Her 5 İspanyoldan 1’i 2020’de sabit operatörünü değiştirdi

Aynı telefon numarasını koruyarak sabit hat veya mobil operatör değişikliği olan taşınabilirlik, 2020 yılında bir önceki yıla göre arttıçoğumuz öyle olmak zorunda olsak da Covid-19 nedeniyle aylarca kapalı kaldı.

Pandemiye rağmen hem sabit hem de mobil operatörlerdeki değişiklikler geçen yıl arttı

Bunlar, geçen yıl boyunca sabit ve mobil taşınabilirlik verileridir.

2020 yılında CNMC’ye (Ulusal Piyasalar ve Rekabet Komisyonu) göre, 8,8 milyondan fazla sabit hat ve cep telefonu numarası taşınabilirliğiEkim ayında yaklaşık 1 milyon operatör değişikliği ile tarihi bir rekora imza attı.

Daha fazla bilgi: Bir mobil taşınabilirlik nasıl yapılır ve denerken ölmezsiniz: yapmadan önce bilmeniz gereken her şey

Bu verileri parçalara ayırırsak, geçen yıl 6.8 milyon cep telefonu numarası sabit sayılar söz konusu olduğunda operatör değişti 2.1 milyon satır şirketleri değiştirenler, bu demektir ki Her 5 İspanyoldan 1’i 2020’de sabit operatörünü değiştirdi.

Ayrıca 2020 yılında aktif mobil hat sayısını artırdı bir önceki yıla göre, özellikle %2,1 ile yılı 47,2 milyon mobil hat devrede.

Sabit hatlarda eve ulaşan toplam fiber optik hat sayısı (FTTH) Aylık 86.034 satırlık büyüme ile 11,5 milyon. Tüm aktif FTTH hatlarının %40’ının Movistar’a karşılık geldiğine dikkat edilmelidir. 4.6 milyon satır.

Bu rakamları bir önceki yılın rakamlarıyla karşılaştırırsak, FTTH hatlarında 1,4 milyon artış ve sonuç olarak, ADSL hatlarında 0,8 milyon hat azalma.

Orange, yalnızca Aralık ayında 40.000’den fazla cep telefonu müşterisini kaybetmekten en çok etkilenen operatör oldu

Mobil taşınabilirliğe odaklanan grup, MásMóvil ve MVNO’lar pozitif bakiye kaydetti İspanya’nın üç büyük operatörü Movistar, Vodafone ve Orange yılın büyük bir bölümünde eksi bakiyeler.

Üç büyük cep telefonu operatörü Pazardaki tüm mobil hatların %75,8’iancak bir yıl içinde ortak kotaları 2 puan azaldı.

Her operatörün yılın son ayında kazandığı mobil hat rakamlarına baktığımızda, her ikisinin de MásMóvil MVNO’lar gibi alırken pozitif bir atalete sahip olmak 35.000’den fazla yeni müşteri3 büyük operatör de kaybetmeyi bırakmadıkları için net bir düşüş eğilimindeyken.

En çok etkilenen, nasıl olduğunu gören Orange oldu. 43.000 müşteri başka bir şirket için ayrıldıardından 21.000 satır kaybeden Movistar ve son olarak, Vodafone’un 9000 cep telefonu hattı açığı vardı.

Daha fazla bilgi: Cep telefonunuzun APN’si nedir ve şirketinizin APN’si nasıl yapılandırılır?

Sabit telefona gelince, Movistar, Vodafone (ONO dahil) ve Orange (Jazztel dahil), konsantre İspanya’daki toplam hatların %82,5’icep telefonlarında olduğu gibi, bir yıl içinde ortak kotaları 3 puandan fazla azaldı.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

2020’de sabit hat operatörünü değiştiren 5 İspanyoldan 1’i girişi ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…