‘Imperivm HD’: FX Interactive, efsanevi strateji oyunları destanının yeniden doğuşunu bu şekilde değerlendiriyor

FX Interactive, sınırlarımızdaki en tanınmış İspanyol video oyunu yayıncılarından ve geliştiricilerinden biridir. 2005 ve sonraki yıllarda piyasaya sürülmeyi başaran ‘Imperivm – The Great Battles of Rome’ (FX Interactive ve Haemimont Games) oyununun piyasaya sürülmesinden sorumluydu. en popüler gerçek zamanlı strateji oyunlarından biri. O zamandan beri çok şey oldu ve şimdi oyun, bir Kickstarter kampanyası sayesinde HD olarak ve daha da büyük savaşlarla yeniden doğmak istiyor.

Arkasında Juan Carlos Caballero (Adonías) ve FX Interactive’in kurucusu Pablo Ruiz Tejedor’un bulunduğu yeni projenin resmi adı ‘Imperivm RTC – HD Sürümü Büyük Roma Savaşları‘ ve hem tek hem de çok oyunculu için devasa bir strateji oyunu olmayı hedefliyor. Pablo Ruiz ile, franchise’ı devam ettirme fikrinin nereden geldiğini ve neler bekleyebileceğimizi söyleyebilmesi için konuştuk.

PC Fútbol 25 yaşına giriyor: yaratıcıları bize nasıl doğduğunu, nasıl en çok satan İspanyol oyunu haline geldiğini ve ona ne olduğunu anlatıyor

Savaşlar büyüdüklerinde daha epik oluyor

{«videoId»:»x80ef7b»,»autoplay»:true,»title»:»Imperivm RTC – HD Edition Great Battles of Rome»}

‘Imperivm RTC – Roma’nın HD Sürümü Büyük Savaşları’ şu anda yayında kapalı beta aşaması. 25.000 kişi katılıyor, yani “ülkemizde yapılan en büyük beta”dan bahsediyoruz. Ancak Ruiz bize fikrin çok uzaklardan geldiğini söylüyor. Oyun üç yıldır (biri hazırlık aşamasında ve ikisi geliştirme aşamasında) fırında ve topluluk temel bir rol oynadı. Aslında beta 300 kişiyle başladı ve o kadar başarılı oldu ki Ruiz, Steam’e açıklama yapmak zorunda kaldı betatest kullanıcılarından bu kadar çok kod sipariş ettikten sonra

Ayrıca Ruiz, bir turnuva (Imperivm Turnuvası) düzenlediğini ve oraya gittiğini açıklıyor. oyuncuların Pablo’ya bir öneri listesi sunduğu yer. «’3D’ye geçirmenizi istemiyoruz, daha fazla medeniyet istemiyoruz, hiçbir şey istemiyoruz. İstediğimiz şey bu daha iyi bir oyun ve bunun için bu listeye sahibiz’ ve adamlar bir liste hazırladılar, “Ruiz bize gülerek anlatıyor.

Unity'nin bir proje bile olmadığı 80'lerde Dinamic, çapraz platform oyunlarla pazarı böyle fethetti.

Bu harika klasiğin HD versiyonu için Adonías ve Ruiz Tejedor, %40 daha büyük savaş alanı, daha fazla birimi taşımanıza ve yönetmenize izin verecek ve bu nedenle oyuna ve savaşa yaklaşma şeklinizi değiştirecek. Ancak bununla kalmayıp, AWS (Amazon Web Servisleri) altyapısına dayalı özel çok oyunculu sunucular da olacak. ‘Imperivum’un zaten çok oyunculu olduğu doğrudur, ancak artık hizmet yalnızca üçüncü taraflara bağlı değildir. Bunlar, genel olarak, orijinal başlığa göre en önemli iki değişikliktir.

savaş alanı

Her oturumda, dörde karşı dörde kadar savaşlarda sekiz kişiye kadar oynayabilecek, yedi uygarlığı kontrol edebilecek, 90’a kadar benzersiz savaşçıyı yönetebilecek ve aynı anda savaşan 5.000 askere kadar savaşlar yapın Roma İmparatorluğu’nun her yerine dağılacak haritalarda. Orijinal baskıda görülen tarifi temelde geliştiren devasa bir a priori oyun. Ve mantıklı, çünkü Ruiz’in bize dediği gibi, “‘Imperivm’i seven oyuncular’ ‘Imperivm’i sever”, yani tabana dokunmak değil, oyunu daha iyi hale getirmek için gerekli. Ruiz’in sözleriyle:

«Mutluyum çünkü bu, kendimizi daha eğlenceli hale getirmeye adadığımız bir oyun. Daha neyin var? Ne var ne yok? Daha çok eğlencesi var. Neden bir oyun istiyorsun? Eğlence için”.

Oyun, bazı şeyleri deneyimlemenize izin verecek. Roma İmparatorluğu’nu oluşturan büyük savaşlar3. yüzyılda başlayan ve Roma Cumhuriyeti’nin ilk günlerinden Roma İmparatorluğu’nun tüm hızıyla devam ettiği MS 2. yüzyıla kadar. Hannibal’in Afrika’ya inişini (MÖ 204), Numantia kuşatmasını (MÖ 134), Britannia’nın fethini (77 AD) ve Marcus Aurelius’un barbar birliklerine karşı savaşlarını (MS 167) deneyimleyebileceğiz. Romalıları veya düşmanlarını kontrol edebileceğimiz savaşlar.

Oynanış

Oyunun yeni versiyonu için, yapay zekayı geliştirmek (örneğin bizi farklı cephelerden pusuya düşürebilmeleri için) ve oyunu daha hassas ve zorlu hale getirmek için çalışmalar yapıldı. 100 denge ayarı. Ruiz, kayda değer değişiklikler arasında hizip dengesi olduğunu söylüyor. Herhangi bir ‘Imperivm III’ oyuncusu Mısırlıların güçlü ve Kartacalıların çok kötü olduğunu bilir. Bu, bir örnek vermek gerekirse, uygulanan birçok değişiklikten biridir.

Oyunun tasarımı için, birliklerin ve binaların mümkün olan en güvenilir şekilde çizilmesi için bir dokümantasyon süreci gerçekleştirilmiştir. José ve Javier Charro kardeşler tarafından yönetilen Kanarya stüdyosu AWITA Art Studio da bu sürece katılıyor. Şunu da belirtmek gerekir ki oyun tamamen çevrilecek ve İspanyolca, İtalyanca ve İngilizce’ye çevrilecekbütçenin büyük bir bölümünü tüketen bir şey, diye açıklıyor Ruiz.

Ve ‘Imperivm’ İtalya ve İspanya’da muazzam bir başarı elde etti, bir milyondan fazla kopyanın satıldığı yer. Kickstarter’a koymak, dünyanın geri kalanına tanıtmayı ve mümkün olduğunca herkesin hikayenin tadını çıkarmasını sağlamayı amaçlıyor. Ruiz, “Hâlâ fethedecek bütün dünyamız var, Romalılar bu fetihte yavaşlar,” diye gülüyor.

Kickstarter’da daha iyi bir lansman mı arıyorsunuz

Roma 1

Daha önce de belirtildiği gibi, ‘Imperivm RTC – HD Edition Great Battles of Rome’ şu anda Kickstarter’da fon arıyor. amaç 35.200 euro al ve şu anda 533 sponsor sayesinde 14.384 avro toplandı. Daha 14 gün var, ama amaç sadece fon bulmak değil, aynı zamanda oyunu bir patlama ile başlatmak. Her şey söylendiğinde kolay olmayan bir şey: gerçek zamanlı strateji türü, 20 yıl öncesinin en büyük türlerinden biri olmasına rağmen, en iyi anını yaşamıyor.

“Problem şu [los jugadores] denemek için gelin ve harika olduğunu anlayın, “diyor Ruiz. “Haziran ayında çok güçlü bir lansman yapmak istiyoruz ve bu yüzden bir Kickstarter oluşturmaya karar verdik. […]. Oyun yapmak için Kickstarter var ama bizim oyunumuz zaten orada. Kickstarter, onu başlatmak ve dünyanın her yerinden strateji oyuncuları almaya çalışmaktır. sadece İspanyollar ve İtalyanlar değilbunu bil ve sevenler İspanya veya İtalya’da olduğu kadar iyi vakit geçirsinler” diyor Ruiz.

Geliştirici, bir rakam belirlemediğini “çok iyi beklentilere” sahip olduğunu itiraf ederek sonuca varıyor. “İyi yorumlarla mütevazı satışlar bana çok yakışırlarçünkü fikir yeni bir başlangıç ​​ve buradan ileriye doğru inşa etmek”, diyor Ruiz.

– Haberler ‘Imperivm HD’: FX Interactive, efsanevi strateji oyunları destanının yeniden doğuşunu bu şekilde değerlendiriyor aslen yayınlandı Xataka Joseph Garcia’nın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…