Instagram şifresini nasıl ve neden değiştirmeliyiz?

Instagram Şu anda en önemli ağlardan biri ve çoğumuzun onda bir hesabı var. Çok çekici bir ağdır, boşuna değil, fotoğrafları sayesinde hayatımızın anlarını hatırlamamıza ya da Hikayelerimizde daha özgün olmamıza yardımcı olduğu için kullanıcıları tarafından her zaman en çok değer verilenlerden biridir. Bütün bunlar için arkamızı kollamalıyız ve şifre değiştir zaman zaman, size öğreteceğimiz nasıl ve neden Mecbursun.

Şifreyi bilgisayarımızdan ve cep telefonumuzun uygulamasından değiştirebiliriz. Hayal ettiğinden daha kolay.

Bilgisayardan değiştir

Yıllar önce Instagram’ın web versiyonu oldukça seyrekti ve fazla bir şey yapmamıza izin vermiyordu, gerçek şu ki artık sosyal ağ ile daha fazla etkileşim kurmamıza izin veriyor ve bunun kanıtı da şifreyi oldukça kolay değiştirebiliyor olmamız. Sadece şu adımları yapmak için:

 • giriş yapıyoruz Instagram’da istediğimiz tarayıcıdan resmi web sitesine girerek.
 • Fotoğrafımıza tıklayıp seçerek profilimizi açıyoruz. Profil.
 • Şimdi tıklıyoruz Profili Düzenle.

instagram profili

 • seçeneğini hemen göreceğiz. şifre değiştir ekranın sol tarafında.
 • O anda eskisini tekrar, sonra yenisini iki kez yazmalı ve ardından üzerine tıklamalıyız. Şifre değiştir. Ayrıca bize seçenek sunuyor Şifreyi mi unuttun?mevcut olanı hatırlamıyorsak.

instagram şifresi

Gördüğünüz gibi tarayıcı ile şifre değiştirmek son derece kolay ve herhangi bir zorluk içermiyor, tam tersine bu görevi tek bir yere koymuşlar.

Şifreyi mobilden değiştir

Cep telefonunda şifreyi değiştirmek söz konusu olduğunda, görev tarayıcı sürümünden biraz daha uzun sürüyor, çünkü daha birçok adımı gerçekleştirmemiz gerekecek. Bunlar aşağıdaki gibidir:

 • Instagram’ı mobilde açıyoruz ve seansa başladık.
 • Açılmak için ekranın sağ alt köşesinde bulunan avatarımıza dokunuyoruz. Profil.

instagram profili

 • Artık içeri girdiğimize göre üzerine tıklamamız gerekiyor. menü simgesi (üç dikey şerit) sağ üstte bulunur.
 • Tıklamamız gereken bir yan menünün nasıl açıldığını göreceğiz. Ayarbütünün hemen altında.

instagram ayarları

 • Şimdi girme zamanı Güvenlikdaha sonra yapmak için Şifre.

instagram şifresi

 • Şu anda sistem web versiyonunda gördüğümüzle aynı, yani eski şifremizi girip yenisini iki kez tekrarlamamız gerekiyor.

Bu şekilde instagramımızın şifresini değiştirmiş olacağız.

Şifreyi neden değiştirelim?

Sadece Instagram’da değil, erişimimizi korumak istediğimiz tüm yerlerde şifreyi sık sık değiştirmeniz önerilir. Sorun çoğu zaman kullanıcının bu eylemin neden iyi olduğunu tam olarak anlayamamasıdır.

 • Her şey için aynı şifreye sahip olmak iyi değil. Bu şekilde hepsini hatırlamak çok daha kolaydır, ancak birisi şifrenizi keşfederse girmek de çok daha kolaydır. Bu nedenle, Instagram’da diğer sosyal ağlarda olduğu gibi aynı şifreye sahipseniz, onları farklılaştırmak için değiştirmeniz uygundur.
 • Takım satıyorsan dikkat et: Kullanmış olduğumuz bir akıllı telefonu ya da bilgisayarı satarsak her zaman tüm şifrelerimizi silmeliyiz. Akıllı telefonu fabrikaya iade etmediysek veya bilgisayar diskini biçimlendirmediysek, kalıntıları kalabilir. Bilgisayarı alan kişi nasıl yapılacağını bilirse, bu israftan faydalanabilir ve cihazda bulunan bazı şifreleri tespit ederek Instagram da dahil olmak üzere sosyal ağlarımızı riske atabilir. Bu yüzden şifreyi değiştirmek uygundur.
 • Önlem için değişiklik: Önlem olarak şifreyi değiştirmeniz de önerilir. Yani, eğer zaman zaman Instagram hesabını değiştirirsek, birisinin bunu bir şekilde bilmesini veya bir kağıt üzerindeki şifreyi okumasını engelleyebiliriz, bu, bunu yapan bazı kullanıcılar için oldukça normal bir şey, nerede bir yere sahip olacakları. sahip oldukları her şeyi hatırla. Birisi sizin bilginiz dışında hesabınıza erişirse, erişimini değiştirerek artık bunu yapamaz.

Şifre nasıl olmalı?

Instagram’a, herhangi bir sosyal ağda veya önemli bir yere koyduğumuz şifre, mümkün olduğunca güvenli olmalı ve bunun için uzmanlar, sahip olmanızı tavsiye ediyor. büyük ve küçük harfler, özel semboller, sayılar ve işaretler. Adınız, soyadınız, yaşadığınız şehir veya benzeri bir şey gibi kişisel verileri şifreye girmekten kaçınmak en iyisidir.

Oradan da tavsiye edilir tarayıcımızın şifrelerini kaydetmek için sistemi kullanmayın, ancak açıkça ona adanmış bir programa sahipsek veya indirirsek, virüsten koruma sistemimizden daha iyi. bu şifre yöneticileri Birbirleriyle senkronize olduklarından, tüm şifrelerimizi hızlı, güvenli ve tüm cihazlarımızda yönetmemiz için çok yararlı araçlardır, bu çok büyük bir avantajdır.

Parolayı bir kağıda yazmak ya da Excel yapmak da uygun değil, çünkü bilgisayarımıza girmeyi başarırlarsa ilk alacakları şey o dosya olacak.

Ağ güvenliği hakkında en çok bilgi sahibi olan herkesin önerdiği şeylerden bir diğeri de, iki adımlı doğrulama. Bu demek oluyor ki, bahsettiğimiz şifreye ek olarak sistem bizden bir şifre daha isteyecek, bu şifre tek kullanımlık olacak ve normalde cep telefonumuza gönderilecek.

Gördüğünüz gibi Instagram şifresini değiştirmek oldukça basit bir işlemdir. Bunu daha sık yapmanın nedenleri oldukça açıktır ve parolamızı oluşturmanın ve korumanın en iyi yolları da aşikardır. Tüm bunları eklersek, başarısı her geçen gün artan Facebook’un sahibi olduğu bir sosyal ağ olan Instagram’ın bize sunduğu her şeyin tadını çıkarmak için daha iyi korunamayız.

Instagram şifresini nasıl ve neden değiştirmeliyiz yazısı ilk olarak ADSLZone’da çıktı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…