Hükümet, 5G’nin dağıtımı için gerekli olan 700 MHz bandının açık artırma tarihini belirledi: Mart ayında

Yakın zamana kadar DTT tarafından kullanılan ve 5G’nin kitlesel dağıtımı için gerekli olacak olan radyo spektrumunun bir parçası olan 700 MHz bandının açık artırmaya çıkarılmasını hala bekliyoruz. COVID-19 pandemisi ile ilgili nedenlerden dolayı frekans bandı ihalesi ertelendi ve 2021’in ilk çeyreği için yeniden planlandı.

Şimdi, Telekomünikasyon ve Dijital Altyapılardan Sorumlu Devlet Bakanı Roberto Sánchez resmi tarihi doğruladı: Martta. Başlangıç ​​fiyatının (1.170 milyon) bu tarihe kadar değişebileceği göz ardı edilmedi, çünkü bazı telekomünikasyon şirketleri ve şirketler, 1) pahalı buldukları fiyattan ve 2) teklifle ilgili bazı yükümlülüklerden dolayı memnuniyetsizliklerini gösterdiler. kapsama.

5G ile ilgili efsaneler ve gerçekler: Sağlığınız için kötüyse, güvenliyse, gerçekten radikal bir değişiklik olup olmayacağı... ve diğer şüpheler netleşti

5G dağıtımı için bir adım daha

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/05/bb/e2/6020f29e3bef0706db/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/0a/6f/02/6020f2643bef0706d1/orijinal/bir aylık kullanım-5g-with-inlimited-data-as-the-experience-mini.jpeg»}

Sánchez’in EFE’ye açıkladığı gibi, süreç analiz aşamasında. İhale kurallarına 19 iddia sunuldu (geçen yıl Aralık ayından bu yana halka açık) ve hükümet bunları bu ay boyunca çözmeyi umuyor. Fiyat, iddiaların ana kahramanlarından biri oldu, çünkü bazı telekomünikasyon şirketleri yüksek olduğunu düşünüyor. Sánchez’in sözleriyle, müzayedeler “kendi başlarına pahalı veya ucuz değiller, ancak bir fiyata çıkıyorlar ve oradan piyasa değerini belirliyor.”

Bir diğer önemli iddia ise teminat koşullarıyla ilgili. Geçen yılın sonunda yayınlanan müzayede kurallarında, telekomünikasyon şirketlerinin, örneğin, Üç yılda 20.000 ve 50.000 nüfuslu popülasyonlarda %100 kapsamabloğa bağlı olarak. İhaleye katılan firmaların taleplerinden biri de sürenin beş yıla çıkarılması. Bu öneri de inceleniyor.

5G blokları

Açık artırma şunlardan oluşacak: toplam 30 MHz eşleştirilmiş beş blok ve diğer üç blok yalnızca aşağı yönde geçerlidir. Tümü eyalet çapında olacak ve tavizler 20 yıl sürecek (uzatma veya otomatik yenileme olmaksızın). Açık artırmanın ödemesi benzersiz olacak, erteleme faizinden kaçınmak için tasarlanmış bir şey.

En sulu blok A, en iddialı dağıtım yapmaya kararlı operatör tarafından alınacaktır. Bu fiyatlandırılır 2 x 10 MHz için 320 milyondiğer bloklardan daha düşüktür. Ancak, bunu başaran operatör, nüfusu 20.000’den fazla olan tüm kasabalara (en az birinci yıl %25, ikinci yıl %60 ve üçüncü yıl %100 kapsama) 700 MHz bandında kapsama sağlamayı taahhüt edecektir.

Avrupalı ​​üreticiler 5G ile geride kaldı, şimdi bunu telafi etmek ve 6G'ye öncülük etmek istiyor

B, C, D ve E Blokları, her 2 x 5 MHz blok için 200 milyon Euro’luk bir fiyata sahip olacak. Bu blokların temel gereksinimi, ilk yıl boyunca daha yüksek bir kapsama düzeyi elde etmektir. Spesifik olarak, ilk yıl 50.000’den fazla nüfusa sahip kasabalarda %50, ikinci yıl %75 ve üçüncü yıl %100 kapsama sunmak zorunda kalacaklar. Bu tarihler tam olarak operatörlerden şikayet alan tarihlerdir.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/4d/33/d3/5f4e3fa14bd22f01d6/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/36/b3/e4/5f4e3f9d3bef070250/original/miniatura-tele-5g.jpeg»}

Bu beş bloktan birini alan operatörlerden herhangi birinin 700 MHz bandında kapsama alanı sunar tüm il başkentlerinde, özerk toplulukların başkentlerinde, hızlı tren istasyonlarında, otoyollarda, bölünmüş yollarda ve eyalet veya bölgesel çok şeritli otoyollarda. Son olarak, F, G ve H bloklarının riskten korunma yükümlülüğü yoktur ve her 5 MHz blok için 10 milyon € değerindedir.

Bu nedenle, İspanya’daki 5G’nin panoraması şu şekildedir: 3.5 GHz bandı yıllar önce açık artırmaya çıkarıldı ve halihazırda mevcut 5G’nin dağıtımı için kullanılıyor. 700 MHz bandı Mart ayında açık artırmaya çıkacak ve 26 GHz bandı (mmWave), Sánchez’e göre yıl sonuna kadar bunu yapacak. Ticari ekipman olmadığı için Sánchez, “şu anda müzayedeye çıkarmanın pek mantıklı olmadığına, çünkü operatörlerin kullanamayacakları bir şey için ödeme yapması gerektiğine” inanıyor.

üzerinden | Beş gün

– Haberler Hükümet, 5G’nin dağıtımı için gerekli olan 700 MHz bandının açık artırma tarihini belirledi: Mart ayında aslen yayınlandı Xataka Joseph Garcia’nın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…