Huawei Petal ve Google Arama: temel farklılıklar ve benzerlikler

İnternette hemen hemen her gün kullandığımız bir fonksiyon varsa, arama motoru bu. Şüphelerden, işletmelerden, adreslerden, hafta boyunca olacak sıcaklıktan… İnternette her şeyi arıyoruz.

Ve en çok kullanılan arama motoru? Google. Birçok alternatif olmasına rağmen, Google’ın her yerde mevcut olduğunu inkar etmeyeceğiz. Hızlıdır, internet aramaları çok spesifik ve dürüsttür, Tüm Android terminallerinde varsayılan olarak gelen arama motorudur..

Daha fazla bilgi: Android cep telefonları için Google arama motorunun 7 hilesi

Ancak biraz da Google Arama’nın “daha genç” alternatiflerinden biri hakkında konuşalım. Huawei Yaprağızaten tahmin edebileceğiniz gibi, Çinli firmanın Mountain View şirketinin uygulamalarını ve hizmetlerini kullanma yasağına verdiği yanıt.

Huawei Petal, Google Arama ile rekabet etmek isteyen Çinli firmanın arama motorudur.

Ancak, Petal, Google arama motoruna kıyasla buna değer mi? Birbirlerine benziyorlar mı? Daha iyi? Daha da kötüsü? Bu ve daha fazla soruyu cevaplamaya çalışalım.

Huawei Petal nedir?

Birçoğunuzun hatırlayacağı gibi, Donald Trump’ın Amerika Birleşik Devletleri’ndeki görev süresi boyunca Amerikan şirketlerinin Çin markasıyla iş yapması yasaktı. Bu, o zamanlar en önemli cep telefonu şirketlerinden biri olan ve Batı pazarlarında en üst sıralarda yer alan şirkete ciddi bir darbe oldu. rekabet tarafından büyük ölçüde sollandı.

Huawei P40 gibi yeni Huawei akıllı telefonların Google hizmetlerine veya uygulamalarına sahip olamayacağı gerçeği göz önüne alındığında, markanın alternatif olarak kendi hizmetlerini başlatmaktan başka seçeneği yoktu. Gmail değil, YouTube değil, Play Store değil, Google Haritalar bile. Çok daha az, Google arama motorunun kendisi.

Huawei yavaş yavaş “fırtınayı atlatıyor” ve kendi alternatiflerini az ya da çok başarılı bir şekilde piyasaya sürüyor. En yenilerinden biri Huwei Petal bu temelde Çinli firmanın Google Aramasıdır.

Her şeye rağmen, Petal’e tüketici tepkisi oldukça iyi oldu. Arayüzü yenilenmiş ve Huawei sadece kullanıcılara daha çekici gelmekle kalmayıp aynı zamanda daha kullanışlı olması için zaman içinde farklı işlevler eklemiştir. Her şeye rağmen, Google’ın arama motoruna layık bir rakip mi?

Hangi özelliklere sahiptir?

Petal Maps, Huawei'nin haritaları ve navigasyon uygulaması

Petal ayrıca navigasyon modunda

Tarayıcıdan Huawei Petal’e erişmek istiyorsanız, aşağıda bıraktığımız bu bağlantıya erişmeniz yeterlidir. Burada Petal’in arayüzünün oldukça minimalist olduğunu ve bir arama motoru olmasının yanı sıra, Ayrıca öne çıkan bir haber akışına sahiptir.çok Google.

Ancak şimdiden tüm Huawei akıllı telefonlarında bulunan Petal mobil uygulaması, Bir arama motorunun sahip olması gereken ve bir kullanıcının ihtiyaç duyduğu tüm işlevlere sahiptir.. Yani bir arama yapacağımız zaman farklı kategorileri filtreleyebiliriz:

  • Uygulamalar
  • Haberler
  • videolar
  • Görüntüler
  • Oteller
  • uçuşlar
  • Sorular ve cevaplar
  • Müzik

Google Arama’ya ne kadar benziyor?

Mobil ve PC'de Petal Search

Mobil ve PC için Petal Arama.

Huawei Petal, en azından bir Huawei terminalinin tüm sahipleri için Google Arama’ya iyi bir alternatiften daha fazlasıdır. Google arama motoru gibi, Kullanımı çok basit bir arama motorudur, öne çıkan bir haber akışına sahiptir ve kategoriye göre filtrelenebilir..

Bu, Petal’in her şeye kadir Google’ı gölgede bırakabileceği anlamına mı geliyor? Kesinlikle hayır.

Google Arama ile arasındaki farklar nelerdir?

Birçok. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Google arama motoru 1997’de geliştirildi, dünya çapında milyonlarca cihaza “yüklü” ve tüm web aramalarının %90’ından fazlasını oluşturuyor. Bu şu demek oluyor Google’ın sahip olduğu bilgiler, Huawei’ninkinden milyonlarca kat daha fazla böylece arama sonuçlarınız her zaman daha iyi ve daha doğru olacaktır.

Daha fazla bilgi: Google, arama motorunun nasıl çalıştığını ve ne aradığınızı nasıl bildiğini size söyler

Ancak, Huawei Petal gelecekte Çin pazarındaki en önemli arama motoru olabilir ve bu büyük sözler.. Petal şimdiden 18 milyon aktif kullanıcıya ulaştı ve firma 2021 sonunda 60 milyona ulaşmayı hedefliyor.

Huawei Petal’in bu kadar kısa sürede Google Arama ile karşılaştırılabilir olmasını bekleyemeyiz ancak Çinli firmanın ne kadar güçlü olduğunu düşünürsek, birkaç yıl içinde bundan şüphemiz yok. Petal dikkate alınması gereken bir rakip olacak.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Huawei Petal ve Google Arama: temel farklılıklar ve benzerlikler ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…