İki ay donduruldu: Google uygulamaları Aralık ayından beri güncellenmedi, gizlilik etiketleri bekleniyor

Google hizmetlerini iPhone ve iPad’de kullananlar bir şeyi fark etmiş olabilir: Gmail ve diğerleri gibi uygulamalar aylardır güncellenmedi. Genellikle Google, hem yeni özellikler eklemek hem de hataları ve hataları düzeltmek için ayda bir veya iki güncelleme yayınlar. Yine de, iki aydır uygulamalarından haber almadık.

Bunun nedeni, Aralık ayında iOS 14.3 tarafından tanıtılan gizlilik etiketlerinin uygulanmasında yatmaktadır. O zamandan beri, yeni olarak piyasaya sürülen uygulamalar veya güncellenenler, uygulamanızdaki veri kullanımı dökümüne uygun olmalıdır. Bu nedenle, Gmail gibi Google uygulamaları güncelleme yapmadan bu kadar uzun sürer.

O kadar uzun bir gecikme ki Gmail bile güncellemenizi istiyor

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/2c/35/45/601d78053bef0784c8/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/2e/67/e6/601d787a3bef078502/original/10-google-applications-that-could-have-triumphed-1080p.jpeg»}

Techmeme editörü Spencer Dailey, Gmail’in uygulamasının güncel olmadığını belirten bir bildirim yayınladığını keşfetti. MacRumors’dan, kullanıcının uygulamayı güncellemesi gerektiğini kelimesi kelimesine okuyan bildirimi çoğaltabildiler. “Kullanmakta olduğunuz sürüm, sizi güvende tutmak için en son güvenlik önlemlerini içermiyor. Yalnızca riskleri anladığınızda devam edin” uyarısında bulunuyor. Google sunucularını güncelledi Kaldırdıktan kısa bir süre sonra, daha fazla kullanıcı hatanın farkına vardıktan sonra.

https://platform.twitter.com/widgets.js

App Store’daki Gmail listesine hızlı bir bakış, uygulamanın uzun süredir nasıl güncellenmediğini bize gösteriyor. Aslında, sonuncusu 1 Aralık’ta yayınlandı, iki aydan fazla bir süre önce. Bundan önce, Google ayda birkaç Gmail güncellemesi yayınlardı. O zamandan beri, hiçbir şey.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Durum, harika G’nin geri kalan uygulamalarında da benzer. Arama motoru, Google, Haritalar, Podcast’ler, Fit veya Meet gibi uygulamaların güncellemelerini duraklatıyor. Geçen Aralık’tan beri tek bir güncelleme yok. Gerçekten göze çarpan bir şeyşimdiye kadar olduğu hız göz önüne alındığında.

iOS 14 ile verilerimizin kullanımında daha fazla şeffaflık

gmail

Apple, üçüncü taraf uygulamalar tarafından verilerimizin kullanımını görünür kılmak için yola çıktı. Cupertino şirketi, kullanıcının diğer uygulamalar ve web siteleri aracılığıyla veri paylaşma izni istemesine ek olarak, bazı beslenme tarzı gizlilik etiketleri. Böylece, her uygulamanın dosyasında ne tür belirli verilerin kullanıldığına bakabiliriz.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Facebook gibi şirketler bu tür önlemlere çok düşmanca davrandılar. Ve gizlilik etiketlerinin gerçek bir gerçeği ortaya çıkarmasıdır. hazine sandığı toplanan veriler açısından iOS’ta Facebook uygulaması tarafından. Diğerleri, uygulamalarını tersine çevirmek için fırsattan yararlanıyor.

İOS 14.5'teki Safari, Google yerine Apple sunucuları tarafından sahte web sitesi uyarısı taşıyor

Dailey, Google’ın bu fazladan zamanı gizlilik uygulamalarını iyileştirmek için kullanabileceğini düşünüyor. Şirket, yılın başında açıkladı bu etiketleri benimsemeye çalışıyordu. Belki de bu cephede iyileştirmeler başlatma fırsatını yakalayacaklar ve yeni değişikliklerle birlikte gizlilik etiketlemesini hazır hale getirecekler. Umarız çok uzun sürmezler.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler İki ay donduruldu: Google uygulamaları Aralık ayından beri güncellenmedi, gizlilik etiketleri bekleniyor aslen yayınlandı elma küresi Eduardo Archanco’nun fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…