Huawei Y6P 2020: vaat ettiklerini tutan dengeli bir akıllı telefon

Huawei, akıllı telefon dünyasının en temel yelpazesinde yer almak istiyor ve bu nedenle yeni Huawei Y6P, size onun 5 anahtarını anlatacağım. Açık bir misyonla doğmuş bir terminaldir: sahip olduğu hegemonyayı sona erdirmek. Xiaomi son yıllarda bu aralıkta.

HUAWEI Y6P – Özellikler

HUAWEI Y6P

EKRAN 6,3 inç HD+ IPS LCD panel
BOYUTLAR VE AĞIRLIK 159.1 x 74,1 x 9 mm ve 185 gram ağırlığında.
İŞLEMCİ MEDIATEK Helyum P22
Veri deposu 4 cigabayt
DEPOLAMAK 512 GB’a kadar micro SD ile genişletilebilir 64 GB
ÖN KAMERA 8MP f/2.0
ARKA KAMERA 13 MP f/1.85 MP f/2.2 geniş açı 2 MP f/2.4 bokeh
AKÜ 5000 mAh
İŞLETİM SİSTEMİ Android 10 EMUI 10.1
BAĞLANTI LTEWi-FiBluetoothJack 3.5mmFM Radyo
DİĞERLERİ USB tip B ve fiziksel parmak izi okuyucu

Bu yeni Huawei terminali, Amerika Birleşik Devletleri ve Çin arasındaki ihtilaf nedeniyle aşağı çekilmeye devam ediyor, bu nedenle Google hizmetlerini kutudan çıkaramaz ve çalışması için bu hizmetlere ihtiyaç duyan uygulamalar çalışmaz.

Karşılığında Huawei, kendi ekosistemini yarattı. Huawei Mobil Servis (HMS), indirilecek tüm uygulamaları Apps Gallery adlı kendi sanal mağazasına yerleştirir ve bu, elbette önceden yüklenmiş olarak gelir. Huawei Y6p.

Bu nedenle, şu anda 150 avrodan daha düşük bir fiyata satın alınabilecek en iyi akıllı telefonlardan biri olduğunu gösteren bu cep telefonunu satın almaya değip değmeyeceğine karar verebilmeniz için Huawei Y6p’nin önemli noktalarını inceliyoruz.

Huawei Y6p - 6.3 'ekranlı akıllı telefon (3 GB RAM + 64 GB ROM,...

Huawei Y6p – 6.3″ Ekranlı Akıllı Telefon (3 GB RAM + 64 GB ROM,…

 • 6,3″ ekran: %88,4 ekran oranıyla HUAWEI Y6p, geniş ve sürükleyici bir görsel deneyim sunar. 2,65…
 • Işıkta parıldayan: Özel bir kaplamaya sahip sırt, her ışık ve gölgenin altında göz alıcı kıvrımlarla parıldar. Şıklık ve…

Huawei Y6p: Tasarım ve ekran

Tasarım, hem marka hem de bulunduğu aralık tarafından belirlenen yönergeleri takip ediyor, yani kullanılan malzeme giriş seviyesi telefonlarda normal olduğu gibi plastik, arka kameraların dikey olarak en saf Huawei’ye dağılımı stil.

Bu terminalin boyutları 159.1 x 74,1 x 9 mm ve 185 gram ağırlığındadır.

Ön tarafta, ön kameranın bulunduğu damla tipi çentiği görüyoruz.

Ön tarafta, ön kameranın bulunduğu damla tipi çentiği görüyoruz, bu giriş seviyesi aralığında hala görülen bir şey, ancak ekrandaki delik sistemlerinin zararına olan aralıkların geri kalanında kaybolan bir şey. veya “açılır” sistemler. ”.

Huawei Y6p anahtarlarını inceliyoruz: Buna değer mi?

Çerçeveler, bütüne küçük bir çene sağlayan alt çerçeve de dahil olmak üzere oldukça iyi yapılmış, ancak rakiplerinin çoğunda görmediğimiz hiçbir şey yok.

Huawei’nin üzerine monte etmeye karar verdiği panel Huawei Y6p tipte 6.3 inçlik IPS LCD%81.3 ön oran, 1.600 x 720 piksel çözünürlük, 20:9 en boy oranı ve inç başına 278 piksel yoğunluk.

Huawei Y6p, 6,3 inç IPS LCD ekrana sahip.

Giriş seviyesi bir terminal için kötü bir ekranla karşı karşıya değiliz, ancak biraz daha fazla parlaklık istenebilir, çünkü çok güneş alan dış mekan çok iyi görünmüyor.

Geri kalanı için doğru renkler, yeterli keskinlik ve yeterli çizilmez görüş açıları ile uyumlu bir ekran.

donanım ve yazılım

İçine bakarsak Huawei Y6p Ürün yelpazesi için basit ama ilginç özelliklere sahip bir terminal ile karşı karşıya olduğumuzun farkındayız.

 • İşlemci: Mediatek MT6762R Helio P22.
 • VERİ DEPOSU: 3/4 GB
 • Depolamak: 32/64 GB.
 • GPU: PowerVR GE8320.

Günlük kullanımda akıllı telefon, geçişlerde sorunsuz ve giriş seviyesi bir ürün yelpazesiyle uğraştığımızı göstermemek için yeterince kolay.

Huawei Y6p, çift SIM ve depolama belleğini genişletme imkanı sunuyor

Açıkça, yüksek multimedya içeriğine sahip zorlu uygulamalara veya oyunlara zorlandığı anda, eksikliklerini gösteriyor, bocalamaya başlıyor ve ne işlemcinin ne de RAM’in “yüksek stresli” durumları kaldıracak kadar güçlü olmadığını gösteriyor.

Sahibiz Android 10 (AOSP sürümü) Android tasarımını gizleme amacına gerçekten iyi hizmet eden EMUI arayüzü ile birlikte. Çok sayıda önceden yüklenmiş uygulamaya sahip bir katmandır, Google’ın vetosu göz önüne alındığında normal bir şeydir ve Android Stock tekliflerinden daha yüksek düzeyde özelleştirmeye sahiptir.

Huawei Y6p mikro USB girişi, FM radyo, 3,5 mm kulaklık jakına sahiptir

WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth 5.0, A-GPS, GLONASS, BDS, NFC, mikro USB, FM radyo, 3.5 mm kulaklık jakı, arkada parmak izi sensörü, yüz sensörü ile birlikte gelen 4G LTE terminalidir. ivmeölçer ve yakınlık sensörü.

Pil ile oldukça büyük 5.000 mAh 10W şarj sistemi ile. Telefonu elektrik şebekesine takmak zorunda kalmadan iki güne kadar kullanabilecek kullanıcılar için terminale mükemmel özerklik sağlayan bir pil.

Huawei Y6p: Kameralar

Fotoğraf bölümüne gelince, dünyadaki en iyi fotoğrafları bekleyemeyeceğimiz açıktır, ancak minimuma sahip olmamız gerekir. Öncelikle arka ve ön kameralarda sahip olduğumuz sayılardan bahsedelim.

 • Müdür: 13MP, f/1.8, PDAF
 • ultra geniş açı: 5 MP, f/2.2, 120˚.
 • Derinlik Sensörü: 2MP, f/2.4.
 • Ön kamera: Odak açıklığı 2.0 ile 8 MP.
Huawei Y6p’nin arka kamerası iyi sonuçlar veriyor

Bu bölümde, bazı doğru fotoğrafları talep etmemiz gerektiği açıktır, ancak bizi suskun bırakacak bazı fotoğraflar bulmayı umamayız.

Fotoğraflardaki renk biraz soğuk olma eğilimindedir, ancak yine de hayal kırıklığına uğratmayan bir renktir ve eğer iyi bir ışığa sahipsek, fotoğraflar iyi olmaktan çok daha fazlasıdır, çok olumlu bir şeydir. Şaşırtıcı ve iyi olan bir şey, gerçekten iyi bir enstantane hızına sahip olmasıdır.

Gece fotoğraflarından da anlaşılacağı gibi, gürültü ve kontrast kaybı ile çok daha pahalıya mal oluyor, bu aralıkta normal bir şey. Huawei Y6p.

Huawei Y6p kamera, giriş seviyesi bir mobil olduğunu açıkça gösterse de hayal kırıklığına uğratmıyor.
 • Huawei Y6P ile Fotoğraflar: Geniş Açı
 • Huawei Y6P ile Fotoğraflar: Zoom 1X
 • Huawei Y6P ile Fotoğraflar: Zoom 2X
Güzellik Modu ile Fotoğraf ve Otomatik Fotoğraf modu
Huawei Y6p ile selfie fotoğrafı

Huawei Y6p: Fiyat ve görüşler

bu Huawei Y6p 150 avronun altına hareket eden ve telefonun geleceğine de çok işaret eden bir terminal.

Akıllı telefonlarıyla çok talepkar olmayan, onu sosyal ağlar, mesajlaşma, e-postalar ve diğer pek çok şey için kullanan kişiler için yeterli bir akıllı telefon ve hatta fazlasıyla yeterli.

Huawei Y6p, giriş aralığını fethetmenin yollarını gösteriyor

Sahip olduğu fiyat için aşırı güçlü özellikler bekleyemeyeceğiniz, ancak günlük yaşamda özgürce hareket etmenizi sağlayan özellikler beklediğiniz de doğru.

Gerçek şu ki, yazının başında bahsettiğim gibi Google uygulamalarına sahip olmaması dışında, bulunduğu aralık ve fiyat aralığı için önemli eksiklikleri olmayan oldukça doğrusal bir terminalle karşı karşıyayız.

Açıktır ki, Huawei Y6p Yeterli özelliklere sahip, uygun fiyata giriş seviyesi bir akıllı telefon arıyorsanız göz önünde bulundurmanız gereken bir terminal olacaktır.

Huawei Y6p - 6.3 'ekranlı akıllı telefon (3 GB RAM + 64 GB ROM,...

Huawei Y6p – 6.3″ Ekranlı Akıllı Telefon (3 GB RAM + 64 GB ROM,…

 • 6,3″ ekran: %88,4 ekran oranıyla HUAWEI Y6p, geniş ve sürükleyici bir görsel deneyim sunar. 2,65…
 • Işıkta parıldayan: Özel bir kaplamaya sahip sırt, her ışık ve gölgenin altında göz alıcı kıvrımlarla parıldar. Şıklık ve…