Hindistan’da, kredi ödemelerinde geri kalırsanız, akıllı telefon artık kullanılamaz hale gelene kadar işlevleri engellemeye başlayabilir.

Hindistan’da cep telefonu satın almak İspanya’da veya dünyanın diğer gelişmiş ülkelerinde olduğu kadar kolay değil. Son derece ucuz olmalarına rağmen, Hindistan’da bir cep telefonu, kullanıcının maaşıyla orantılı olarak hala İspanya’dakinden daha pahalı. Çözüm? Krediler. Krediler ödenmezse ne olur? Uzaktan akıllı telefon kilidi.

Dünyanın geri kalanına göre, bu Hindistan’da giderek yaygın bir uygulamadır. Borç verenler kendi kurulumlarını telefonda kullanıcıyı otomatik olarak uyaran veya özellikleri engelleyen yazılım ödemeleri geciktirirseniz. Apple iPhone’larda olmasa da, sistem ayarlarına daha fazla erişiminiz olan Android telefonlarda mümkün olan bir şey.

WhatsApp, Hindistan'daki kullanıcılara kredi, sigorta ve hatta emekli maaşı sunmayı planlıyor

Resmi kredi puanlarının veya ödeme garantilerinin olmaması, Hindistan’ı geri ödemeyi sağlamak için kredi ve borç verenlere alternatif yöntemler aramaya sevk etti. En yaygın çözümlerden biri tamamen ödenene kadar telefonun kısmi kontrolünü sunun. Ve değilse, kontrolünü iptal edin.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/67/2b/c3/6012d3713bef075164/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/5f/b9/93/6012d50b4bd22fb680/original/futuro-made-in-china-mini.jpeg»}

Ekran arka planında bir uyarı ile başlar

Borç verenlerin yazılımlarının telefonlarda gerçekleştirdiği eylemler kademeli ve ödemeler daha da ertelendikçe yükselir. İlk olarak, bildirim göndererek başlar ve ödemede gecikirlerse, duvar kağıdını bekleyen bir ödeme olduğunu hatırlatan bir duvar kağıdına değiştirirler. Daha sonra, kullanıcı favori uygulamalarından birini açtığında bildirim göndermeye başlar, örneğin çok fazla fotoğraf çekerse, kamera her açıldığında bildirim görünür.

Patronaj ve krediler arasında: Bireylerin sosyal projelere kredi verdiği Kiva böyle çalışır

O zamanlar? Dünyanın geri kalanına göre bu, özellik kilitlenmelerinin başladığı zamandır. Örneğin, Facebook veya Instagram gibi yaygın uygulamaları engelleyerek başlarsınız. Oradan, ödemezseniz daha fazla uygulamaya gidersiniz. Bir noktada, cep telefonu ödenene kadar tamamen engellenir kredinin ödenmemiş tutarı.

dddd Ödemelerde gecikme olursa bir telefonun nasıl bloke edilebileceğine dair örnek. Dünyanın geri kalanı aracılığıyla.

Bu tür eylemleri gerçekleştiren şirketlerden birine göre, nasıl olduğunu görüyorlar. kullanıcılar ilk üç gün içinde zamanın %50’sini öder duvar kağıdını empoze ettikten sonra. Bir hafta içinde, kullanıcıların %70’inin ödemeler konusunda güncel olduğunu söylüyorlar.

Hindistan’da bu borç verenler tarafından alınan önlem, dünyanın geri kalanına göre yeni değil. Diğer şirketler diğer gelişmekte olan ülkelerde de benzer teknikler kullanıyor Zamanında ödenmeyen telefonları engellemek için. Örneğin PayJoy, telefon engelleme hizmetlerini Meksika, Güney Afrika, Hindistan ve Çin’de sunuyor. Bunu yapmak için resmi bir Google uygulaması bile var.

üzerinden | dünyanın geri kalanı

– Haberler Hindistan’da, kredi ödemelerinde geri kalırsanız, akıllı telefon artık kullanılamaz hale gelene kadar işlevleri engellemeye başlayabilir. aslen yayınlandı Xataka Cristian Rus tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…