Herhangi bir Android yerine iPhone SE satın almak için 4 nesnel neden

2020’nin ortalarında tanıtılan iPhone SE, Android cihaz parkının önemli bir parçası için mevcut bir rakip olarak, bugün hala dalga yaratan, dışarıdan küçük ama içeriden oldukça büyük bir terminaldir.

Eleştirmenleri çerçevelerini ve sadece 4,7 inçlik ekranını, yani 2020’de modası geçmiş bir tasarımı sorgularken, diğerleri, içerdiği boyutunu, A13 Bionic işlemci sayesinde inanılmaz gücünü ve sadece 399 $’lık fiyatını övüyor. -İspanya’da -489 Euro-.

İnkar etmeyeceğiz. iPhone SE çok özel bir pazar nişi arıyor olsa da, iyi güce sahip ve orta/üst düzey fiyata sahip kompakt telefonlar arayan kullanıcılar, gerçek şu ki iPhone SE harika bir seçenek. Birincisi, benzer fiyata üst düzey işlemciye sahip bir iPhone hiç görülmediği için ve ikincisi Android kataloğunda orta seviye terminallerden memnun olmayan birçok Android kullanıcısı var. ve bir iPhone’a geçmek için nabzını titretmeyen kişi aşağıdaki nesnel nedenleri tartışarak:

Birkaç yıl boyunca destek ve güncellemeler

Pixel 4 XL alt

Birincisi ve benim için en önemlilerinden biri bu “küçük” terminalin Apple’dan aldığı ve alacağı destek ve güncellemeler. iPhone 11 Pro ile aynı işlemciyi paylaşması sayesinde, yaklaşık 5 yıl boyunca sürekli güncellemeler göreceğimiz garanti (Daha fazla değilse)

Başka bir deyişle, yalnızca 400 dolarlık bu iPhone, 1.000 Euro’luk diğer birçok Android terminalinden daha iyi destek alacak ve bu oldukça ciddi. Google, OnePlus ve bir süredir Samsung dışında, Ne yazık ki, diğer Android markalarının örnek bir güncelleme politikası yok..

Bugüne kadarki en güçlü ve en ucuz telefon?

Mavi renkte OnePlus 8 Pro, kameralar

Bugün piyasadaki en iyi işlemciyi istiyorsanız, dört rakama yaklaşan miktarlarla cüzdanınızı çıkarmaktan başka seçeneğiniz yok. Açıkçası, herkes böyle bir harcamayı karşılayamaz, bu nedenle orta/yüksek menzilli Android veya daha eski cihazlara gitmekten başka seçenek yoktur.

Neyse ki Android’in çok çeşitli olanakları var ve 2020’de bile hala harika seçenekler olan önceki nesillerden birkaç telefon yok. Mesele şu ki, bu yeni iPhone SE ile sahip olduğumuz örneğin Snapdragon 865 ile aynı veya ondan daha iyi, ancak herhangi bir üst seviye Android telefonun maliyetinin yarısından daha az bir fiyata bir işlemci.

Daha yüksek yeniden satış değeri

Sık sık telefon değiştirmeyi sevenler için bir iPhone almak harika bir seçenek ve nedeni oldukça basit. Üst düzey bir Android telefon zaman içinde hızla değer kaybederken, Apple telefonlarının değeri çok daha sabit.

Yani iki yıl sonra satmak istediğimizde 800 Euro’nun üstünü alırsak mutlaka yarı fiyatına ya da daha azına yaparız. Satmak istemeniz durumunda iPhone SE yerine, en kötü durumda 300 avroya yapabiliriz. Büyük bir fark.

Android’den iOS’a geçiş o kadar da büyük bir anlaşma değil

iPhone 11 Pro kameralar

Beni aslanlara atmadan önce şuna biraz nüans verelim. iOS’un Android’den daha iyi olduğunu (ki öyle değil) veya Apple ekosisteminin mükemmel olduğunu söylemiyorum. Objektif olarak demek istediğim, iOS’u deneyecek olan hiç kimse Android’in ana özelliklerini kaçırmayacak.

Android’in çok daha esnek olduğu ve özellikle kişiselleştirme açısından iOS’tan çok daha fazla şey yapmamıza izin verdiği doğru, ancak birileri Android’den iOS’a geçiş yapmaktan korkuyorsa endişelenmeyin. App Store’da, Google’ın tüm hizmetlerine ve araçlarına ek olarak Play Store’un tüm temel uygulamalarına sahip olacağız.. Ayrıca, Apple uygulama mağazasının Android’den çok daha fazla özel uygulamalara sahip olduğunu kimse inkar edemez. Sonunda, her şey zevke bağlı, ancak Android ve iOS o kadar benzer ki, ikisi arasında çok az fark var.

Kısacası, iPhone SE gerçekten cazip bir fiyata muhteşem bir terminaldir.. Birçoğunun bu inanılmaz çerçevelerden veya 4.7 inçlik ekrandan korkması mümkündür, ancak objektif olmak gerekirse, iyi bir fiyata güç arayanlar için mükemmel bir terminaldir. Gerçek şu ki, Android’de güçlü, ucuz ve kompakt bir terminal hayal edebiliyor musunuz? eğer varsa, bana 10 ver.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Herhangi bir Android yerine iPhone SE satın almak için 4 nesnel neden girişi ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…