Huawei, HarmonyOS OTA’nın ilk cep telefonlarına ne zaman geleceğini onayladı

Huawei’nin yeni katlanır cep telefonu Mate X2’yi tanıttığı aynı etkinlikte şirket, Android’e alternatif işletim sistemi olan HarmonyOS’u dağıtma planları hakkında bize yeni ipuçları verme fırsatını yakaladı.

Ve şirketin kendisinin de onayladığı gibi, HarmonyOS’un kullanıma sunulması sadece birkaç ay içinde başlayacaküzerinde Nisanve yeni Mate X2, güncellemeyi alan ilk cihaz olacak.

HarmonyOS, Huawei’nin yeni işletim sistemi.

HarmonyOS, Nisan 2021’de ilk cep telefonlarına ulaştı

Huawei Mate X2 tanıtım etkinliği sırasında şirket, yeni katlanır Android 10 tabanlı geldi marka katmanının en son sürümüyle, EMUI 11.

Ancak bitirmeden önce, Huawei’nin kendisi bunu geliştirdi. Mate X2, uzun zamandır beklenen HarmonyOS OTA’yı alan ilk cihaz olacak. Bunu, kataloğundaki diğer cep telefonlarına da genişletilecek olan işletim sisteminin dağıtımının ilk aşamasında Nisan ayından itibaren yapacak.

Bununla birlikte, şirketin Nisan ayından itibaren piyasaya sürmeyi planladığı yazılımın, bugün HarmonyOS 2.0’ın beta sürümü olan “gizli” Android sürümüyle aynı olup olmadığını bilmiyoruz.

Her durumda, önümüzdeki Nisan ayından itibaren şüpheler bırakacağız. O zaman şirket, Huawei P40, Huawei Mate40 ve Huawei MatePad Pro gibi modelleri, başarılı olana kadar güncellemeyi planlıyor. HarmonyOS, yıl sonundan önce yaklaşık 400 milyon cihazda olacak.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Huawei girişi, HarmonyOS OTA’nın ilk cep telefonlarına ne zaman ulaşacağını onaylar, ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…