Huawei Wifi AX3, analiz: Wifi 6'ya geçmek için operatörün yönlendiricisine doğru bir tamamlayıcı

Huawei Wifi AX3, analiz: Wifi 6’ya geçmek için operatörün yönlendiricisine doğru bir tamamlayıcı

Wi-Fi 6 teknolojisinin avantajlarından yararlanan cihazların sayısı artıyor. Ancak yönlendiricimizin böyle bir teknoloji sunması gerekir.

bu Huawei Wi-Fi AX3 bağlantıya adım atmak isteyenler için temel bir yönlendiricidir. Wi-Fi 6 ve ağın ve ebeveyn kontrolünün temel yapılandırma öğelerinin ötesinde bir ağ ağı veya herhangi bir ekstra kurmaya gerek olmadığı.

Huawei Wifi AX3 Dört Çekirdekli veri sayfası

Huawei Wi-Fi AX3 Dört Çekirdekli

Arayüz

Boyutlar

standartlar

sinyal hızı

Güvenlik

İşlemci

Ek özellikler

Fiyat

3 Gigabit Ethernet bağlantı noktası

225 mm x 159,2 mm x 39,7 mm

802.11ax/ac/n/a 2×2 ve 802.11ax/n/b/g 2×2, MU-MIMO

2,4 GHz’de 574 Mbps// 5 GHz’de 2402 Mbps

WPA3

1.4GHz GigaHome Dört Çekirdekli İşlemci

NFC

64,99 €

HUAWEI AX3 - 3000 Mbps/Dual Band Wi-Fi Router, Dört Çekirdekli Wi-Fi 6+, 2402Mbps/5GHz+574Mbps/2.4GHz'e kadar WiFi Hızı, 1 Gigabit WAN Portu, 3 Gigabit LAN Portu, Ebeveyn Kontrolü, Misafir Wi -Fi, NFC özellikli

HUAWEI AX3 – 3000 Mbps/Dual Band Wi-Fi Router, Dört Çekirdekli Wi-Fi 6+, 2402Mbps/5GHz+574Mbps/2.4GHz’e kadar WiFi Hızı, 1 Gigabit WAN Portu, 3 Gigabit LAN Portu, Ebeveyn Kontrolü, Misafir Wi -Fi, NFC özellikli

{«videoId»:»x7zivhg»,»autoplay»:false,»title»:»WIFI 6, KABLOSUZ AĞLAR BU ŞEKİLDE GELİŞECEK»}

Klasik ama çekici bir tasarım

Sahip olmak istediğimiz ev ve ofislerde Wi-Fi 6 ağı temel, doğrudan bir ağ ağı oluşturma veya gelişmiş yapılandırma olanağı olmaksızın, Huawei Wi-Fi AX3 Çekici bir tasarımın yanı sıra, test ettiğimiz Dört Çekirdekli konfigürasyonunda güçlü bir seçenek olarak ortaya çıkıyor.

Huawei Ax3 Olası Kapak Basit ama çekici çizgilerle

Huawei Wifi AX3, çok düzgün hatlarının öne çıktığı, beyaz rengi ve tabii ki dört anten Bunu saklamaya çalışmıyorlar.

Huawei Ax3 Wi-Fi Kaynağı 6

Tamamen fark edilmeden giden bir yönlendirici ile uğraşmıyoruz, ancak hatlar temiz ve hatta antenleri katlarsak oldukça kompakt bir durumda bırakılabilir, sorunsuz bir şekilde yapılabilecek bir işlem.

Tasarımda çok fazla fiziksel kontrol bulamıyoruz. biz sadece Huawei Paylaş düğmesi (üstte) ve sıfırlama, zaten arkada.

Diğer fiziksel öğeler, bir WAN’a sahip olduğumuz ön ve arka Ethernet bağlantı noktalarındaki durum LED’idir ve üç LAN, hepsi Gigabit. Son olarak, sağ köşede NFC bölgesi bulunur.

Huawei Ax3 Ethernet Bağlantı Noktaları Bir WAN bağlantı noktası ve üç LAN bağlantı noktası, tümü Gigabit

Huawei Wifi AX3, kağıt üzerinde bir sinyal hızı elde edebilen çift bantlı bir yönlendiricidir. 3000 Mbps’ye kadar (5 GHz’de 2402 Mbps ve 2,4 GHz’de 574 Mbps). 1024-QAM modülasyonlu 2×2 MU-MIMO yönlendiriciden bahsediyoruz, WPA3 şifreleme ve basit güvenlik ve ebeveyn kontrolü uygulamaları.

WPA3 WiFi güvenliğinin WPA2'den farkı nedir?

Hızlı ve doğrudan yapılandırma

bu Huawei AX3 saniyeler içinde kurulur. Sadece güce bağlayın, WAN’ı ana yönlendiricimizdeki bir bağlantı noktasına takın ve hazırsınız.

Yeni oluşturulan ağa bir cihazdan bağlandığımızda, bir yönlendirmeli kurulum sadece ağın adını değiştirmek ve bunun için ve yönlendiricinin yönetimi için bir şifre atamak isteyip istemediğimizi belirtmemiz gereken.

Ekran Görüntüsü 2021 05 06 18'de 28 06

Yönlendirici yapılandırıldıktan sonra, ağ performansına bağlı cihazlardan onunla ilgili bilgilere ve ayrıntılara erişebiliriz.

Wi-Fi Ax3 Huawei'yi yapılandırın

Yönlendiricinin gelişmiş yapılandırmasına gelince, bu Huawei AX3 oluşturulan ağ üzerinde kanallardan protokol türüne, bant genişliğine, konuk ağına ve hatta tekrarlayıcı olarak yönlendirici yapılandırması ağımızda bu işlevselliğe ihtiyacınız olması durumunda.

Ekran Görüntüsü 2021 05 06 18 34 39

Huawei Wifi AX3 yönlendirici performans testi

Performans testi için Wi-Fi yönlendirici Huawei AX3cihazı çalışma ofisine (ana erişim noktası), a priori çok uygun olmayan bir alana yerleştiririz: aşağıdaki planda gördüğümüz gibi, dışarıya doğrudan erişimli ve birinci katın bir ucunda köşeli:

Test evi planı

Huawei yönlendirici üzerinde gerçekleştirdiğimiz ilk test, LAN-LAN. Bunu, diğer testlerde olduğu gibi, yönlendiricinin Gigabit bağlantı noktalarından birine bağlı bir dizüstü bilgisayarla ve jPerf yazılımını kullanarak yapıyoruz.

Bu durumda elde edilen ölçümler, 941 Mbps Sırasıyla 10 ve 100 iş parçacıklı testlerde 886 Mbps, bu da yönlendiricinin bir cihazı doğrudan Ethernet bağlantı noktalarından birine bağladığımızda bize harika bir kararlılık ve aktarım hızı sunduğunu gösteriyor.

Şimdi, bir cihazımız olan kablosuz performans testlerine dönüyoruz. Wi-Fi 6 bağlantısı 2×2 MU-MIMO.

Yakın

Diğer Wifi 6 router testlerinde olduğu gibi ölçümleri yaptığımız noktalar bunlardır. Bu router durumunda tek katın ötesinde geniş kapsama alanı sağlamayı amaçlayan bir model olmasa da ikinci katta da önlem alacağız.

Bağlantı ölçüm noktaları

Dizüstü bilgisayar ile farklı ölçümler yapılır. iPerf yazılımını kullanan WiFi 6 Intel AX200 kartı. Veri sunucusu, Ethernet üzerinden yönlendiriciye bağlanan başka bir dizüstü bilgisayardır, böylece gerçek Wifi 6 performansını kontrol edin Operatörümüzle anlaşmalı internet bağlantısından bağımsız olarak Huawei ekipmanı.

Huawei Wifi AX3, en iyi bant seçimini her zaman elinize bırakmanıza olanak tanır. Ya da istersek onları tamamen farklı iki ağa ayırabiliriz.

Huawei AX3 yönlendirici, gerekirse her iki bandı da ayrı tutmamıza ve gerektiğinde kapatmamıza veya isteğe bağlı olarak kapatmamıza izin verdiğinden, ölçümler hem 2,4 Ghz hem de 5 Ghz bantlarında yapılır. Ya da tercih edersek her zaman en uygununu seçen o olsun.

Yönlendiricinin ve ölçüm için kullanılan Wifi 6 kartının teknik özelliklerine göre 2,4 GHz bandında elde edebileceğimiz maksimum verim 267 Mbps olacaktır.Farklı noktalarda ölçümlerimiz aşağıdaki gibi olmuştur. 185 Mbps maksimum.

2.4GHz ağ

1. Nokta

2. nokta

3. nokta

4. nokta

5. nokta

185 Mb/sn

88 Mb/sn

181 Mb/sn

110 Mb/sn

3 Mb/sn

5 Ghz bandına gelince, Huawei yönlendiriciye yakın noktalarda elde edilen performans hız açısından açıkça daha iyi:

5GHz ağ

1. Nokta

2. nokta

3. nokta

4. nokta

5. nokta

432 Mb/sn

265 Mbps

292 Mb/sn

100 Mb/sn

16 Mb/sn

Wi-Fi 6 nedir ve önceki sürüme göre ne gibi avantajları vardır?

Huawei Wifi AX3, Xataka’nın görüşü

Bağlantıya geçiş yapın WiFi 6 evde veya ofiste pahalı ekipmanlarla veya ağ ağlarına dayalı olmak zorunda değildir. yönlendirici Huawei Wi-Fi AX3 Operatörümüzün yönlendiricisine bağlanmak ve performansını artırmak için ideal bir nötr modeldir, bu tür ekipmanlarda genellikle ideal değildir.

Dört Çekirdekli versiyonunda Huawei Wifi AX3, saniyeler içinde çalışmaya başlayan ve kullanıcıya web veya uygulama (Android’de) aracılığıyla gelişmiş yapılandırma seçenekleri sunan ve tüm bunları basit ama çekici bir tasarımda sunan güçlü bir modeldir. Ve kim isterse tekrarlayıcı olarak kullanılabilir.

HUAWEI AX3 - 3000 Mbps/Dual Band Wi-Fi Router, Dört Çekirdekli Wi-Fi 6+, 2402Mbps/5GHz+574Mbps/2.4GHz'e kadar WiFi Hızı, 1 Gigabit WAN Portu, 3 Gigabit LAN Portu, Ebeveyn Kontrolü, Misafir Wi -Fi, NFC özellikli

HUAWEI AX3 – 3000 Mbps/Dual Band Wi-Fi Router, Dört Çekirdekli Wi-Fi 6+, 2402Mbps/5GHz+574Mbps/2.4GHz’e kadar WiFi Hızı, 1 Gigabit WAN Portu, 3 Gigabit LAN Portu, Ebeveyn Kontrolü, Misafir Wi -Fi, NFC özellikli

Bu yönlendirici Huawei tarafından test edilmek üzere verilmiştir. İşletmelerle ilişkiler politikamızı sorgulayabilir.

– Haberler Huawei Wifi AX3, analiz: Wifi 6’ya geçmek için operatörün yönlendiricisine doğru bir tamamlayıcı aslen yayınlandı Xataka Javier Penalva’nın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…