İklim değişikliği: Bilim adamları, permafrost eriyen tarih öncesi virüsleri araştırıyor

İklim değişikliği birçokları için endişe konusu. Ancak yalnızca ekolojik faktör nedeniyle değil, aynı zamanda tarih öncesi virüslerin yeniden ortaya çıkmasıyla insanlık için yeni ve ciddi bir tehlike oluşturabileceği için.

Bütün bunlar, gezegenimizdeki değişikliklerin permafrost’un erimesini tetiklemesi ve bununla birlikte çok eski zamanlardan beri bazı donmuş tehditlerin serbest bırakılacağı için.

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

Bu durum, dikkatle ele alınması gereken birkaç durumu içerir ve burada temel genellemeleri paylaşıyoruz.

donmuş bir şey

Siberian Times’a göre, küresel ısınmanın ikincil etkileri olan permafrost, hacmini ve yoğunluğunu azaltarak etkilenmiştir.

Başka bir deyişle, eski buz, ısıyla çözülerek karbondioksit ve metan açığa çıkıyor.

Ama aynı şekilde, bu katmanlarda permafrost, yüzyıllar öncesine dayanan farklı bakteri ve virüs türlerini içerecektir.

Google Earth, uzaydan çekilen en iyi görüntüleri Dünya'ya yayınlıyor

Oda sıcaklığına geri dönüldüğünde bunlar yeniden etkinleştirilebilir. Rus biyoteknoloji laboratuvarı Vector, şimdi proje olurdu Bu durumu ve beraberinde getireceği riskleri araştırmak.

Çalışma, Paleolitik dönemden virüsleri aramak için en az 4.500 yıl öncesine ait tarih öncesi bir atın dokularını analiz ederek başlayacak.

Yaşları farklı olsa da geyikler, köpekler, tavşanlar ve kemirgenler de bu projeye girecekti. Sonunda bu virüslerin uyanma risklerini değerlendirmeye çalışacaklar.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…