Huawei, iPhone: Bugün OLED ekrana sahip beş cep telefonu

Cep telefonları, zaman geçtikçe diğer cihazlarda görmeye alıştığımız özellikler ekliyor. Bu, bugün birçok ekranın geldiği malzemenin durumudur: OLED. Bu bileşen televizyonlarda yayınlandı ve düzenlendi. Ancak, artık akıllı telefonların önemli bir parçası. O halde bu dayanıklı malzemeyle gelen beş tanesiyle tanışalım.

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

İnternette genel bir arama yaparak, bir ekrana sahip olmanın avantajlarını vurgulayacak çeşitli yönler bulduk. OLED. Bu erdemler cep telefonları veya televizyonlar için geçerlidir. Ancak bugün özellikle telefonlar hakkında konuşuyoruz.

Her şeyden önce, bir OLED ekranın üretimi söz konusu olduğunda daha fazla organik malzemeye sahiptir. Bu nedenle söz konusu cihazın montajında ​​ekonomi sağlar. Aynı şekilde, çok aydınlatılmış ortamlarda daha iyi bir görüş sağlayan daha iyi bir parlaklığa ve kontrasta sahiptir. Ek olarak, diğer bileşenlere göre bir OLED daha az tüketime sahiptir.

Dezavantajları arasında üretim yöntemi vardır. Montajı yapan markaya bağlıdır. Tüm OLED ekranlar optimum kalitede gelmeyecektir. Üreticilerin kim olduğuna çok bağlı.

iPhone 11 ProMax

OLED ekranlı beş cep telefonu

Bu ekranların bazı ayrıntılarını bilen, daha sonra Andro4All tarafından detaylandırıldığı gibi bu teknolojiye sahip beş cep telefonunu biliyor.

  1. Huawei P30 Pro
  2. Huawei Mate 20 Pro
  3. iPhone 11 ProMax
  4. iPhone XS; XR; XS Maks
  5. Google Piksel 3A

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…