Hostingimde posta yönlendirmeleri nasıl oluşturulur?

E-posta hem özel kullanıcılar hem de şirketler ve kuruluşlar için çok önemlidir. Yaygın olarak kullanılan bir iletişim aracıdır ve müşteriler, iş arkadaşları, tedarikçiler, arkadaşlar ile iletişimi sürdürmek için kullanılır… Bu yazıda nasıl yapılacağını açıklayacağız. bir barındırmada bir posta yönlendirmesi oluşturun. Web sitemizde alınan e-postaları daha iyi yönetmenin bir yolu.

Bir web posta yönlendirmesi nasıl oluşturulur

Normal olan, herhangi bir web sayfasının en az bir e-posta adresine sahip olmasıdır. Ziyaretçilerin iletişim kurmak, soru sormak, bilgi vermek için kullanabilecekleri yoldur… Çok kullanışlıdır ve sitemize de değer katar. Kullanabiliriz birçok e-posta türükendi alan adınız veya Gmail veya Outlook gibi herhangi bir genel alan adı ile.

Kullandığımız yön ne olursa olsun, birçok durumda ilginç olabilir. postayı yeniden yönlendirmek başka bir hesaba. Örneğin, okuyucuların sayfayı iyileştirmeye yönelik önerilerine ve değişikliklerine katkıda bulunmaları için bir e-postayı etkinleştirmişsek, bu e-postayı, mevcut olabilecek hatalarla ilgili e-postalar aldığımız başka bir hesaba yönlendirebiliriz.

Kısacası, bunu bir seçenek olarak kullanabiliriz. en iyi yönetim ve aldığımız e-postaları uygun şekilde kontrol etmek. Bu şekilde her zaman bir siparişimiz olacak, çok sayıda açık hesap sahibi olmaktan ve bir e-postanın cevapsız veya okunmamış olarak kaçabilmesini önleyeceğiz. Neyse ki, açıklayacağımız süreç çok basit.

cPanel posta yönlendirme

cPanel birçok kullanıcı tarafından web siteleri için kullanılan çok popüler bir kontrol panelidir. Bu nedenle, e-posta yönlendirmeyi nasıl kolayca oluşturabileceğimizi anlatacağız. Bu şekilde, bir hesaptan gelen, ancak aslında iki veya daha fazla gelen e-postaları okuyabiliyoruz. Her şeyi koordine etmenin daha iyi bir yolu.

İlk yapmamız gereken hostingimizde bulunan panele erişmek. Bunu yapmak için ilgili verilerle giriş yapıyoruz ve cPanel’e giriyoruz. İçeri girdiğimizde, oraya gitmeliyiz. E-postaburada farklı seçenekler göreceğiz.

cPanel'de e-posta

Yukarıda gösterilen görüntünün hostingimize bağlı olarak değişebileceğini, ancak adımların benzer olduğunu unutmayın. Biz oradayken vermek zorunda kalacağız nakliyecilerancak Takma Adlar ve yönlendirme olarak da görünebilir.

cPanel'den e-posta iletme

Orada iki seçeneğin göründüğünü göreceğiz: iletici ekle ve Etki alanı iletici ekle. İlkine tıklarsak, aşağıdaki resimde gördüğümüz gibi yeni bir pencere açılacaktır. Yönlendirme adresini ve hedefi yapılandırmamız gerekecek.

E-posta ileticiyi yapılandır

Ayrıca bir etki alanı iletici eklemeyi de seçebiliriz. Bu durumda, yalnızca bir e-posta hesabını değil, tüm e-postaları bir alan adından diğerine yönlendirirdik. Bu, birkaç farklı alanımız varsa ve bunları başka bir alana karşılık gelen başka bir adrese yönlendirmek istiyorsak ilginçtir.

Neden bir e-postayı iletin

İlginç olmasının birkaç nedeni olabilir barındırmada alınan e-postaları ilet. Pratik, imaj, güvenlik sebepleri… Elimizdeki seçenekler farklı ve her zaman aklımızda tutmamız gereken bir şey.

Gelen kutularını birleştir

Bunun ana nedenlerinden biri e-postaları ilet bir hesaptan diğerine gelen kutularını birleştirebilmektir. Belirttiğimiz gibi birden fazla adresimiz olabilir. Belki hepsini yönetmek bir sorundur ve her birine sürekli girmek istemiyoruz.

Bu şekilde tüm işleri basitleştirebilir ve gelen kutularının birleşik olmasını sağlayabiliriz. Böylece aldığımız tüm e-postalar tek bir e-postada olacak ve fazla zaman kaybetmeden kolayca yönetebileceğiz.

daha iyi bir resim ver

Ayrıca olabilir bir resim sorusu. Birden fazla e-posta adresimiz olabilir, ancak örneğin ön sayfada yalnızca birini görüntülemek isteyebiliriz. Diğerlerini silmek zorunda kalmıyoruz, ancak onları ilk sayfada göstermek zorunda da değiliz.

Böylece, e-postaları yönlendirirken, tüm adreslerin e-postaları tek bir adrese göndermesini ve her şeyi yönetebileceğimizi başaracağız. Bunun basit bir işlem olduğunu ve her zaman sipariş tutmanın da rahat olduğunu gördük.

Eski bir hesabı kaybetmeyin

Öte yandan, kaybetmemizi de önleyebilir. eski hesap. Web sitemizin her zaman Gmail’den bir e-posta aldığını bir örnek olarak ele alalım. Ancak zamanı geldiğinde daha iyi bir görüntü vermek için info@midominio.com türünde bir e-posta oluşturmak istiyoruz.

Pek çok okuyucu, kısaca birçok kişi eski adresimizi kaydetmiş olabilir. Bu durumda ne yapıyoruz? Hem eski hem de yeni hesaplardaki e-postaları kontrol etmekten kaçınmak için, e-postaları yeni hesaptan eski hesaba yönlendirebilir ve orada her şeyi görebiliriz. Bu şekilde, bu son hesapla teması kaybetmekten kaçınmıyoruz.

Hostingimde e-posta yönlendirmeleri nasıl oluşturulur makalesi RedesZone’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…