Instagram, TikTok filigranı olan Makaralardaki görünürlüğü kaldıracak ve daha fazla kullanıcıya ulaşmak için yeni yönergeler verecek aslen yayınlandı Genbeta Barbara Becares’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…