Instagram, 2022'deki yeniliklerden bahsediyor: videolar, mesajlar ve içerik oluşturucular

Instagram, 2022’deki yeniliklerden bahsediyor: videolar, mesajlar ve içerik oluşturucular

Instagram, video formatına olan bağlılığını iki katına çıkarıyor!

Instagram, ne kadar rakiple mücadele ederse etsin, dünyanın en çok kullanılan sosyal ağlarından biri olarak her zaman güncel kalmak için ne gerekiyorsa yapar. Meta’ya ait olan şirket, 2022’de hayranlarını ve içerik oluşturucularını memnun etmeye devam etmeyi planlıyor.

Planlar, önümüzdeki yıl için hedeflere öncelik veren Instagram CEO’su Adam Mosseri tarafından paylaşıldı. Bunlardan biri odaklanıyor TikTok’un popülaritesi ve video içeriğindeki başarısı ile başa çıkmak. Bunu başarmak için uygulama, diğer herhangi bir içerik türü yerine videoya odaklanacaktır. Aynı şekilde, tamamen şeffaf olma çabasıyla kullanıcıları uygulamaların algoritmalarının işleyişinden haberdar etme girişiminin bir kısmını paylaştı.

Instagram ‘Oynatma’: yılın özetini nasıl yaparsınız

Instagram, 2022’de videoda lider olmayı hedefliyor.

Adam Mosseri, Twitter hesabı aracılığıyla 2022’de Instagram’ın temel hedeflerini belirledi.

“Kontroller konusundaki çalışmalarımızı ikiye katlamakla kalmayacağız, aynı zamanda şeffaflık etrafında daha fazlasını yapmak için genişleteceğiz. İnsanların istediklerini şekillendirecekse Instagram’ın nasıl çalıştığını anlamasının önemli olduğunu düşünüyoruz. ne olduğunu.” onlar için daha iyi.”

Platform, videoların yanı sıra hassas içeriği ve gizliliği kontrol etmek için daha fazla araç sunmayı vaat ediyor:

“İki büyük tema videoydu, Makaralara odaklanmamız, video formatımızı sağlamlaştırmaya başlamamız ve yeni yaratıcı araçlar yaratmaya başlamamız ve kontrol, insanlara Instagram’ı hassas içerik kontrolü gibi şeylerle kendileri için en iyi olanı şekillendirmek için daha fazla yol sunma, Mesajları yönlendirmek için gizli kelime uzantısıyla benzer hesapları gizleyin.”

Platformdaki değişikliklere ve fotoğrafçılığa odaklanan bir uygulama olmaktan vazgeçme taahhüdüne rağmen, Instagram’ın iPad için yerel uygulamayı görmeyi umut edenlere hala ödenmemiş bir borcu var ve bu konuda herhangi bir haber açıklanmadı.

Instagram’ın En İyi Dokuzu: Böylece yılın en iyi 9 fotoğrafını görebilirsiniz

İlgili konular: Instagram

disney logosu

Disney+’a 8,99 Euro’ya ve kalıcılık olmadan kaydolun Disney+’a abone olun!


Leave a Reply