Instagram özel mesajlar konusunda ciddileşiyor: küfürlü mesaj gönderenlerin hesaplarını devre dışı bırakacak

Instagram özel mesajlarla ciddileşti. Sosyal ağ, resmi blogunda, doğrudan mesajlarda aşırıya kaçanlara yönelik önlemleri sıkılaştıracağını duyurdu. art arda kötü niyetli mesajlar gönderen kullanıcıların hesaplarını devre dışı bırakın ve bu nedenle nefret söylemine karşı kurallarını çiğniyorlar.

Instagram’dan açığa çıktıkça, bir kullanıcı taciz edici mesajlar gönderdiğinde ve tespit edildiğinde, mesajlar geçici olarak engellenir, bu nedenle belirli bir süre gönderemezler. Şu andan itibaren, aynı kullanıcı tekrar tekrar taciz edici mesajlar gönderirse, Instagram hesabınızı devre dışı bırakacak. Sadece bu da değil, kısıtlamaları atlamak için oluşturulan yeni hesapları devre dışı bırakacak ve tespit ettiği hesaplar yalnızca kötüye kullanım amaçlı mesajlar göndermek için kullanılıyor.

Altı flört uygulaması kullanıcısıyla konuştuk ve bunlar tehditler ve kirli mesajlar arasında hayatta kalmaları için ipuçları.

Instagram’ın nefret söylemiyle ilgili kuralları

{«dosya»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/2e/48/63/5ffc0bcf4bd22f622b/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/23/51/22/5ffc0c144bd22f6231/orijinal/como-descargar-videos-de-youtube-instagram-facebook-twitter-o-tiktok-en-tu-movil-bq. jpeg»}

Instagram duyurusu tesadüfi değil, ancak bazı profesyonel futbolcuların aldığı İngiltere’deki yakın tarihli bir tartışmayı takip ediyor. ırkçı hakaretler bir maçı kaybettikten sonra doğrudan mesajlarında. Aralarında birkaç hafta önce Sheffield United’a 2-1 yenilen Manchester United oyuncuları Axel Tuanzebe ve Anthony Martial da var.

Instagram’a göre, doğrudan mesajlarda kötüye kullanımı durdurmak daha zordur çünkü “doğrudan mesajlar özel görüşmelerdir” ve “mesajlardaki nefret söylemi veya zorbalık gibi içerikleri proaktif olarak tespit etmek için teknolojiyi kullanmıyoruz.” Instagram’ın nefret söylemi ve tacize ilişkin politikası çok net. Farklı seviyeler var, ancak Instagram şunları açıklıyor:

“Nefret söylemini veya nefreti kışkırtan dili, “korunan özellikler” dediğimiz şeye dayalı olarak insanlara doğrudan saldıran herhangi bir içerik olarak kabul ediyoruz: ırk, etnik köken, ulusal köken, engellilik, din, sınıf, cinsel yönelim, cinsiyet, cinsel kimlik ve hastalık . ciddi. Saldırıları şiddet içeren veya insanlıktan çıkaran ifadeler, zararlı klişeler, aşağılık ifadeleri, aşağılama, tiksinme veya reddetme ifadeleri, hakaretler veya dışlama veya ayrımcılık talepleri olarak değerlendiriyoruz. Yaş, korunan başka bir özellik ile birlikte anıldığında korunan bir özellik olarak kabul edilir. Göç politikalarıyla ilgili yorum ve eleştirilere izin vermemize rağmen, mültecileri, göçmenleri, göçmenleri ve sığınmacıları ciddi saldırılardan da koruyoruz. Benzer şekilde, korunan bir özellik ile bağlantılı olarak bahsedildiğinde, meslek gibi özellikler için de belirli korumalar sunuyoruz.

Instagram şeffaflık raporundaki en son verilere göre, 2020’nin üçüncü çeyreğinde kaldırıldılar Nefret söylemiyle ilgili 6,5 milyon adet içerik, doğrudan mesajla gönderilen içerik dahil. Instagram’a göre, silinen içeriğin %95’i bir kullanıcı tarafından rapor edilmeden önce bulundu.

Son olarak, Instagram’dan bir proje üzerinde çalıştıklarını iddia ediyorlar. yeni özellik önümüzdeki aylarda başlatmayı umdukları doğrudan mesajlardaki suistimalleri durdurmak için tasarlandı.

Daha fazla bilgi | Instagram

– Haberler Instagram özel mesajlar konusunda ciddileşiyor: küfürlü mesaj gönderenlerin hesaplarını devre dışı bırakacak aslen yayınlandı Xataka Joseph Garcia’nın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…