HashPass’te karmaşık şifreler oluşturarak güvenliğinizi artırın

bu Gizlilik ve Guvenlik Tüm verilerimiz arasında, bunlar mevcut teknoloji kullanıcılarını en çok ilgilendiren bölümlerden ikisidir. Tüm bunlarla ilgilenmek için HashPass gibi bizim için çok faydalı olacak belirli programları kullanabiliriz.

Cihazlarımızın ve yazılımlarımızın yıllar içinde yaşadığı tüm gelişmelere rağmen, şifreler hala en çok kullanılan koruma sistemlerinden biridir. Bununla, bu zamanlarda parmak izi veya iris okuyucular gibi çok sayıda seçeneğimiz olduğunu kastediyoruz. Bahsettiğimiz tüm bunlar, özel verileri sakladığımız platformlara, programlara ve ekipmanlara erişimi korumak için bizim için yararlı olabilir.

giderek daha fazla kullanıyoruz şifreler her türden ve ayrıca karmaşık olmalıdırlar. Bu, yöneticilerinin çok yararlı olabileceği onları hatırlamayı zorlaştırır. Ama aynı zamanda, bunları kullandığımız her yerde farklı olmalıdır, bu yüzden onları icat etmek bazen biraz karmaşıktır. Burada bahsettiğimiz program devreye giriyor.

HashPass bilgisayarda ne işe yarar?

Özellikle, adı verilen uygulamaya atıfta bulunuyoruz. HashPass, ki bu aslında oldukça özel bir şifre üreticisidir. Bunun nedeni, belirli metinleri karma hale getirmesi ve bunları güçlü şifreler kullanmamız için. Bilmeyenler için, karma, herhangi bir veri bloğunu yeni bir sabit uzunluklu karakter dizisine dönüştürmek için matematiksel bir algoritma kullanan bir şifreleme işlevidir. Böylece, bağımsız olarak uzunluk girdi verilerinin çıktı hash’i her zaman aynı olacaktır.

İşte bu satırlarda bahsettiğimiz program tam da bahsettiğimiz gibi güvenli şifreler oluşturmaya odaklanıyor. Bahsi geçen şifre yöneticilerinin bu konuda hayatımızı kolaylaştırdığını unutmayın. Aslında, bu programların çoğu, parolaları kaydetmeye ek olarak, onları hatırlamak zorunda kalmamamız için karmaşık parolalar oluşturur. Bu nedenle, bu şifre yöneticileri, güçlü ve benzersiz şifreler oluşturmak için kendilerine ait bazı özelliklerle birlikte gelir.

Ancak durum her zaman böyle değildir, bu yüzden en uygun şey, elimizdeki durumda olduğu gibi ona özel bir çözüm kullanmaktır. Bu nedenle, gerçek şu ki HashPass gerekirse çok yardımcı olabilir. Bahsettiğimiz gibi, bu, metinleri dönüştüren bir şifre üreticisidir. güçlü şifreler. Tüm bunlar için bize kendi sanal klavyesini içeren basit bir kullanıcı arayüzü sunuyor.

HashPass Arayüzü

Programla güçlü şifreler nasıl oluşturulur

Bu nedenle, bu, karşılık gelen harfleri seçmek için fare aracılığıyla kullandığımız sanal bir klavyedir. Elbette öncelikle bu şekilde şifreleme için bir ana şifre belirlememiz gerekiyor. Aynı zamanda, daha fazla güvenlik için, Arayüz harflere tıkladığımızda ekranda rastgele yerlerde çıkıyor. Programı kullanmadığımız zamanlarda sistem tepsisinde minimize edildiğini bilmek de önemlidir.

HashPass klavye

Belirli türleri olduğunu unutmayın. kötü amaçlı yazılım titreşimlerini algılayabilen anahtarlar ve bunu kötü amaçlar için kullanır. Keylogger olarak bilinirler, bu nedenle bu veri giriş sistemiyle HashPass, bunların içerdiği risklerden kaçınır. Aynı zamanda normal klavyelerde kullanılan veri giriş yönteminden de kaçınılmıştır. Öte yandan, bu veri girişinin sürükle ve bırak işlevini desteklediğini, bu nedenle kişisel verilerin Windows panosuna gönderilmediğini size söyleyeceğiz.

Diğer HashPass Güvenlik Önlemleri

Başka türlü olamayacağı gibi, bu programın geliştiricileri, genel amacı gereği, güvenliğimizi sağlamak için her türlü önlemi dahil etmişlerdir. Örnek olarak servis yapın programı bu nedenle burada oluşturulan şifrelerimizi kaydetmez. Aynı şekilde başlangıçta oluşturduğumuz ana şifreyi bile saklamaz. Bize sunduğu yardımcı programı sunmak için program, metni şifreli bir kod kullanarak karma hale getirmeye dayanmaktadır.

Mümkün olduğunca kullanışlı ve güvenli hale getirmek için dört farklı çıktı formatı arasından seçim yapıyoruz. Bu nedenle harf, sayı, alfanümerik karakter veya özel karakterlerden oluşan güvenli şifreler oluşturabiliriz.

şifre türleri

Uygulamadan tam olarak yararlanabilmek için yaptığımız ilk şey, HashPass’i açmak ve bir ana şifre yapılandırmak. Ardından Generate butonuna tıklıyoruz. yerleştirerek bunu başarıyoruz. imleç veri kutusuna ve bir şeyler yazarak. Ayrıca ilk karakterden itibaren bu içerik gizlenecek ve küçük kutular şeklinde görünecektir. Bu yapıldıktan sonra ve Oluştur düğmesine tıkladığınızda, HashPass simge durumuna küçültülecek ve çıkış değeri yeni şifreye karşılık gelen panoya.

O zaman, az önce oluşturduğumuz güvenli içerik herhangi bir web sitesi veya hizmetle kullanılabilir. Örnek olarak hizmetin veya platformun adını referans kelime olarak kullanabiliriz. Ek olarak oluşturulan şifreler burada ana parola ile bağlantılıdırlar, bu nedenle başka hiç kimse onları bilemez, çünkü aynı zamanda değerin karmasını deşifre etmek için bir anahtar görevi görür. Bize bir fikir vermesi açısından, bu uygulamayı iki kişi kullanıyorsa, her birinin farklı bir ana şifreye sahip olması gerekir. Dolayısıyla her ikisi de aynı referans kelimesini girerse ve konfigürasyon aynıysa, oluşturulan şifreler farklı olacaktır.

HashPass nasıl ücretsiz indirilir

Güvenli şifreler oluşturmak için bahsettiğimiz programı kullanmaya karar verdiyseniz, bir euro ödemeden kullanabileceğinizi söyleyin. Ve bu yapabileceğimiz ücretsiz bir programdır. indirmek bu bağlantıdan tamamen ücretsiz. Bu şekilde, sorunsuz bir şekilde ihtiyaç duyduğumuz kadar güvenli ve şifreli parolaya sahip olabiliriz.

Güçlü parolalar oluşturmak için diğer alternatifler

Dashlane

Bu türde de kullanabileceğimiz başka bir öneri Dashlane. Bu, sadeliği ve etkinliği ile karakterize edilen güçlü bir şifre yaratıcısıdır. Bunun için sadece anahtarın kendisini oluştururken dikkate alınacak bir dizi parametreyi özelleştirmemiz gerekiyor. Burada uzunluğunu, oluşturulacağı karakter türlerini vb. belirtebiliriz. Bu programı buradan deneyebilirsiniz.

Şifre Oluşturucu

Öte yandan, web uygulamasında olduğu gibi bu diğer benzer alternatiften de yararlanabiliriz. Şifre Oluşturucu. Burada ortaya çıkan şifre için bir dizi özelleştirme seçeneği buluyoruz. İşaretleyebileceğimiz veya işaretleyemeyeceğimiz ve karakter türleri yeni şifreyi oluşturmak için kullanılacaktır. Bu linkten yorum yaptığımız tüm bunları deneme imkanımız var.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…