Illustrator Adobe Illustrator'da kolay adımlarla noktalı ve kesikli çizgiler nasıl çizilir Adobe Illustrator, bu kişilerin en sevdiği araçlardan biri…

Illustrator Adobe Illustrator’da kolay adımlarla noktalı ve kesikli çizgiler nasıl çizilir Adobe Illustrator, bu kişilerin en sevdiği araçlardan biri…

Adobe Illustrator, bir bilgisayara erişmek isteyenlerin favori araçlarından biridir. kullanımı kolay düzenleme formuancak aynı zamanda tamamen profesyonel bir programın özelliklerine de sahiptir.

Bu nedenle, bir profesyonel gibi istediğiniz fotoğrafları düzenlemekten, noktalı ve kesikli çizimler oluşturuninanılmaz tasarımlar oluşturmak ve işlem bittiğinde Illustrator dosyalarını tercih ettiğiniz formatta bir görüntü dosyası olarak dışa aktarın ve daha sonra orijinal tasarımınızı istediğiniz yerde sergileyin.

Bu şekilde, Illustrator’ın size sunduğu inanılmaz çizim araçlarından yararlanabilmeniz için, nasıl yapılacağını öğrenmeniz için izlemeniz gereken adımları göstereceğiz. noktalı ve kesikli çizgiler çizin Adobe Illustrator’da kolayca.

Adobe Illustrator’daki Yollar

Görüntüleri düzenlemek isteyenlerin favori platformlarından biri de Adobe Illustrator programıdır, çünkü bu program kendi platformunda tablolar oluşturmanıza bile olanak sağlayan düzenleme araçlarına ek olarak, bu program izleme araçları var oldukça eksiksiz.

Illustrator'da kesik çizgili rakamlar

Bu şekilde, Adobe Illustrator’da çizim yaptığınızda, temelde konturlar oluşturmuş olursunuz. doğru parçaları, bunlar da çapa adı verilen noktalar veya kısa çizgilerle sınırlandırılır. Söz konusu yolu belirli bir alana sabitlemek veya sabitlemek için kullanılabilir.

Aynı şekilde, bu sabitleme veya ankraj noktaları da kendi içindeki işlevlerine göre iki tipe ayrılır. adobe Illustrator’da çizimleri izleme, köşe bağlantı noktaları ve düz bağlantı noktaları. Bunlardan ilki, bir nokta veya tire çizgisi çizdiğinizde, söz konusu çizimin yönünü aniden değiştirmenize izin verir.

Öte yandan, düzgün noktalar kullandığınızda, sürekli segmentler içeren çizimler yapabilirsiniz, yani noktalar veya kısa çizgiler birleşir devamlı olarak. Bu nedenle, Adobe Illustrator’da çizgiler çizmek için bu iki özellikten birini kullanabilirsiniz.

Adobe Illustrator’da noktalı ve kesikli çizgiler nasıl çizilir?

Program için mevcut araçlara erişin Adobe Illustrator basit bir iştirBu program, şekil oluşturma aracıyla şekiller oluşturmanıza veya platformunda sadece birkaç seçim yaparak çizgiler eklemenize olanak tanır.

Bu nedenle, Adobe Illustrator’da noktalı ve kesikli çizgiler çizin, ilk adım, programda geleneksel bir çizgi çizmektir. Bunun için Illustrator’ın sol çubuğunda gösterilen “çizgi çizme” aracını seçmeniz yeterlidir. Ardından, “Kontur” penceresine erişmeli ve oradayken “kesik çizgi” kutusunu etkinleştirmelisiniz.

Illustrator ile oluşturulan noktalı çizgi

Bu seçeneği seçerek, sahip olduğunuzu fark edeceksiniz. noktalı bir çizgi çizdi birkaç basit adımdan başka bir şey olmadan. Aynı şekilde çizmiş olduğunuz bu noktaların dairesel olarak gösterilmesini istiyorsanız “Stroke” penceresinde “recut” bölümüne gitmeniz gerekmektedir.

Ayrıca, gerekir “tire” ve “boşluk” bölümlerini yapılandırın aynı pencerede görüntülenir. Bu şekilde, Illustrator’da çizilen çizginin her bir noktasını ayıran boşluğun boyutunun yanı sıra her noktanın boyutunu tanımlayacaksınız.

Adobe Illustrator’da noktalı ve kesikli çizgilerle şekiller nasıl çizilir?

Adobe Illustrator Programı, yalnızca noktalardan veya tirelerden çizgiler çizin, ancak onları çizdikten sonra, tercih ettiğiniz şekli yapmak için kullanabilirsiniz. Böylece bu çok yönlü tasarım aracını istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Bu nedenle, bir kez sahip olduğunuzda Illustrator’da noktalı çizgiyi çizdi, Noktalı veya kesik çizgilerle bir şekil oluşturmanın ilk adımı, hangisini oluşturacağınıza karar vermektir. Seçeneklerinizi, Illustrator’ın düzenleme penceresinin sol tarafında, “dikdörtgen araçları” bölümünde gösterdiği araçlar panelinde kontrol edebilirsiniz.

Bir kez eriştiğinizde, bunu fark edeceksiniz Bir dizi seçenek görüntülenecek, bu yüzden sadece en çok beğendiğinizi seçmeniz gerekiyor. Yani sadece seçtiğiniz şekli, istediğiniz ebat ve ebatta çizmeniz yeterli olacaktır.

Aynı şekilde eğri çizgiler ekleyebilirsiniz, düz veya ne istersen. Adobe Illustrator’da noktalı ve kesik çizgilerle şekil çizmenin sınırı size bağlı olacaktır.

Leave a Reply