Inpaint’in yardımıyla bir fotoğraftaki can sıkıcı öğeleri kaldırın

Dijital fotoğrafçılığın gelişinden bu yana, kullanıcılar arasında kullanımı artıyor. İster kompakt bir kamerayla ister cep telefonumuzla, fotoğraf çekip bilgisayarımıza yüklemek oldukça yaygın. Fotoğraf çekerken karşılaştığımız sorunlardan biri, içlerinde istenmeyen kişi veya nesnelerin bulunması ve sonuçta ortaya çıkan sonucun bozulmasıdır. Kaldırmak için şöyle bir program kullanabiliriz. InPaint.

Fotoğraflardan istenmeyen nesneleri kaldırmak için muhtemelen en iyi bilinen düzenleme programı Photoshop’tur. Bununla birlikte, popüler Adobe uygulaması, önceden düzenleme bilgisi gerektirdiğinden tüm kullanıcılar için uygun değildir. Bu nedenle, alternatif olarak, bu görevde bize hızlı ve kolay bir şekilde yardımcı olacak ve daha önce deneyimi olmayanlar için bile her tür kullanıcı için ideal hale getirecek Inpaint gibi bir uygulamadan bahsedeceğiz.

Inpaint, nesneleri sihirle kaldır

Inpaint, Windows ve macOS ile uyumlu, temel fotoğraf düzenleme görevleri. Yeni başlayan tasarımcılara, web geliştiricilerine ve ev kullanıcılarına yönelik olması, kullanımı basit ama çok etkilidir. Bu sayede herhangi bir özel fotoğraf düzenleme bilgisine ihtiyaç duymadan fotoğraflarımızdan istenmeyen nesneleri ortadan kaldırabiliyoruz.

Bu fotoğraf düzenleme programı basitleştirilmiş araçlar Photoshop’ta içerik tanıma modu etkinken bulduğumuz Düzeltme Fırçasına benzer bir araç da dahil olmak üzere iyi sonuçlar elde etmek için. Durumda olduğu gibi Kapatıcı fırça, araç, görüntünün sorunsuz bir şekilde onarılmasını sağlamak için herhangi bir kötü veya hasarlı dokuyu başka bir alandan iyi bir dokuyla değiştirmeye çalışır. Yani, nesneyi ortadan kaldırmak için, orada ne olduğunu fark etmeden bıraktığı deliği benzer bir doku ile doldurun.

Inpaint’in başlıca özellikleri

 • Bir görüntüden istenmeyen nesneleri kaldırın.
 • Yüz rötuşu yapın.
 • Eski fotoğrafları onarın.
 • Birkaç görüntünün keyfi bir şekilde birleştirilmesi.
 • Nesnelerin klonlanması.
 • Panoramik fotoğraflarda boş alanları geri yükleyin.

Fotoğraf bilgisi olmadan Inpaint kullanın

Uygulamayı çalıştırdığımızda, ana menüsünü basit bir arayüzle ve İspanyolca olarak buluyoruz. En üstte “Dosya”, “Görünüm”, “Düzenle” ve “Yardım” sekmelerinin yanı sıra Aç, Kaydet, Geri Al, Yinele, Yakınlaştır, Uzaklaştır, Yakınlaştır, Sil ve Seçimi Temizle gibi araçları buluyoruz. . İçin resim ekle sadece “Ekle” düğmesine tıklayın ve istediğiniz resmi seçin.

boya arayüzü

Fotoğrafımızı ekledikten sonra, sol sütunda başka bir araç çubuğu belirir ana işlevleriyle birlikte yer aldığı yerdir. Burada İşaretleyici, Kement, Çokgen Kement, Sihirli Değnek, Silgi, Kılavuz Çizgiler, Çoklu Pencere, Hareketli Görüntüler ve Maske gibi araçlar buluyoruz.

Silmek istediğimiz boya içi alan

Fotoğraftaki istenmeyen öğeleri silmek oldukça basit bir işlemdir. sadece zorunda kalacağız alan seç kırmızı ile gölgelenecek olan silmek istediğimiz. Sağ üstteki “Marker size” bölümünden boyutunu yapılandırabilir ve ortadan kaldırmak istediğimiz alanı sınırlandırmak için soldaki sütundaki öğeleri kullanabiliriz.

Silmek için seçili alanı boyayın

Tamamlandığında, “Sil” düğmesine tıklayacağız. yeşil üçgen şekli ve program, seçilen alanı bastırmaya, yerine benzer bir dokuya sahip pikselleri dahil etmeye ve bu durumda tatmin edici bir sonuç elde etmeye özen gösterecektir.

Boyalı silinmiş alan

Sonuçlar

Her zaman olduğu gibi Inpaint tarafından sunulan sonuçlar iyi, her şey uygulamadan talep ettiğimiz zorluk derecesine bağlı olsa da, özellikle renklerle. Program, seçilen kısmı bitişik piksellerle değiştirmeye özen gösterdiğinden, nihai sonuç burada belirlenecektir. Logolar, filigranlar, insanlar, metin vb. gibi istenmeyen nesneleri, iyi sınırlandırıldıkları sürece ortadan kaldırmak için iyi bir seçenektir.

Inpaint’i ücretsiz indirin

Inpaint, web sitesinden indirebileceğimiz Windows ve macOS uyumlu bir programdır. İndirmenin ücretsiz olmasına ve sonuçlarımızı kaydederken eleme görevini yerine getirmemize izin vermesine rağmen, bunu ancak lisansı için ödememiz gereken, maliyeti olan kayıt olursak yapabileceğimizi bildirecektir. ile ilgili 19,99 dolar.

Bilgisayarımıza herhangi bir yazılım indirmek istemememiz durumunda, bilgisayar programınızı da kullanmamız mümkündür. çevrimiçi uygulama, JPG, PNG veya WebP formatlarıyla uyumlu, maksimum 10 Mb boyutunda ve maksimum 4,2 megapiksel çözünürlükte. Aynı şekilde, sonuçları kaydederken, resimlerle değiştirilebilecek krediler satın almalıyız. Örneğin 1 kredi 1 görsele eşittir. satın alırsak 10 kredi Fiyatı 4,99 dolar.

Masaüstü sürümünü kullanmanın avantajları

 • Daha iyi bir boyama algoritması ile daha yüksek restorasyon kalitesi.
 • Resim sayısı sınırlaması yoktur.
 • Resim boyutu sınırlaması yok.
 • Dosya boyutunda sınırlama yoktur.
 • Geri yükleme işleminde ince ayar yapma kılavuzu.

Inpaint’e Alternatifler

Fotoğraflarımızdan istenmeyen nesneleri silebileceğimiz bir düzenleme programı arıyorsak, Inpaint’e aşağıdaki gibi bazı alternatifler bulabiliriz:

GIMP

Photoshop gibi özel ve ticari yazılımlara alternatif olarak geliştirilmiş ücretsiz bir yazılımdır, bu nedenle tek bir euro ödemeden düzenleme işlemlerini gerçekleştirebiliriz. İşlevleri arasında, fotoğraflarımızdan herhangi bir nesne veya kişiyi çıkarma olasılığı vardır. Kendi sitesinden ücretsiz olarak indirebiliriz.

Aporwesoft Filigran Sökücü

Fotoğraflardan ve videolardan filigran, metin, logo, insan vb. istenmeyen nesneleri kaldırmamıza yardımcı olacak bir Windows masaüstü yazılımıdır. Bu programı doğrudan bu bağlantıdan indirebiliriz.

LunaPic

Fotoğraflarımızdan çevrimiçi olarak nesneleri kaldırabilme özelliğine sahip bir web hizmetidir, bu nedenle bilgisayarımıza yazılım indirmek istemiyorsak iyi bir seçenek olarak sunulmaktadır. LunaPic’i kayıt olmadan kullanmaya başlayabiliriz. Web sitenize erişmek ve istediğiniz resmi yüklemek için bu bağlantıya tıklamanız yeterlidir.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…