Huawei hesap kaybetmeye başlıyor: 2021’de %60 daha az cep telefonu satmayı tahmin ediyorlar

Biden’ın ABD başkanlığına gelişi Huawei’nin durumunda değişiklik yaratacak gibi görünüyordu bu ülkenin Çin ile ticaret savaşı karşısında, ancak yeni yönetim Huawei ile vetoyu sürdürmemek için hiçbir neden olmadığını zaten açıkça belirtti.

Çinli üretici bu nedenle cep telefonlarını Çin dışında üretmeyi ve satmayı zor bulmaya devam edecek ve bu onları tekil bir karar vermeye yönlendirdi: akıllı telefonlar için %60 daha az bileşen sipariş edecekBu, ürettikleri cep telefonu sayısının 2021’de yaklaşık 80 milyona düşmesine neden olacak. Rakam 2020’de dağıtılan 189 milyon ünite ile çelişiyor.

Huawei cep telefonları giderek daha fazla acı çekiyor

bu Huawei cep telefonlarında Google uygulamalarının ve hizmetlerinin olmaması milyonlarca kullanıcının her gün bu hizmetlere bağımlı olduğu ve bunlardan mahrum kalmak istemediği batı dünyasında ticarileşmesinin önünde çok önemli bir engel olmuştur.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/20/c7/f3/5ef5f27c3bef070884/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// img.youtube.com/vi/wqKumfvqO-g/maxresdefault.jpg»}

Amerika Birleşik Devletleri tarafından dayatılan ticaret kısıtlamaları, halihazırda Huawei üçüncü sıraya düşecek Samsung ve Apple’ın dünya çapında gerisinde akıllı telefon üreticileri var ve bu yıl daha da düşmeleri bekleniyor.

Huawei'nin nesi var: Google bloğu ne anlama geliyor, neden oldu ve sizi nasıl etkiliyor?

Aslında şirket, tedarikçilerine yeterli sayıda bileşen sipariş etmeyi planladıklarını bildirdi. 2021’de 70 ila 80 milyon akıllı telefon üretecek2020’de satılan 189 milyon cep telefonunun %60’ından azını temsil eden bir rakam.

Huawei’de daha da büyük bir düşüşten kaçınmak için bazı hamleler yapmaya çalıştı: veto bu terminalleri etkilemesin diye Honor bölümlerini sattılar ve Android’in bir çatalından başka bir şey olmayan Harmony OS işletim sistemleri Android’e bir alternatif önerebilecek gibi görünüyordu, ancak şimdi işler pek öyle değil. açık.

Hatta rivayet edilir Huawei mobil bölümünü satabilir , ancak şirketin CEO’su Ren Zhengfei, bu yola “asla” gitmeyeceğini zaten belirtti. Durum, bir veto ile sarsılan ve aynı zamanda kaldırılma belirtisi olmayan bir üretici için giderek daha karmaşık hale geliyor.

üzerinden | asya nikkei

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Huawei hesap kaybetmeye başlıyor: 2021’de %60 daha az cep telefonu satmayı tahmin ediyorlar aslen yayınlandı Xataka Xavier Pastor tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…