HBO Max, eski HBO'yu her şeyde geliştirmek için 2 ayını kutluyor, ancak Netflix, Prime Video veya Disney + ile karşılaştırıldığında ciddi bir kusurla

HBO Max, eski HBO’yu her şeyde geliştirmek için 2 ayını kutluyor, ancak Netflix, Prime Video veya Disney + ile karşılaştırıldığında ciddi bir kusurla

HBO Max bugün İspanya’da iki ayını doldurdu. Bu süre zarfında, tüm yeni fonksiyonlarını büyük bir heyecanla test ettiğimiz ilk birkaç güne kıyasla, yeni platformun tadını daha sakin bir şekilde çıkararak, teknolojik olarak zayıf performans gibi iyi içeriğe sahip bir platforma veda edebilmek için zamanımız oldu.

HBOMax ile, 1. günden bu yana çok şey değişti ve neredeyse her şey daha iyisi için, çünkü özü çok daha kaliteli bir ürünle korunur. Bununla birlikte, tüm bu süre boyunca, onu en büyük rakiplerinden çeşitli şekillerde hala uzak tutan gri noktalar da gördük.

İlk günden itibaren görülebilen bir görüntü kalitesi iyileştirmesi

bit hızı

‘The Sopranos’ta HBO Max’in bit hızı ve kodeği.

İlk günden itibaren HBO Max ile ilgili bir şeyi sevdiysek, o da gelişmiş görüntü kalitesiydi. Yeni platformun yalnızca HBO İspanya için bir makyaj olmadığını doğrulayabildik ve kalitesi nedeniyle HBO İspanya’da görmek üzücü olan ‘The Sopranos’ gibi harika içeriklerin artık yüksek çözünürlüklü sunulduğunu hızla gördük. sonunda H.265 codec bileşenini benimsemek sayesinde çok daha iyiçok daha iyi sıkıştırma ve eserler sunan ve UHD Blu-Ray’lerde kullanılan .

Kodek değişikliği, çoğu içerikte bit hızında önemli bir gelişme ile birleşti HBO Max’i sonunda Amazon Prime Video’ya kadar yaşattıve hatta kırmızı platform 4K’nın altındaki birçok içerikte eski codec bileşenlerini kullanmaya devam ettiğinde Netflix’in üzerinde. En çok beklenen buydu ve burada yerine getirdiler. Tabii ki, ücretli bir akış hizmetinde sahip olmak istediğimizden hala çok uzak. Zaten sahip olduğumuz platformlarda son yıllarda bit hızı değişmedi ve sadece Disney+ ve Apple TV+ çıtayı çok yükseltti. Karanlık sahneler ve hareketli sahneler için hala daha fazla kalite gerekiyorpiksellerin birleşimi artık eskisi gibi olmasa da.

Uygulama çok daha iyi ama yine de sorunları var

Uygulama HBO'su

HBO İspanya’da uygulamayı çökertmek, nereye gideceğinizi bilmek kadar kolaydı. Örneğin, ses veya alt yazıların dilini değiştirirken uygulama felaket oluyordu ve değişmesi dakikalar bile sürebiliyordu. Şimdi değişiklik anında ve acısız, bu da bazı içerikleri orijinal sürümde ve bazılarını dublajlı olarak izleyen insanlar için zaten bir kutlama.

Eski HBO’da ‘İzlemeye devam et’ gibi bölümler bazen çok gizliydi. Şimdi, HBO Max’te nereye gittiğimizi takip etmek her zaman ana karakterdir, bu takdire şayan çünkü eski uygulamada, bir gün önce yarım bıraktığımız arama motorunda bir dizi veya film aramak zorunda kalıyorduk. İyileştirmeler arasında, özellikle yüksek nüfuslu evlerde veya hesapların paylaşıldığı arkadaş gruplarında, kullanıcının en baştan en çok takdir ettiği şey profillerdir. 2021-2022’de kutlanacak bir şey olmamalı, ancak eski HBO sürüklenmesinin bizi getirdiği şey bu. Genel olarak, her şeyi beğeninize göre daha fazla yapmanıza izin veren altyazılar gibi özelleştirme öğeleriyle çok daha modern bir uygulamamız var, ancak yine de sorunlar var.

Özel menüden bir dizi izlemeye devam etmeyi seçtiğimizde, sezonun geri kalanının bölümlerini basit bir şekilde görme imkanı yok, bu nedenle, onu gördüğünüz uygulamaya bağlı olarak, tüm bölümlerine erişebilmek için içeriğin başlığını aramanız gerekecek. Ayrıca, Netflix gibi diğerlerinin yıllardır mükemmel bir şekilde yaptığı bir şey olan, her bir oynatma dakikasının ne tuttuğunu küçük resimlerle önizleme imkanı da yoktur.

Diğer platformların da daha cilalı olduğu bir başka ayrıntı (en azından test edebildiğimiz bağlantılar ve operatörler açısından) oynatma kararlılığı. Yüksek çözünürlükle çok az ilgisi olan pikselleri gösterse bile, oynatmanın ortasında görüntü kalitesinin düştüğü birçok durum olmuştur. En kötü durum, ara belleğe almanın olduğu ve birkaç saniye boyunca aktif oynatmanın bile olmadığı durumdur.

Aynı zamanda platformun en büyük kusuruna sahip harika bir katalog: 4K’da (daha fazla) içerik eksikliği

Bit hızı 4k

4K’da ‘Matrix’ maksimum bit hızı: 27.435 Mbps. Çok keyifli, ancak çok az

İspanya’daki galasında HBO Max kataloğu büyük bilinmeyenlerden biriydi ve HBO İspanya’ya sahip olanlar için sadece iyi haberler vardı, ancak belki de beklenenden daha az. Platformun kalitesi ve tarihsel içeriği hala burada ve dediğimiz gibi, akışta her zamankinden daha iyi görünüyor, ancak büyük bir içerik inişi ya da çözünürlükte beklenen sıçrama olmadı.

Ve benim için büyük rakiplerine kıyasla HBO Max ile ilgili en büyük sorun şu: 4K hala büyük bir istisna, ve norm değil. Warner Media, ‘Harry Potter’ ve ‘Game of Thrones’ gibi efsanelerin haklarına sahip, ancak HBO Max’te onları yalnızca 1080p ve HDR olmadan görebiliyoruz. Buna karşılık, Amazon Prime Video, hepsini HDR’de bulundurmaya başladı. Ve en kötüsü, Succession veya ‘Estación Once’ gibi ilk sezonlarda hiçbir yerde Ultra Yüksek Çözünürlük olmamasıdır.

JustWatch’a göre Netflix’in şu anda 4K’da 685 serisi, Prime Video 162 ve Disney+ 62’si var. HBO Max’te 0 var. Filmlerde ilk üçü toplam 1094 başlığa kadar çıkıyor. HBO Max 4 ekler.

HBO İspanya’nın bunu sunabilecek teknolojik platforma sahip olmaması, söz konusu çözünürlükteki içerik eksikliğini anlaşılır hale getirdi, ancak yeni sürümler ve Max’in sunduğu olanaklarla artık mazeret kalmadı. Ve yıllardır 4K televizyonların satışları Full HD televizyonların satışlarını aşmış olsa da (ve Netflix’te bunu biliyorlar, neredeyse tüm yayınları 4K/Dolby Vision’da), önemli olan artık çözünürlük değil, artıştır. bit hızında ve onunla birlikte gelen genişletilmiş dinamik aralıkta.

HDR ile, genellikle en yüksek parlaklık hakkında çok fazla konuşulur, ancak yeni renk gamı, 1080p filmlerde bile daha önce hiç olmadığı gibi göründüğü anlamına gelir. 2022’ye kadar eski içeriğin Full HD olarak devam etmesine rağmen, yeni içeriğin en azından daha iyi kalitede yayınlanmasını umuyoruz.. 4K’da olan birkaç filmin ötesinde, özel ekipmanı olanlar için platformda daha iyi sese sahip olmayı da özlüyoruz. Dolby Atmos’lu bu oyunlar için ses iyileştirildi, ancak bunlar kovada bir düşüş.

Warner’dan daha fazla sevgiyi hak eden, ancak her şeye rağmen buna değer bir platform

Bel Air

HBO Max ile bir sunucunun sonucu çok açıktır: Hem 8,99 Euro’luk mevcut fiyatıyla hem de her şeyden önce lansman teklifinde buna değer. sonsuza kadar 4,49 avro. HBO İspanya’da zaten iyi olan şey şimdi daha iyi. Kötü olanın çoğu aynı zamanda daha iyidir ve iyiye gitmeyen en azından daha da kötüye gitmez. Genel olarak daha iyidir, daha iyi içeriğe ve aynı fiyata sahip olur. Bu nedenle, bu ilk iki ay, yukarıdakiler hakkında kutlanacak bir şeydir.

Ama sonuç şu ki, HBO Max herhangi bir bedel ödemeye değer olmasına rağmen, Warner Media’dan ona daha fazla sevgi vermesini istemeniz gerekiyor.. Her şeyden önce daha iyi düşünülmüş uygulamalarla. Rekabetin hiçbiri mükemmel değil, ancak Max’e katacakları çok şey var. İkincisi, daha fazla 4K ve Dolby Atmos ile, özellikle piyasaya sürülen yeni içerikler. Ve üçüncüsü, HBO mührünün kalitesinin varsayıldığı bir platform olduğunu gerçekten ifade eden şeyle, bu durumda çevirilerin kalitesi gibi değişkenler.

Şu anda bu platformda öne çıkan bir platform yok, ancak HBO Max’in ‘The Fresh Prince of Bel-Air’ gibi çevirilerle bunu nasıl mahvettiğini görmek üzücü. Yeni içerik başlatmalarına ve İspanyolca altyazıların 24 saat sonraya kadar gelmemesinin normal olduğunu anlamalarına da yardımcı olmuyor. Geliştirilecek çok şey var, ama bundan sonra zevk alacak çok şey var.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler HBO Max, eski HBO’yu her şeyde geliştirmek için 2 ayını kutluyor, ancak Netflix, Prime Video veya Disney + ile karşılaştırıldığında ciddi bir kusurla aslen yayınlandı Genbeta Antonio Saban’ın fotoğrafı.

Makalenin orijinal kaynağını kontrol edin

Bunu severim:

Beğendim Doluyor…