Instagram: Profilinizi bir QR koduyla nasıl paylaşabilirsiniz?

Instagram mobil uygulamasına yeni bir güncelleme geldi ve kimlik kartının QR kodu ile değiştirilmesini içeriyor. Bu, kullanıcı profilinizi paylaşma özelliği için küçük bir değişikliktir. Bu seçenek ile diğerleri profilinizi görmek için kodu tarayabilir ve dilerlerse sizi takip edebilirler.

Bu değişiklik, daha önce kimlik kartlarının yaptığı gibi çalışır, ancak yeni bir avantajın eklenmesiyle. Artık sadece kullanıcı adınız görünmeyecek, adın üzerinde taranabilir bir QR kodu da görünecek. Bunun avantajı, profilinize giden bu bağlantının artık başka herhangi bir QR kod okuyucu uygulamasıyla taranabilmesi, güncellemeden önce ise yalnızca Instagram ile taranabilmesidir.

İLGİLENİYORSUNUZ: Tappan ve aynı şeyi yapma sevgisi: ‘Teşekkürler Toplamları’ podcast’i

QR kodlu kimlik kartları: Instagram’da değişiklik böyle görünüyor

Instagram’da kullanıcı profilinizin bağlantısını paylaşabileceğiniz bu işlevi görmek için öncelikle profilinize girmeli ve üç yatay çizgili simgenin bulunduğu menüyü seçmelisiniz. Henüz mobil uygulamanızı güncellemediyseniz, ‘Kimlik kartı’ seçeneğini göreceksiniz. Ancak, uygulamayı zaten güncellediyseniz, yeni ‘QR Kodu’ seçeneğini göreceksiniz.

önce sonra

Kimliğinizi sunabileceğiniz formlar korunur

Unutulmamalıdır ki, daha önce Instagram’ın renkleri, emojiler ya da yüzünüz ile kimliğinizi arka planda bir miktar efektle paylaşabildiğiniz gibi; böylece bu güncellemeyle QR’nizi de paylaşabilirsiniz. Kartınızı süsleyecek yeni desenler yok, ancak zaten kullanabilecekleriniz korunuyor.

şimdiden önce
şimdiden önce
şimdiden önce

Resimler: FOLU; 🇨🇭 Claudio Schwarz | @purzlbaum, Unsplash aracılığıyla.

Bu makaleyi paylaş: