İhtiyacınız olan oyun bilgisayarını yapılandırma tuşları

İhtiyacınız olan oyun bilgisayarını yapılandırma tuşları

Çalışmak için bir oyun bilgisayarı satın almak yerine adım adım bir Oyun Bilgisayarı yapılandırmak istiyorsanız, okumaya devam edin çünkü birçok oyuncunun büyük sorusundan önce tüm şüpheleri netleştiriyoruz: İhtiyacınız olan bilgisayarı nasıl yapılandırır ve birleştirirsiniz?

Bilmeniz gereken ilk şey, bir oyun bilgisayarı oluşturmak için bakmanız gereken şeydir: esas olarak donanım gereksinimleri. Ve oyun bilgisayarlarının çok kısa sürelerde büyük hacimli verileri işleme yetenekleri bakımından farklılık göstermesidir. Haydi, onlar çok güçlü ve hızlı bilgisayarlar.

Bu nedenle, bir işlemcinin ne olduğu, en iyi grafik kartının nasıl seçileceği, bir soğutma sistemi monte edilmesi vb. gibi temel kavramları özümsemeniz gerekir… ve burada açıklığa kavuşturmaya çalışacağımız şey de bu.

Oyun Bilgisayarı nasıl oluşturulur

Neye ihtiyacınız olduğunu biliyorsanız, çok kolay bir şekilde bir Oyun Bilgisayarı kurabilirsiniz. Kendi oyun PC’nizi oluşturmanın yararları arasında, onu mevcut gereksinimlerinize göre ölçeklendirebilmenizdir; bu, yükseltmek için dokunamayacağınız bir oyun dizüstü bilgisayarına göre eski hale gelmesi daha uzun sürer. Donanım olarak yükseltilebilecek oyun dizüstü bilgisayarları olsa da, bunu daha sonra ele alabiliriz.

Bu nedenle, bir PC yapılandırılırken dikkate alınması gereken bileşenler arasında aşağıdakiler önemlidir:

  • işlemci: PC’nin gerçek bir merkezi eksenidir. Kalp veya beyin olarak tanımlanabilir ve sistemin hızı, hafıza kapasitesi, güvenliği ve diğer bileşenlerle uyumluluğu buna bağlıdır.
  • Grafik kartı: Merkezi işlem biriminden (CPU) aldığı verileri işleyerek monitörde anlaşılabilir ve temsil edilebilir bilgilere dönüştürmekten sorumludur.
  • Anakart: önemli parçalardan bir diğeri de baskı devresi olan ve bilgisayarı oluşturan bileşenlerin bağlı olduğu bu karttır. Herhangi bir PC veya dizüstü bilgisayarı monte etmek için temel bir parçadır ve diğer unsurların yanı sıra, diğerlerinin yanı sıra mikroişlemci veya RAM belleği için bir bağlantı merkezi görevi gören bir yardımcı devreyi entegre eder.
  • VERİ DEPOSU: açıkken bilgisayarın tüm verilerini gerçek zamanlı olarak saklar. En büyük önemi, ekipmanın kullanıldığı sırada yeterli performansı sağlama yeteneğidir.
  • HDD: en iyi bilgisayar kullanıcıları tarafından bilinir, çünkü tüm bilgisayar programları ve verileri içinde depolanır. İhtiyaçlara bağlı olarak, birden fazla sabit sürücü kullanabilir ve ayrıca harici bir sabit sürücünüz olabilir.

Gelecekteki teslimatlarda, her durumda ilgili bileşenin nasıl seçileceğini açıklayacağız.

Yukarıdakilerin tümü için bilmeniz önemlidir., kutu (temperli cam veya metalden yapılabileceğinden boyutlarının veya malzemenin değerlendirilmesi gereken) gibi diğer elemanlar eklenir; optimal bir soğutma sistemi ve güç kaynağı. PC COMPONENTES ve LDLC.com gibi çevrimiçi mağazalarda tüm bu bileşenleri alabilirsiniz.

Önemli: Bilgisayarın ana ve temel bileşenlerinin bir parçası olmasalar da, fare gibi bazı çevre birimlerini de dikkate almak çok önemlidir. Çünkü onlar sayesinde birçok durumda uzun oyun günleri için gerekli ergonomi ve hassasiyet elde edilir.