Güvenlik araştırmacıları, hala dağıtılmakta olan tek Adobe Flash Player’ın Çin’de olduğunu ve reklam yazılımı içerdiğini söylüyor

Adobe Flash Player 31 Aralık 2020’de kesin olarak öldü. Adobe’nin kendisi bu konuda yıllarca uyardı ve 2021 yılına kadar artık araç için herhangi bir destek sunmadı, hatta kullanımını uzaktan bile engelledi. Özel bir sürümün hala dağıtıldığı Çin’de değil. Ancak, Araştırmacılara göre, virüslü geliyor reklam yazılımı.

Çin’deki yüksek kullanımı nedeniyle Adobe, yerel bir distribütörün Adobe Flash Player’ı sunmaya devam etmesine izin verin kullanıcılara. Flash Player uygulamasının Çince sürümü yalnızca Adobe tarafından yönetilmeyen bir web sitesi olan flash.cn’den indirilebilir. Sorumluluk, Zhong Cheng Network adlı bir adobe yetkili şirketi tarafından karşılanır. Ancak indirip Çin dışından kullanmaya çalışırsak çalışmaz.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/79/63/d4/6001cc5f4bd22f3a7f/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/79/63/d3/6001c9ba4bd22f3a7f/original/13-google-chrome-tricks-that-probably-did-not-know-bq.jpeg»}

Adobe Flash Player ve (birçok) reklam

Son haftalarda, kullanıcılar ve yerel medya, Adobe Flash Player’ın Çince sürümünü yükledikten sonra olağandışı davranışlar bildirdi. Kullanıcılar belirtti tarayıcıda pop-up’lar görünmeye başladı internet reklamları gösteriliyor.

Flash Player öldü, ancak Valensiya halk eğitimi için değil (ve üç yıldır uyarıldılar)

Güvenlik şirketi Minerva Labs, içinde ne olduğunu görmek için flash.cn’den indirilen dosyayı analiz etmeye karar verdi. Yayınladıkları rapora göre, Adobe Flash Player’ın geçerli bir sürümünü sundu, ancak diğer ek dosyalarla birlikte. FlashHelperService.exe yürütülebilir dosyasında ayrıca, tarayıcı pencerelerini düzenli aralıklarla açmaya adanmış nt.dll adlı başka bir dosya gizliydi.

HH

Çin dışındaki kullanıcılar prensipte etkilenmez flash.cn sürümü Asya ülkesi dışındaki bilgisayarlarda çalışmadığından. Her ne olursa olsun, Adobe’nin buna Çin’de müdahale etmeye karar verip vermediğini veya yetkili distribütörün elinde kalan bir şey olup olmadığını görmek ilginç olacak.

Bu arada, dünyanın geri kalanında yavaş yavaş Adobe Flash Player kayboluyor takımlardan. En son Windows 10 güncellemesi bunu otomatik olarak kaldırır ve Firefox gibi uygulamalar onu tamamen öldürür. Ama internetten kaldırmak kolay olmayacak, aslında açık kaynak olması gerektiğini söyleyenler var. Bununla birlikte, en ilginç hikaye, muhtemelen, yalnızca Flash’ı desteklemek için kendi tarayıcısını yaratan Güney Afrika’nınki olmaya devam ediyor.

üzerinden | ZDNetDaha fazla bilgi | Minerva Laboratuvarları

– Haberler Güvenlik araştırmacıları, hala dağıtılmakta olan tek Adobe Flash Player’ın Çin’de olduğunu ve reklam yazılımı içerdiğini söylüyor aslen yayınlandı Xataka Cristian Rus tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…

Tabla de contenidos