"Herhangi bir uygulama yüklemek istiyorsanız Android kullanın, güvenlik ve gizlilik istiyorsanız iPhone kullanın"

“Herhangi bir uygulama yüklemek istiyorsanız Android kullanın, güvenlik ve gizlilik istiyorsanız iPhone kullanın”

Apple CEO’su uygulamaların iPhone’a yanal yüklenmesine yine karşı çıkıyor.

ile yakın zamanda yapılan bir röportajda New York Times, Apple CEO’su Tim Cook, biri Bitcoin ve kripto para birimleri ile ilgili olmak üzere çeşitli manşetlerde bulundu. Ama aynı zamanda Andrew Ross Sorkin ile aynı röportajda, Cook, “yan yükleme uygulamaları” veya “yan yük“iPhone’da, Apple’ın her zaman karşı olduğu bir şey, genellikle Android’i örnek alıyor.

Apple, App Store’un tekeli olduğu iddiasıyla hem Amerika Birleşik Devletleri’nden hem de Avrupa’dan çeşitli soruşturmalarla karşı karşıya, ancak Cook bunu böyle görmüyor. Apple CEO’su diyor ki kullanıcılar şu anda seçme seçeneğine sahipler Güvenli ve güvenli bir platform veya Android gibi yandan yüklemeye izin veren bir ekosistem istemek arasında.

Bence bugün insanlar bu seçeneğe sahipler, Andrew. Uygulamaları yandan yüklemek istiyorsanız, bir Android telefon satın alabilirsiniz.

Apple, iOS’ta alternatif uygulama mağazalarına karşı sağlam durmaya devam ediyor

Sideloading, kullanıcılara izin verir uygulamaları internetten doğrudan iPhone’unuza indirin ve yükleyin veya diğer uygulama mağazalarından. Bu, iPhone’da asla izin verilmeyen bir şeydir ve Android ile karşılaştırıldığında ekstra güvenlik sağlar.

Bence bugün insanlar bu seçeneğe sahipler Andrew, uygulamaların yan yana yüklenmesini istiyorsan bir Android telefon satın alabilirsin. Bir mağazaya girdiğinizde bu seçenek var. Bu sizin için önemliyse, bir Android telefon satın almalısınız. Bizim bakış açımızdan, bir araba üreticisinin size söylemesi gibi olurdu. [a un cliente] arabaya hava yastığı ve emniyet kemeri takmayacağınızı. Bugünün zamanında bunu yapmayı asla düşünmezdim. Bunu yapmak çok riskli. Ve bu nedenle, güvenliği ve gizliliği en üst düzeye çıkarmasaydı, iPhone olmazdı.“.

iPhone’da virüs olup olmadığı nasıl anlaşılır

Apple her zaman bunu savundu. güvenlik, App Store dışından uygulamaların iPhone’a yüklenmesine izin vermemelerinin ana nedenidir., Ve bu doğru olabilir. Ancak buna izin vermenin neden olabileceğini de unutmayın. App Store işi çok daha az para kazandı, Apple’ın henüz kabul etmediği bir şey.

İlgili konular: manzana

disney logosu

Disney+’a 8,99 Euro’ya ve kalıcılık olmadan kaydolun Disney+’a abone olun!

Leave a Reply