Hava yoluyla fiber ve geleceğin bağlantıları olan 10 Gbps’de 5G

Fiber optik, kapasitesi, hızı ve kararlılığı sayesinde maksimum kalitede bağlantı sunmaya en uygun teknolojidir. Bununla birlikte, internete hiper bağlantılı bir dünyada kablosuz bağlantılar giderek daha önemli hale gelecektir. Bu nedenle, bunlar, sabit bağlantılarla ilgili olarak var olan boşluğu iyileştirmeye ve kapatmaya devam etmelidir. Qualcommteknoloji pazarının ana oyuncularından biri olan , 10 Gbps hız sunabilen 5G modem (1 gb hıza sahip fiber optikten 10 kat daha fazla) veya havadan fiber teknolojisindeki iyileştirmelerden geçen bazı yenilikleri sundu.

Qualcomm, akıllı telefonlar, mobil geniş bant, sabit kablosuz erişim (FWA) ve RF Front-end (RFFE) için 5G ürünleri hakkında çeşitli duyurular yaptı ve bir video görüşme serisi aracılığıyla bize 5G teknolojisinin geleceği ve yetenekleri hakkında biraz fikir verdi. #WhatsNextIn5G. Bildiğimiz gibi, Snapdragon ile mobil işlemcilerin ana üreticisi ve X65 adlı yeni 5G modem, bu cihazlarla deneyimi geliştirmeye devam etmeye hizmet edecek.

Qualcomm Snapdragon X65

İlk büyük haber, yeni dördüncü nesil 5G modem olarak bilinecek. Aslanağzı X65, ancak Snapdragon X62 olarak bilinen başka bir varyantımız da olacak. Bu, 3GPP tarafından yayınlanan ve 10 Gbps’ye kadar hızlara izin veren 5G Sürüm 16’yı destekleyen ilk modeldir.

5g

Ayrıca, daha önce görülmemiş enerji verimliliği sunmasını sağlayan 4nm teknolojisiyle üretilmiş türünün ilk çözümüdür. Akıllı telefonlar ve diğer cihazlar için bu iki 5G modem, pazara 2021’in sonu üreticinin kendisi tarafından onaylandığı gibi. Bu nedenle, onları 2022’nin üst düzey cep telefonları için piyasada kitlesel olarak görmeyi bekliyoruz.

hava yoluyla lif

Zaman zaman bahsettiğimiz ve “havadan geçen fiber” olarak bilinen bir kavram var. Gerçekte, daha önce olduğu gibi hendeklere gömülmeyen fiber kablolardan bahsetmiyoruz, müşteriler için benzer performans sunan 5G bağlantılarını tanımlamak için kullanılan bir terim. Bu, bir dünyanın anahtarıdır. dijital uçurum genişliyor insanlar arasında, çünkü fiber optiklerin dağıtımı her köşeye ulaşmaz.

5g

Daha ileri gitmeden, yaklaşık 20 milyon Amerikalının genişbanta erişimi yok, bu da pandemi ve tele-çalışma ihtiyacı ile ortaya çıkan bir şey. Sorun sözde “son Mile”yani bitkilerden evlere ulaşması gereken lif. Bu, dağıtımın en pahalı kısmıdır ve bazı durumlarda karlılık eksikliği nedeniyle gerçekleştirilmez.

Bu son kilometreyi kablosuz hale getirmeye yardımcı olmak için bugün Qualcomm 5G Sabit Kablosuz Erişim Platformu 2. Nesil’i sunuyoruz. Eski X65 modemi kullanmanın yanı sıra, yeni QTM547 mmWave anten modülü kablo, ADSL veya fiber optiklere alternatif olarak kapsama alanını her yere getirmek.

Havadan Fiber ve 10 Gbps’de 5G, geleceğin bağlantıları ilk olarak ADSLZone’da ortaya çıktı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…