İkinci el bir iPhone satın almak: Buna değer mi?  Bu web sitesi...

İkinci el bir iPhone satın almak: Buna değer mi? Bu web sitesi…

hayranları manzana Şirketin yeni amiral gemisinin sunumu, terminalini yenilemek amacıyla takvime işaretlendi. iPhone 13’ün gelişi, birçok kişinin eski iPhone’larını satmayı düşünmesine neden olurken, diğerleri ikinci el bir iPhone veya yenilenmiş iphone. Güvenli bir uygulama mı?

Bu ürünleri garantili olarak sunan web siteleri var, örneğin Amazon Yenilenmiş Ürünlerveya bugün sizinle konuşmak istediğimiz Swappie gibi çevrimiçi mağazalar. Görelim.

Ve yeni bir iPhone’un tanıtımı ve piyasaya sürülmesiyle aynı zamana denk gelen, Apple telefonları için ikinci el pazarında da büyük bir hareket oluşmaya başlıyor. İkinci el iPhone almaya değer mi? Kullanılmış cep telefonları satın alın bu başlı başına bir risk ve avantaj… İşte size bilmeniz gerekenleri anlatıyoruz.

Kullanılmış bir iPhone satın almak: evet mi hayır mı?

Yeni bir iPhone’un duyurulmasından önceki aylarda, Milanuncios, Vinted veya Wallapo gibi ikinci el eşyaların satışı için platformlarda ikinci el cep telefonlarının satışıyla ilgili daha fazla reklam yayınlanıyor. Ancak yeni modelin tanıtıldığı Eylül ayı ile birlikte bu rakam günde ortalama 188 yeni ilana yükseldi ve bu da teklifte %22’lik bir artışı temsil ediyor. Bu, ikinci el pazarında en fazla deneyime sahip çevrimiçi platform olan Milanuncios’un bir analiziyle gösterilmektedir.

Avrupa’da akıllı telefon pazarı 100 milyar avroyu buluyor ve kullanılmış veya yenilenmiş telefonlar 10 milyarı aşıyor. Ama yine de, ikinci el telefonların sadece %25’i satıldı. Bir akıllı telefonun çevresel etkisinin neredeyse %90’ının üretim sürecinde meydana geldiğini akılda tutmak da önemlidir. bu telefonların yalnızca %1’i uygun şekilde geri dönüştürülür.

Tüketiciler yenilenmiş ürün kategorisine daha aşina hale geldikçe ve cihaz seçimlerinin çevre üzerindeki etkisinin daha fazla farkına vardıkça, yüksek kaliteli yenilenmiş telefonlara olan talebin önemli ölçüde artmasını bekliyoruz.”, şirketin genel müdürüne dikkat çekiyor.

Bu nedenle, kullanılmış bir iPhone satın almak aynı zamanda bir çevresel sorumluluk konusu olabilir. Swappie gibi garantili şirketler söz konusu olduğunda: cihazları satın almaktan sorumludurlar, böylece yüksek nitelikli teknisyenleri bunları kapsamlı bir şekilde inceleyebilir ve uygun şekilde yenileyebilir. yüksek kalite standartları ve en son teknolojiyi kullanarak. Şirketin onarımları anakart seviyesine kadar iniyor ve diğer şirketlerin (üretici dahil) taahhüt etmeyeceği birçok telefonu tamir etmelerine izin veriyor. Bunun anlamı şudur ki, yenilenmiş telefonlar genellikle orijinal cihazlardan daha sağlamdır. Son olarak, telefonlar durumlarının bir açıklamasıyla çevrimiçi mağazada satışa sunulur.

Kullanılmış iPhone’ları Swappie’de satın alın ve satın

Swappie, yenilenmiş Akıllı Telefonlar için çevrimiçi bir mağazadır. Şirket şu anda 15 Avrupa pazarında faaliyet gösteriyor ve 2020’de bir önceki yılki 31 milyon Euro’ya kıyasla 97 milyon Euro’luk satışla bugüne kadarki en yüksek büyümesini yaşadı.

2016 yılında doğan şirket, Sadece beş yıl içinde, sektördeki en büyük ikinci el telefon distribütörlerinden biri ve bir referans noktası haline geldi. Swappie’nin misyonu, normalde yenilenmiş akıllı telefonlar satın almanın getirdiği tüm güçlükleri ve tereddütleri ortadan kaldırmak ve şeffaf ve basit bir konseptle müşterilere her zaman ellerinde yenilenmiş bir iPhone’a sahip olmanın güvenliğini sağlamaktır. yüksek kalite ve tam garanti ile.

Eski iPhone’unuzu satın

Swappie’de eski iPhone’ları satmak da mümkündür, telefonun durumuyla ilgili bazı önemli bilgileri doldurmanız yeterlidir ve satıcı, değerinin bir tahminini alır. İşleme devam etmeye karar verirseniz, size bir kargo etiketi gönderilir ve şirketin teknisyenleri telefonun durumunu doğruladıktan sonra para size aktarılır.

Ancak, İkinci el iPhone almaya değer mi? Piyasada birçok seçenek var ve öneriler her zaman cep telefonunu ne için kullandığınızı değerlendirmeye, net bir bütçe belirlemeye ve ikinci el alıp almamaya karar vermeye yönelik olacak. Kullanılmış bir iPhone almaya karar verirseniz, bunun riskler içerdiğini unutmayın, bu nedenle ikinci el cep telefonlarının satışı konusunda uzmanlaşmış mağazalar gibi size garanti veren seçenekleri tercih edin.

Leave a Reply