Instagram: Google’ın fotoğraflarımıza erişimi nasıl engellenir?

Instagram’a bir fotoğraf yüklediğimizde, çoğu zaman o görüntünün internet dünyasında nasıl bir yayılıma sahip olduğunun farkında olmayız.

Ya Instagram dışındaki diğer platformlar onu aldığı için ya da Google, adınızı veya onunla ilgili bir şeyi yazdıklarında arama motoruna yerleştirdiği için.

Bu nedenle Instagram, yayınlarınız için izniniz olmayan diğer uygulamalara ve harici platformlara karşı daha fazla güvenlik sunan bir aracı etkinleştirmiştir.

Sahip olduğunuz araçlar aşağıdadır.

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

Instagram’daki fotoğrafların gizliliği

Bu sorunu çözmek için iki mekanizma vardır:

1- Hesabınızı gizli yapın

Bu en kolay ve en etkili seçenektir. Özel bir profilin Instagram dışında başka internet alanlarına sızması mümkün değil.

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

2- Üçüncü taraf uygulamalardan erişimi iptal edin

Bu adıma uymak için hesabımıza girmeliyiz Instagram > Ayarlar > Güvenlik > Uygulamalar ve Web Siteleri.

Orada iki kategoriye ayrılmış olarak görünecekler, aktif olanlardan biri bizi en çok ilgilendiren ve biri için artık bir tehlike olmayan süresi dolmuş olanlar.

Bir düğmeye dokunarak “kaldırmak” ve bu değişikliği yapılandırmak hesabımızdan kaldırılacak ve kimsenin yetkisiz olarak hesabımıza erişemeyeceğinden emin olabiliriz.

Hesabımızın gizliliği çok önemlidir, bu nedenle içeriğimizi başka amaçlarla üçüncü şahıslardan korumamıza izin veren her türlü özelliğin farkında olmalıyız.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…