Günlerce link satan korsan IPTV sitesini kapattılar

Çoğu operasyon karşı Korsan IPTV Avrupa’da veya daha fazla müşterinin olduğu Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılırlar. Bu hizmetlerin birçoğu Asya’da da faaliyet göstermektedir. düşük fiyatlı bağlantılar. Şimdi birkaç tanesini kapattılar Asya IPTV platformları, birçok baskın ve tutuklama ile. Daha yüksek para cezalarından veya hapis cezalarından kaçınmak için genellikle özel anlaşmalara varıldığından, çoğu genellikle aşmaz, ancak bu durumda aşılır.

tarafından açıklandığı gibi Japon korsanlıkla mücadele grubu CODATayvan makamları, Ocak-Mart ayları arasında bir suç örgütüne üye olmakla suçlanan dokuz kişinin tutuklanmasıyla sonuçlanan bir operasyon gerçekleştirdi.

Günlerce bağlantı satan bir web sitesini kapatıyorlar

Tayvan, 2020’nin başlarında dizi korsanlığıyla mücadele etmek için bir birim oluşturdu. O zamandan beri, yüzlerce kişinin ele geçirilmesiyle sonuçlanan 18 baskın gerçekleştirdiler. IPTV oynatıcılar ve sunucular. Bu sağlayıcıların çoğu yasa dışı olarak Tayvan ve Japonya için içerik sundu.

Örgüt, büyük televizyon ağlarından uydu yoluyla kendilerine ulaşan sinyalleri deşifre etti ve bunları ya kanallara bağlantılarla ya da önceden yüklenmiş bağlantılarla gelen oyuncuların kendilerinde İnternet üzerinden yayınladı.

Bunun arkasındaki tek ülke Tayvan ve Japonya değil. Korsan IPTV, ancak Asya’da Tayland veya Malezya gibi bu tür portallara karşı savaşan başka ülkeler de var. Tayland örneğinde, ülkenin en popüler web sitesi olan ve aynı zamanda uluslararası olarak kullanılan Movie2free.com’un 2019’da kapatılması gibi durumlar buluyoruz.

iptv durduruldu

Bu kapatma, Tayland Özel Soruşturma Dairesi (DSİ). Şimdi, DSİ bu hafta sonu yasadışı film akışıyla bağlantılı sitelere beş baskın düzenleyerek yeniden saldırıyor. Toplamda 100’den fazla kod çözücüye ve ayrıca uydu antenleribilgisayarlar, sabit diskler ve cep telefonları.

Çalıştırdıkları web, öyle görünüyor ki fwiptv.cc, artık çalışmıyor. Geçici olarak, ayın başında web sitesi, “web sitesinin telif hakkına tabi yasa dışı içerik sunduğu için engellendiğini” belirten bir mesaj gösterdi. Bu baskınlarda, hizmetin gerçek sahiplerini değil, sadece teknik ekipmanı işletenleri tutuklayabildiler.

Geçit fwiptv gün sayısına bağlı olarak içeriğe erişim sundu. 1 gün boyunca sadece 1,4 Euro’ya her şeye erişebilirsiniz. Bir aydan kısa bir süre için 8 avro ödendi ve 27,6 avro için 100 gün elde edilebildi.

Malezya’da Long TV adlı bir servisin operatörü suçunu kabul etti ve 9 bin Euro para cezasına ve 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırıldı.

Japonya’da Hello Kitty kullanılarak korsanlığa karşı kampanyalar

Tüm bu vakalar yakın zamanda CODA tarafından açıklandı. kuruluş kullanır Merhaba kedicik nüfusu korsanlık yapmamaları için eğitmek amacıyla korsanlığa karşı eğitici mesajlar iletmek. Aşağıda, Şubat ayı başlarında yayınlanan en son videolarından birini görebiliriz.

ADSLZone’da günlerce link satan korsan bir IPTV sitesini kapatıyorlar yazısı ilk olarak çıktı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…