Herhangi bir siteden bilgi almak için bu Scraping web programlarını tanıyın

Kullandığımız çevrimiçi platformlardan ve cihazlardan yararlanmak söz konusu olduğunda, emrimizde olan birçok hizmet ve araç vardır. İnternette gezinirken, genellikle belirli veri ve bilgileri elde etmek gerekir. olarak bilinen şeyi kullanabiliriz. web kazıma. Bu yazıda nelerden oluştuğunu açıklayacağız ve bunun için bazı seçenekler de sunacağız.

Web kazıma nedir

Web Kazıma ile veya olarak da bilinir web kazıma, web sitelerinden bilgi çıkarabileceğimiz yönteme atıfta bulunuyoruz. Bunun için, bir kullanıcının normal navigasyonunu bile simüle edebilen, ancak süreci otomatikleştiren bir yazılım kullanılır.

Web Scraping’i aşağıdakilerle ilişkilendirebiliriz: bir web sitesini indeksleme arama motorlarında. Şimdi, bu durumda daha çok web üzerindeki yapılandırılmamış verileri (HTML formatı gibi) bir veritabanında veya elektronik tabloda depolanabilen ve analiz edilebilen yapılandırılmış verilere dönüştürmeye odaklanıyor.

teması için web konumlandırma Bu teknik son yıllarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca çevrimiçi mağazalarda, veri izlemede vb. fiyatları karşılaştırmaya da hizmet eder. Birçok kullanıcı kaliteli içerik oluşturmak için bu özelliğe güvenir.

Kısacası, web Scraping’in aşağıdakilerden oluştuğunu söyleyebiliriz. bilgi ayıklamak bir web sayfasından. Kullanıcı düzeyinde manuel olarak yapabileceğimiz bir şey, ancak bunun için bilgisayar programlarını da kullanabiliriz.

Bilgi çıkarmak için web programlarını kazıma

Bir web sayfasından bilgi toplamak için kullanabileceğimiz bazı ücretsiz programlar göreceğiz.

ayrıştırma merkezi

Elimizdeki araçlardan biri Parsehub. Veri çıkarmak istediğimiz herhangi bir web sitesine bağlanmamızı sağlayan bir masaüstü uygulamasıdır. Düzgün bir arayüze sahiptir ve kullanımı da kolaydır. Verileri aşağıdaki gibi farklı formatlarda dışa aktarabiliriz. JSON, CSV veya Excel.

Kullanmaya başlamak için yapmamız gereken ilk şey ayrıştırma merkezi kendi web sitesinden indirmektir. Windows, Linux ve macOS için kullanılabilir olduğunu göreceğiz. İndirdikten sonra, bir sonraki adım onu ​​yüklemek olacaktır. Çalıştırdığımızda bizden bir hesap oluşturmamızı isteyecek.

ayrıştırma merkezi

Açtığımızda karşınıza yukarıdaki resimde gördüğümüz gibi bir pencere çıkacaktır. Daha sonra yeni bir proje oluşturmamız ve başlamak için veri çıkarmak istediğimiz adresi yazmamız gerekecek.

Parsehub ile verileri ayıklayın

sıyırıcılar

Bir web sitesinden bilgi toplamak için sahip olduğumuz diğer bir seçenek de Sıyırıcılar. Bu durumda bir web aracı, ayrıca ücretsiz, bu eylemi basit ve sezgisel bir şekilde gerçekleştirmenize izin verecek. Çıkarılan verileri JSON, HTML ve CSV olarak dışa aktarabiliriz.

Web sitenize girdiğimizde hizmeti kullanmak için kayıt olmanız gerektiğini göreceğiz. Oradan yeni bir Kazıyıcı oluşturmamız, gerekli verileri koymamız ve başlatmamız gerekecek. O siteden bilgi toplamaya başlayacaktır.

Bilgi toplayın Sıyırıcılar

kazıma köpeği

Yukarıdakilere benzer bir alternatif, Scrapingdog’dur. Ücretsiz deneme sürümünüzü test edebiliriz. Bir kez daha kayıt olmamız gerekecek. Temel kullanım için bu ücretsiz sürüm yeterli olacaktır. Ayrıca, bir aracılığıyla erişmek için bir ödemeye sahiptir. vekil ve daha karmaşık sitelerden veri ayıklayabilir.

Daha önceki durumlarda olduğu gibi, url’yi koy bizi ilgilendiren ve o siteden bilgi almaya başlayın.

kazıma köpeği

Dexi.io

Dexi, bize izin veren basit bir arayüze sahiptir. verileri gerçek zamanlı olarak ayıklayın yerleşik makine öğrenimi teknolojisini kullanan herhangi bir web sayfasından. Hem metinlerin hem de görüntülerin çıkarılmasına izin verir. Bir bulut çözümüne dayanır ve çıkarılan verileri Google Sheets, Amazon S3 ve benzeri platformlara aktarmanıza olanak tanır.

Veri çıkarmanın ötesinde, Dexi gerçek zamanlı olarak da izleyebiliyoruz. Belirli bir sitede meydana gelebilecek tüm değişiklikler hakkında bizi güncel tutacak araçlara sahiptir. Örneğin, ürünleri çevrimiçi satmak için bir sayfanız olması durumunda, rekabeti daha iyi anlamanın bir yolu. Temel kullanım için ücretsiz bir seçeneği vardır, ancak başka ücretli seçenekleri de vardır.

Dexi ile bilgi ayıklayın

Kısacası, bunlar web Scraping için sahip olduğumuz seçeneklerden bazıları. Web sitelerinden bilgi almak isteyenler için faydalı olabilecek bazı basit programlar gördük.

RedesZone’da herhangi bir siteden bilgi almak için bu Scraping web programlarını tanıyın makalesi yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…