Hükümetin dijitalleştirme planı, KOBİ'lerde 15.000'den fazla dijital uzmanın işe alınması için 300 milyonu içeriyor

Hükümetin dijitalleştirme planı, KOBİ’lerde 15.000’den fazla dijital uzmanın işe alınması için 300 milyonu içeriyor

Yavaş yavaş, İspanya Hükümeti tarafından birkaç hafta önce sunulan ve birkaç gün önce Avrupa Komisyonu’na gönderilen İyileşme, Dönüşüm ve Dayanıklılık Planı’nın ayrıntıları gün yüzüne çıkıyor. Onu oluşturan birçok önlem ve öğe arasında, belge önemli miktarda içerir. “Dijital dönüşüm uzmanlarını” işe almak için kullanılacak KOBİ’lerin dijitalleştirilmesi için 300 milyon avro.

Bu madde, Hükümet tarafından Ocak ayında sunulan ve Kurtarma, Dönüşüm ve Dayanıklılık Planı fonlarıyla finanse edilecek olan 2021-2025 KOBİ Sayısallaştırma Planı’nda zaten sağlanmıştı, ancak şimdiye kadar Yönetici, bunun nasıl yapılacağına ilişkin ayrıntıları sunmamıştı. dağıtılacak mı? Şimdi ortaya çıktı ki küçük ve orta ölçekli şirketler, dijital dönüşümde bu uzmanları işe almak için yılda 20.000 avroya kadar yardıma erişebilecekler.Cinco Días gazetesine göre.

Hibenin etkin miktarı, sözleşmenin süresine bağlı olacaktır. 20.000 Euro’nun tamamı ancak bir yıllık bir süre için bir dijitalleştirme uzmanı kiralamaya karar veren KOBİ’ler tarafından elde edilebilecek şekilde talep edildi.

Hükümet, KOBİ’ler için dijitalleştirme fonları hakkında Nisan ayı ortasında yayınlanan bir kamu istişaresinde, bu maddenin en az 6 aylık sözleşmeleri sübvanse edeceğini zaten ayrıntılı olarak açıkladı. Öyleyse, Şirketler yalnızca 6 aylık bir süre için dijitalleştirme için bir çalışanı işe almaya karar verirse, erişebilecekleri maksimum tutar daha az olacaktır..

Brüksel’e gönderilen belgede Hükümet, bu sübvansiyonla aynı sayıda uzmanın işe alınmasıyla en az 15.000 şirketi desteklemeyi amaçladıklarını belirtiyor. Ancak, asgari sözleşme süresinin 6 ay olduğu dikkate alındığında, yaratılabilecek dijital işlerin sayısı 30.000’e kadar çıkabilir, ancak evet, sadece altı ay sürer.

AB, 2030 yılına kadar 250 Avrupalı ​​tek boynuzlu at ve şirketlerin %75'inin bulut ve yapay zekayı kullanmasını istiyor: bu onun dijital dönüşüm planı

Bilgi eksikliği

Hükümet, Sayısallaştırma ve Kurtarma, Dönüşüm ve Dayanıklılık planlarının ayrıntılarını bir düşüş sayısıyla çözüyor: bazı oyunlar, bazı hedefler ve çok az şey. Brüksel’e bilgi gönderilmesiyle birlikte, biraz daha bilgi keşfetmek mümkün oldu, ancak hala çözülmesi gereken bilinmeyenler var.

Onlardan biri Hükümetin bir dijital dönüşüm uzmanından anladığı. KOBİ’lere süreci nasıl yürüteceklerini söyleyen bir dijitalleşme danışmanı mı? Gerekli web sitesini ve bulut hizmetlerini kuracak bir BT çalışanı mı? Müşterilerle çevrimiçi iletişim kanallarını geliştiren bir dijital pazarlama uzmanı mı? Üretim süreçlerinin otomasyonunu yapılandıran bir geliştirici mi?

Yürütmenin kendisi bu konuda net görünmüyor ve bunun için “bir Planlanan yardımı şirketlere yönlendirmek için farklı araçlar, aracılar ve kanallar hakkında daha geniş bir anlayış elde etmek KOBİ’lerin ve serbest meslek sahiplerinin dijitalleşmesinde belirlenen hedeflere ulaşmak. Farklı bakış açılarını zıtlaştırma olasılığı, eylemlerin tasarımını ve yürütülmesini kolaylaştıracaktır”, diyor belge.

Çözülmemiş bilinmeyenlerden bir diğeri de, yardımın verilmesi için izlenecek kriterler bu hibe için verilmiştir.

– Haberler Hükümetin dijitalleştirme planı, KOBİ’lerde 15.000’den fazla dijital uzmanın işe alınması için 300 milyonu içeriyor aslen yayınlandı Xataka Pablo Rodriguez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…