Güneş panelli otonom bir elektrikli otomobilin bu prototipi, üreticisine göre hareket halindeyken bir yaya ile aynı enerjiyi tüketiyor.

Elektrikli otomobiller, elektrikli bisikletler, motosikletler ve diğer “sıfır emisyon” odaklı araçlar yerleştikçe, üreticiler düşük hızda da olsa maksimum verim arayan öneriler üretmeye çalışıyor. Bu tam olarak öncül otonom ve elektrikli LS-EV prototipiaz çalışan ama aynı zamanda en az tüketen küçük, Akıllı stilde bir araba.

Aslında fikir, bu aracın (üretim modelinde, çıkması durumunda) tükettiğidir. bir yaya ile aynı enerji, böylece şehirde dolaşmak için bir seçenek olabilir. Tabii düşük hızda; Yürüyerek koşmak kadar kilokalori yakmazsak, bir karaağaçtan da armut isteyemezsiniz.

Çatıda hafif malzemeler ve güneş paneli

Firmaların ortak projesidir. [Teijin]https://appliedev.com/() ve Applied Electric Vehicles (Applied EV), sırasıyla yeni malzemelerin (yangın geciktirici giysiler için, fabrikalardan vb.) ve bazılarında çalışmakta olan elektrikli araçların yaratılmasına adanmıştır. birlikte zaman. Şubat ayında yeni bir platform sundular ve şimdi bir elektrikli araç fikrini ortaya koydular.

Garajda elektrikli araçlar için şarj noktası nasıl kurulur (2020)

Şu anda LS-EV’nin ötesinde belirli bir isim yok (ki bu sadece Düşük Hızlı Elektrikli Araçbu bir prototip sıfır emisyonlu otonom araç. Dediğimiz gibi, şekli ve boyutu nedeniyle bize Smart tipi arabaları veya daha doğrusu kompakt modelleri hatırlatan, dört koltuklu olmasına rağmen uzun zamandır gördüğümüz CityQ gibi bir şey olmaktan uzak, küçük bir otomobil. evvel.

LsEv 02

Bu şekilde Teijin, malzemeleri ve Applied EV’yi Blanc Robot platformunu sağlar. Kapı ve pencereler için iç kısmı izole eden bir polikarbonat reçine kullanıldığını açıklıyorlar. sıcaklığın doğru olması için (kızılötesi radyasyonu engelleyerek) ve sonuçta aracın darbe direncinden vazgeçmeden çok daha hafif olduğunu.

Kompakt olmaları, iç mekanın nispeten geniş olmak çünkü araçta fiziksel şanzıman yok. Blanc Robot platformu, elektrik sistemi ve kablo iletim teknolojilerini entegre eder.

LS-EV’nin ana özelliği, söylediğimiz gibi Teijin’e göre bir yayaya eşdeğer enerji tüketimine sahiptir. Bu durumda 330 watt güç sağlayabilen çatıdaki güneş panelinden güç alıyor.

{«videoId»:»x7zohhh»,»autoplay»:true,»title»:»1997 Renault Twingo’yu ELEKTRİKLİ BİR ARABA NASIL DÖNDÜRDÜM”}

Fikir kısmen, Applied EV’nin (Avustralya’dan) bir hükümet hibesine sahip olması nedeniyle ortaya çıktı. Enerjisinin %60’ı güneşten ve yolcuları ve malları taşıyabilir. Bu durumda, hafif malzemelere başvurma gerçeği, oldukça küçük bir pilin dahil edilmesine izin verdi ve Applied EV’ye göre, bu plaka aracılığıyla enerji alımı “gerçek dünyada teknik ve ekonomik olarak mümkün”.

Hız, ivme ya da otonom sürüş seviyesi gibi diğer teknik veriler hakkında bilgi vermemişler, aslında başta da belirttiğimiz gibi, bu bir prototip, bir fikirve üretime geçip geçmeyeceği konusunda yorum yapmadı. Ancak fikir hala ilginç, özellikle de bu verimlilik gerçek kentsel ulaşımın taleplerine uyarlanabiliyorsa (izin verilenler dahilinde minimum hızda vb.).

Resimler ve bilgiler [Teijin]https://www.teijin.com/news/2021/02/02/20210202_01.pdf)

– Haberler Güneş panelli otonom bir elektrikli otomobilin bu prototipi, üreticisine göre hareket halindeyken bir yaya ile aynı enerjiyi tüketiyor. aslen yayınlandı Xataka Anna Marti tarafından

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…