HAREKET III Planı: Bunlar, elektrikli bir araba satın almak için 7.000 avroya kadar yeni hibelerdir.

HAREKET III Planı: Bunlar, elektrikli bir araba satın almak için 7.000 avroya kadar yeni hibelerdir.

Elektrikli otomobil alımına yönelik yardım programı olan yeni MOVES III planı zaten sunuldu. Geçen yılki 100 milyon euroluk planla karşılaştırıldığında, bu yeni MOVES planı 400 milyon avroya kadar teklif verecek.

Şu anda her bir elektrikli araç için belirli miktarlar teyit edilmedi, ancak yardımdan sorumlu Enerji Çeşitlendirme ve Tasarruf Enstitüsü’nden (IDAE) şu açıklama yapıldı: Programın geçerli başlangıç ​​tarihi 10 Nisan 2021’dir. ve yakında BOE’de işaretlenecek olan bu tarih olacak.

2021'de İspanya'da satışa çıkacak tüm elektrikli arabalar

MOVES III planı ne gibi yardımlar sunacak?

Ekolojik Geçiş ve Demografik Mücadele Bakanlığı tarafından açıklandığı gibi, bu 400 milyon 800 milyon avroya kadar daha fazla talebi olan özerk topluluklarda genişletilebilir sürdürülebilir hareketliliğe adanmıştır. Bu bütçe, fonların tükendiği bölgelerde otomatik olarak genişleyecektir.

bu Yeni MOVES III planından gelen yardım, önceki planınkiyle uyumlu olmayacak, bu nedenle yeni bir elektrikli otomobilin satın alınması, yalnızca bir yıl boyunca yardıma erişime izin verecek. IDAE’den, bir programdan diğerine geçişin otomatik olmadığını, bu nedenle eski planla ilgili yardımlarını talep eden kullanıcıların yeni yardıma erişimlerini açıkça yeniden talep etmeleri gerektiğini açıklıyorlar.

MOVES III planının yardımına erişmek için bir satın almanız gerekir. 45.000 Euro’ya kadar elektrikli otomobil veya 8 veya 9 koltuklu BEV’lerde 53.000 Euro. Şu anda yardım masası geçicidir, ancak yardım için planlanmıştır. 4.500 Euro’ya kadar doğrudanplug-in hibrit, %100 elektrikli veya yakıt hücreli otomobillerde hurdaya çıkmadan.

Plan Hareketleri III Kaynak: IDAE

Azami ağırlığı 3,5 tondan daha az olan malların taşınmasına yönelik N1 kategorisindeki araçlarda, düşünülen doğrudan yardım 7.000 Euro’ya kadar olacak ve hurdaya ayrılması durumunda 9.000 Euro’ya kadar genişletilebilecek. Bu, bu kategoride maksimum 5,500 Euro olan önceki plana göre bir uzantıyı temsil ediyor.

Geçen yıl olduğu gibi, MOVES III planına erişmek için önerildi. arabayı hurdaya çıkarmak zorunlu bir gereklilik değildirancak daha yüksek bir miktara erişmek mümkün olacaktır.

Hükümetin hedefi, 2023 yılına kadar 250.000 elektrikli araba ve 100.000 şarj noktasına ulaşmak. İlk fikir, bu hibelerin kesin olarak devam etmesidir. 2023’e kadaruygulama süresinin önceki planlara göre uzatılması.

Yeni Moves planı aynı zamanda sübvanse edilecek olan yeniden şarj altyapısının dağıtımını da hedefliyor. olan belediyelerde 5.000’den az nüfuslu, şarj noktalarının kazanılması için ek %10 yardım olacak.

{«videoId»:»x80b51p»,»autoplay»:true,»title»:»Elektrikli bir araba neden reklamdan daha az menzile sahiptir»}

Yeni plana hangi elektrikli arabalar dahil?

Opel

göz önüne alındığında 45.000 Euro sınırlamasıEn popüler elektrikli otomobillerin çoğu, MOVES III planına dahildir. 4.500 Euro’luk doğrudan indirimler uygulayarak, bazı elektrikli arabaları resmi olandan daha uygun fiyata almak mümkün.

Satın alınabilecek ve yardıma hak kazanacak modeller arasında; Dacia yayı16.500 avro fiyatla, 27.900 avro Opel Mokka-e veya yeni Hyundai Kona Elektrik 2021 35.650 Euro’luk resmi fiyatı olan ve MOVES planının da yardımıyla, markanın kampanyası ve bayi katkısı ile birlikte 27.000 Euro civarında kalıyor.

Yardım planının maksimum aralığında, birkaç modelini yardım programına dahil etmek için düşüren Tesla Model 3 de var. model Model 3 Standart Özerklik Artı şimdi 45.990 avroluk bir maliyeti var ve satış fiyatının sınırına KDV dahil olmadığı için yardım programına girmesine izin veriyor.

Daha uygun bir düzeyde, MOVES planı, aşağıdakiler gibi otomobillerde önemli indirimler elde etmenizi sağlayacaktır. SEAT Mii elektrikliyaklaşık 17.000 Euro’da kalan veya Fiat 500e95 hp ve 180 kilometrelik otonom versiyonunda yardımdan sonra yaklaşık 20.000 avroda kalan .

Xataka’da | Ne zaman elektrikli araba almalıyım: markaların gelecek vaatleri bunlar

– Haberler HAREKET III Planı: Bunlar, elektrikli bir araba satın almak için 7.000 avroya kadar yeni hibelerdir. aslen yayınlandı Xataka Enrique Perez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…