Ikoula

Ikoula, buluta geçmek için startup’ları destekliyor

IkoulaIkoula

BT barındırma, özel sunucular ve bulut konusunda uzman olan Ikoula, yeni başlayanları buluta geçmeye ve bulut bilişimin sunduğu avantajlardan yararlanmaya teşvik etmek için yeni bir girişim başlattı. Dünya çapında (İspanya dahil) mevcut olan “Başlangıçınızı Güçlendirin” programı aracılığıyla, yeni kurulan şirketlere BT hizmetlerini buluta taşımaları için finansman, eğitim ve özel destek sunar.

Eurostat tarafından 2018 yılında yayınlanan bir rapora göre, büyük şirketlerin %45’ine kıyasla küçük ve orta ölçekli Avrupa şirketlerinin yalnızca %21’i bulut bilişim hizmetlerini kullanıyor. İspanyada, bulut kullanan KOBİ’lerin oranı %19’a düşüyor. En çok kullanılan bulut hizmetleri dosya barındırma ve çevrimiçi uygulamalardır. Ancak Bulut Bilişim şirketlere daha fazla fayda sağlayabilir ve Ikoula onları keşfetmeye teşvik etmek istiyor.

Ikoula İspanya Ülke ve Satış Müdürü Jaume Freixa, “Bir startup kurarken veya büyütürken, girişimciler bilgi ve uzman personel eksikliğinden dolayı en yeni nesil BT araçlarına erişmek için birçok engel bulabilirler” diye açıklıyor. “Buluta erişimi demokratikleştirmeye odaklanan stratejimizin bir parçası olarak, ‘Başlangıcınızı artırın’ girişimi, altyapılarının yönetimini ve bakımını özel bir uzmana emanet ederek yeni şirketlerin bulutun tüm avantajlarından yararlanmasını sağlamayı amaçlıyor. ana işlerine odaklanabilmeleri için tedarikçi.”

Yeni “Başlangıcınızı Güçlendirin” programı 1.200 Euro’ya kadar kredi, eğitim ve geçiş desteği sunuyor

Buluta geçiş desteği

Ikoula, “Girişiminizi Güçlendirin” programı aracılığıyla, sürecin her adımında yeni şirketlere eşlik etmek istiyor. Bu barındırma hizmeti sağlayıcısının girişimine kaydolan şirketler otomatik olarak aşağıdaki avantajlardan yararlanacaktır: Ikoula tarafından sunulan farklı çözümler (sanal sunucular, özel sunucular, NAS, vb.) aracılığıyla bulut platformunu uygulamak ve geliştirmek için süresiz 1.200 Euro kredi; verilerinizin taşınması %100 Ikoula’nın uzman teknisyenleri tarafından yönetilir, böylece hiçbir şey için endişelenmenize gerek kalmaz; Ücretsiz eğitim Ikoula uzmanları tarafından sunulan yeni bulut araçlarının kullanımı için; ve tüm sürecin sorunsuz bir şekilde yürütülmesini sağlayacak ve tüm soruları mümkün olan en kısa sürede çözecek bir hesap yöneticisinden sürekli destek.

Buna ek olarak, “Başlangıcınızı hızlandırın” programının kullanıcıları, aşağıdakiler gibi diğer ek avantajlara erişebilecektir. İşletmenizi tanıtmak için bir web sitesi oluşturmak için bir yıllık ücretsiz web barındırma. Ayrıca kendilerini tanıtmak için Ikoula blogundaki bir makalede yer alabilir veya bir başarı öyküsünde yıldız olabilirler. Startup’lar her zaman Ikoula’nın farklı avantajlarından da yararlanacaklar. iki kendine ait veri merkezi, ABD gibi bölgelerde konuşlandırılma olanağına sahip Bulut altyapısı, Avrupa ve Asya’nın farklı noktaları, 7/24 teknik destek ve web barındırma ve bulut hizmetlerinde 20 yılı aşkın deneyim.

“Başlangıçınızı Güçlendirin” programı Ekim ayından itibaren İspanya da dahil olmak üzere tüm dünyada mevcuttur. Ürünlerini veya hizmetlerini teknolojik bir platform veya web hizmetleri aracılığıyla sunan ve kuruluşundan bu yana 5 yıldan az bir süredir faaliyet gösteren herhangi bir sektördeki şirketler, Ikoula müşterisi olsun ya da olmasın, bu girişimden yararlanabilir. Şu anda sözleşmeli genel bulut hizmetlerine sahip olmayan mevcut Ikoula müşterileri de uygundur.