Hindistan’da iPad üretimi başlamak üzere, Pegatron ülkede yeni fabrikalar için arazi satın aldı

Hindistan'da iPad üretimi başlamak üzere, Pegatron ülkede yeni fabrikalar için arazi satın aldı

Apple’ın cihazlarının üretimini Çin’in ötesinde çeşitlendirmeye ilgisi açık. Tedarikçileriniz bunu biliyor ve biz de bu doğrultuda hareket gördük ve görmeye devam ediyoruz. Pegatron’un ülkedeki yeni fabrikalar için arazi satın alması veya Apple’ın Hindistan’da iPad üretiminin inişini hızlandırmak için teşvikler alması gibi hareketler.

Ekonomi, maliyetler ve özellikle daha fazla istikrar

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/21/d4/22/602f72a43bef070200/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/47/a4/62/602f72b43bef07042f/original/how-the-apple-watch-is-made.jpeg»}

Ürün üretiminin tek bir ülke veya bölgede yoğunlaşması belirli riskler içeren bir iştir. ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşına, hatta pandemiye atıfta bulunmamıza gerek yok. ve üretim üzerindeki etkisi, bir fırtına kadar basit bir şey, bitmiş ürünlerin havaalanlarından havalanmasını önleyebilir veya bir elektrik kesintisi üretimi birkaç gün boyunca durdurabilir.

Bu anlamda üretimin birçok ülke ve tesis arasında çeşitlenebilmesi tedarik zincirinin daha verimli ve istikrarlı bir şekilde çalışmasını sağlar. Apple’ın tüm şirketler gibi kesinlikle istediği bir şey. Bu bağlamda Cupertino firmasının cihaz üretimini Hindistan’a getirmek için çeşitli hareketler gördük. Ülkede ilk resmi mağazaların açılması bile şart.

2016’da Apple, hükümetten Hindistan’da bazı iPhone modellerini bir araya getirmek için mali teşvik istedi. Hükümet böyle bir teşvik vermedi, ancak Apple yine de devam etti ve iPhone SE’nin yerel üretimine başladı. Daha sonra ülke, Apple’ın iPhone bileşenlerini ithal etmesine izin verdi – bileşen tedarik zincirinin farklı ülkelerde ne kadar yüksek oranda dağıtıldığını unutmayın – ekstra vergi ödemek zorunda kalmadan.

Ürün üretiminin tek bir ülke veya bölgede yoğunlaşması belirli riskler içeren bir iştir. Hindistan hükümetinin üretim teşvikleri sayesinde Apple, üç ana tedarikçisinin uygulamaya başladığı bir hamle olan iPad’in daha fazla üretimini ülkeye getirmeyi planlıyor.

Geçen yıl hükümetin Hindistan, şirketleri yerel akıllı telefon üretim hacmini artırmaya teşvik edecek bir program duyurdu. Reuters’e göre artık tabletlere, bilgisayarlara ve sunuculara genişletilecek bir şey. Onaylanır ve devam edilirse Apple’ın “iPad üretimini Güney Asya ülkesine getirme” planlarına yeşil ışık yakacak bir hareket.

Zaten karşılığını veren bazı teşvikler

Buna paralel olarak, Apple’ın Foxconn’dan sonra en büyük ikinci tedarikçisi olan Pegatron, bir arazi parçasının haklarını satın almak için 14,2 milyon dolar yatırım yaptı fabrika nereye kurulur Bu tesis Chennai’de bulunuyor ve şu ana kadar bildiğimiz kadarıyla esas olarak iPhone üretimine tahsis edilecek.

Üretim en erken 2021’in ikinci yarısında başlayacak ve yaklaşık 14.000 işçi istihdam edecek. Unutmayalım ki geçen yılın Haziran ayında Pegatron, Pegatron Technology India adında yeni bir yan kuruluş kurdu2020’nin sonunda yönetim kurulu, ülkedeki ilk iPhone üretim tesisini kurmak için 150 milyon dolarlık yatırımı onayladı.

Gartner'a göre Apple, 2020'de işlemcilere 53.000 milyon dolardan fazla yatırım yaptı

Pegatron ile Hindistan hükümetinin teşvik programına girmeye hazır olan Foxconn ve Wistron’u ekleyen üç katılımcı var. Hem tedarik zinciri istikrarı açısından hem de dünyada giderek referans elektronik üretim merkezi haline gelen ülke açısından şüphesiz Apple’a fayda sağlayacak bir program.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Hindistan’da iPad üretimi başlamak üzere, Pegatron ülkede yeni fabrikalar için arazi satın aldıaslen yayınlandı elma küresi David Bernal Raspall tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…